Листопад 29, 2019

Анонс музейних заходів та виставок з 02 по 08 грудня 2019 року

Заходи

 

03 грудня о 15:00 відбудеться відкриття вистаки робіт вихованців спеціалізованої школи-інтернату № 15 м. Києва “Повір у себе”, присвяченої Міжнародному дню людей з інвалідністю. Творча співпраця музею і школи приємна і давня. Впродовж року – це творчі зустрічі дітей із письменниками та митцями, тематичні екскурсії, квести і, звичайно, виставки. Діти з особливими потребами школи-інтернату №15 талановиті своїми здібностями, прагненням до самовираження, мають чисту, прекрасну душу. Про це свідчать їх виставкові роботи: живопис, вишивка, роботи з бісеру, з природних матеріалів, солоного тіста тощо. Педагоги школи відкривають таланти, вчать розуміти та творити красу навколишнього світу, жити повноцінним життям.

 

04 грудня о 12:00 відбудеться творча зустріч із дитячою письменницею, володаркою низки літературних премій Зіркою Мензатюк. Вона відома читачам як авторка яскравих і захоплюючих дитячих книг, наповнених веселими пригодами, чарівними персонажами і істинно українськими мотивами. Зірка Мензатюк – авторка понад 30 книжок: “Тисяча парасольок”, “Як я руйнувала імперію”, “Чарівні слова. Казочки про мову”, “Київські казки”, “Таємниця козацької шаблі”, “Ангел Золоте волосся”, “Дике літо в Криму” та багатьох інших.

05 грудня о 17:00 відбудеться літературно-мистецька акція «Підсумковий літературний проєкт лауреатів літературних премій Мінкультури, грантів Президента України».
Програма заходу:
• виступи переможців ІІ поетичного турніру імені Нестора Літописця 2019 року;
• виступи переможців грантів Президента України молодим письменникам у 2019 році;
• виступ тріо Primavera у складі: Олександра Коваленко (скрипка), Марко Вербовецький (скрипка) та Якова Душакова (віолончель);
• представлення премій ім. Олеся Гончара, ім. М.В. Гоголя, ім. Григорія Кочура, ім. Шолом-Алейхема та виступи цього та минулорічних лауреатів.
За участю Михайла Сидоржевського, Миколи Жулинського, Марії Кочур, Григорія Фальковича.

78507592_1109271556131029_3218436749734707200_n

 

06 грудня о 15:00 буде презентовано виставку “Зачаровані сади” в рамках культурно-мистецького проекту до Дня Святої Катерини, який проводить Дирекція художніх виставок, задуманий як щорічний міні-фестиваль сучасного мистецтва. Із фондів Дирекції художніх виставок України експонуватимуться  твори живопису та графіки відомих сучасних українських митців.

 2019_A1afisha _Katerunu_prew_новый размер

07 грудня о 15:00 у рамках «Клубу вихідного дня» відбудеться концерт присвячений творчості А.Кос-Анатольського «Коли заснули сині гори» (110 років з дня народження) за участі артисток Ірини Дробязко, Світлани Васильковської, Світлани Клочвової-Коваленко, Наталії Скворцової.

 афіша_Кос_3_веб_новый размер

 

Виставки

Експонуються:

  • виставка “Сміх і сльози Остапа Вишні” до 130-річчя від дня народження письменника. Сама назва виставки презентує її концепцію – трагічну творчість і долю письменника-сатирика й гумориста, блискучий апогей якої припадає на 20-ті та самісінький початок 30-х років ХХ ст. Виставка «Сміх і сльози Остапа Вишні» містить надзвичайно багато цінних експонатів – виданння письменника 1920-х, і 1940-х років, його рукописи й машинописи з правками, оригінальні фотографії та особисті речі. Серед них – круглий столик, елегантна різьблена поличка, настільна лампа, вази з його помешкання, різнорідне письмове приладдя, папка письменника, його окуляри, ліхтарик «жучок», рибальське й мисливське знаряддя, безцінна чашечка, яку, за музейною легендою, він (фантастика!) зберіг у таборах.  Досить презентабельно виглядає й мистецька частина експонатів. Насамперед це два прижиттєві портрети Остапа Вишні – дуже вдале пастельне зображення письменника роботи Зиновія Толкачова (1948) та не менш виразний графічний ескіз І.Семенова (1953). Вдало доповнюють мистецький ряд експозиції й уже пізніші ілюстрації до «Мисливських усмішок» художника Ю.Северина.

Виставка О.Вишня 2019_новый размер

 

  • виставка «КАМЕРТОН УКРАЇНСЬКОГО ВСЕСВІТУ»  – до 100-річчя  Миколи Лукаша. Виставка представляє творчий доробок Миколи Лукаша в унікальних матеріалах, які зберігаються у фондах музею. Микола Лукаш (19.12.1919р., м. Кролевець (Сумщина) – 29.08.1988 р., Київ) – поліглот, ерудит, поет, лексикограф, «лицар спокійної гідності» (Є.Сверстюк), «геній побіч нас» (Вал.Шевчук). Глибокий знавець двох десятків мов, ерудований тлумач світової літератури, феноменально лінгвістично обдарований Микола Лукаш не має рівних собі й досі. 50-60-і роки ХХ століття – це потужне входження Миколи Лукаша в простір української культури. На виставці ці роки представлені в перших п’яти вітринах – від «Фауста» Й.-В.Гете, Р.Бернса  (М.Лукаш та В.Мисик), Г.Гейне (колективний переклад) до М.де Сервантес «Премудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі». Окрема сторінка – переклади М.Лукаша для маленьких українців – з італійської Дж. Родарі, з болгарської – Е.Пелина. Особливе місце відведено унікальним матеріалам: рукописам, автографам, світлинам, меморіальним речам, оригінальній творчості самого перекладача, першовиданням окремих книг, поетичних збірок та посмертної збірки перекладених М.Лукашем творів 35 авторів з 11 мов світу.

25.11.2019 Камертон укр. всесвіту_новый размер

 

  • виставка «Янголи сумують», присвячена 86-ій річниці Голодомору в Україні. Серед експонатів виставки – живописні полотна Валерія Франчука, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка. На виставці також представлено раритетні видання із фондів музею про цю трагічну сторінку нашої історії, створені письменниками у вигнанні: Уласа Самчука, Василя Барки,  Ігоря Качуровського, Докії Гуменної, Богдана Бойчука та ін. Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися з художніми творами  про Голод 1932-1933 років, що були опубліковані в роки незалежності: Анатолія Дімарова, Василя Голобородька, Антоніни Листопад та ін. Окремий комплекс – спогади про голодомор спогади тих, хто пережив це жахіття. «Розголошення Голодомору, – на думку Євгена Сверстюка, – прискорювало падіння імперії зла…».

Афиша Франчук 23.11.19._новый размер

 

  • виставка «Сонячна повінь» художника Олеся Солов’я. Олесь Соловeй – знаний в просторі сучасного українського образотворчого мистецтва митець, який талановито реалізує себе як майстер монументального живопису, творчо продовжуючи мистецькі традиції свого вчителя Миколи Стороженка. Він також самобутній живописець-станковик, який яскраво виявив себе у жанрах історичної картини, портрету та пейзажу. Окрім того, він педагог, який очолює кафедру живопису в Національній Академії образотворчого мистецтва та архітектури, заслужений діяч мистецтв України. Творам митця притаманна глибока відданість кращим духовним традиціям класиків українського колористичного малярства. Цикл живописних полотен «Сонячна повінь», створений художником упродовж  двох років (2018-2019), демонструє  його щиру закоханість у таїну рідної природи, пильним спостерігачем якої він виступає, як філософ та митець.

соловей_пост2_новый размер

 

 

  • літературно-мистецька виставка «З книжкової полиці: книги Зірки Мензатюк». Це вже четверта виставка у рамках літературно-мистецького проєкту «З книжкової полиці», який має на меті популяризувати сучасну українську літературу для дітей. На виставці представлено книги дитячої письменниці Зірки Мензатюк та ілюстрації до її творів відомих художників Тетяни Семенової, Костя Лавра, Катерини Штанко, Світлани Хміль, Оленки Бугренкової, Грасі Олійко, Корнелії Коляджин. Нашими партнерами стали видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Видавництво Старого Лева», «Букрек» та «Знання». Зірка Мензатюк –  дитяча письменниця-казкарка, журналістка. Авторка понад п’ятнадцяти книжок для дітей та підлітків. Лауреат літературних премій імені Наталі Забіли, імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва, Міжнародного літературного конкурсу в США. Невід’ємним розділом виставки є інтерактивні зони для гри та відпочинку наших маленьких гостей.

Афіша Мензатюк полиця_новый размер

 

  • “Повір у себе” – таку назву має виставка робіт вихованців спеціалізованої школи-інтернату № 15 м. Києва, присвячена Міжнародному дню людей з інвалідністю. Творча співпраця музею і школи приємна і давня. Впродовж року – це творчі зустрічі дітей із письменниками та митцями, тематичні екскурсії, квести і, звичайно, виставки. Діти з особливими потребами школи-інтернату №15 талановиті своїми здібностями, прагненням до самовираження, мають чисту, прекрасну душу. Про це свідчать їх виставкові роботи: живопис, вишивка, роботи з бісеру, з природних матеріалів, солоного тіста тощо. Педагоги школи відкривають таланти, вчать розуміти та творити красу навколишнього світу, жити повноцінним життям.