Листопад 1, 2019

Анонс музейних заходів та виставок з 03 по 10 листопада 2019 року

Заходи

06 листопада о 14:00 Філія Національного музею літератури України Музей-квартира Миколи Бажана запрошує на творчу зустріч із письменницею Мариною Гримич, авторкою популярного роману «Клавка» про життя мешканців славнозвісного будинку РОЛІТ у 1947 році.
Про що тихенько шепотіли й голосно співали київські письменники у повоєнну добу, які таємниці приховували від сусідів і друзів, чого боялися, чого воліли не згадувати й чим пишалися інженери людських душ напередодні вересневого Пленуму Правління Спілки радянських письменників України.
Де: Музей-квартира Миколи Бажана, вул. Терещенківська, 5, кв. 5 (3-й поверх). Телефон: 234-62-88

06.11.2019 Афіша Клавка (Муз. Бажана)_новый размер

 

06 листопада о 16:00 відомий скрипаль, заслужений артист України Кирило Стеценко представить прем’єру програми різдвяного бароко “Магічний всесвіт Німеччини”. Виконуватимуться твори Й.С.Баха, Г.Ф.Генделя, Й.Я.Вальтера, Й.П.Вестгофа, Г.Ф.Телемана, Д.Букстехуде. Партнерами Кирила Стеценка (скрипка) на сцені будуть блискучі українські музиканти, лауреати міжнародних конкурсів Андрій Прахт (клавесин) і Назар Стець (контрабас).

Київ---а3_новый размер

 

08 листопада о 12:00 відбудеться презентація літературно-мистецької виставки «Моя любове, ти як Бог…», присвяченої ювілею Дмитра Павличка – його 90-річчю. На виставці представлено унікальні експонати з фондів Національного музею літератури України: рукописи поета, оригінальні фотографії різних років, в тому числі й неопубліковані, першодруки видань його поезій, прози, наукових праць, книги з дарчими написами поета

 

09 листопада о 14:00 в День української писемності та мови в Національному музеї літератури України відбудеться нагородження всіх учасників конкурсу творчих робіт серед учнівської молоді України «Україна в барвах слова», який проводився музеєм спільно з Національною спілкою письменників України за сприяння Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка та БО «БФ «Серце до серця».

Конкурс_fb

Виставки

Експонуються:

  • літературно-мистецька виставка «Моя любове, ти як Бог…» присвячена ювілею Дмитра Павличка – його 90-річчю. Дмитро Павличко знаний сьогодні в усьому світі  як один з найбільших ліриків не тільки української а й світової літератури, як незборимий захисник незалежності української держави, як визначний політичний діяч сучасності. Він – один з найкращих інтерпретаторів світового сонету українською мовою, автор яскраво самобутнього власного сонетарію. Його залюбленість у класичні форми віршування, привнесення в українську поезію таких різьблених форм як рубаї, двострофні, тристрофні вірші дала підставу дослідникам називати його гранословом (таку назву мала його етапна збірка «Гранослов», 1968 р). Виставка має на меті відтворити повногранність творчої індивідуальності Дмитра Павличка, починаючи з раннього періоду, що завершився збіркою «Гранослов» (1968). Унікальні експонати з фондів Національного музею літератури України: рукописи поета, оригінальні фотографії різних років, в тому числі й неопубліковані, першодруки видань його поезій, прози, наукових праць, книги з дарчими написами поета  діячам української культури, також музею літератури  створюють яскраву картину натхненної і водночас каторжної праці митця над словом.

25.09.2019 Афіша Павличко_новый размер

 

  • літературно-мистецька виставка «З книжкової полиці: книги Зірки Мензатюк». Це вже четверта виставка у рамках літературно-мистецького проєкту «З книжкової полиці», який має на меті популяризувати сучасну українську літературу для дітей. На виставці представлено книги дитячої письменниці Зірки Мензатюк та ілюстрації до її творів відомих художників Тетяни Семенової, Костя Лавра, Катерини Штанко, Світлани Хміль, Оленки Бугренкової, Грасі Олійко, Корнелії Коляджин. Нашими партнерами стали видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Видавництво Старого Лева», «Букрек» та «Знання». Зірка Мензатюк –  дитяча письменниця-казкарка, журналістка. Авторка понад п’ятнадцяти книжок для дітей та підлітків. Лауреат літературних премій імені Наталі Забіли, імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва, Міжнародного літературного конкурсу в США. Невід’ємним розділом виставки є інтерактивні зони для гри та відпочинку наших маленьких гостей.

Афіша Мензатюк полиця_новый размер

 

  • ювілейна мистецька виставка Наталії Ребрик «На білім світі щастя є…». Наталія Ребрик – співачка, лауреат Міжнародної премії імені С. Гулака-Артемовського, вишивальниця. Ще зі шкільних років – вона учасниця всіляких мистецьких фестивалів та оглядів художньої самодіяльності. Згодом – вона солістка Тернопільського народного хору текстильного комбінату. Своїм оксамитовим голосом вона зачаровувала слухачів телепроєктів «Сонячні кларнети», «Таланти твої, Україно». Варто зауважити, що Наталія має ще один божий дар – вона майстерно, з великим смаком виготовляє народні костюми для своїх виступів у концертних програмах. На виставці представлено її концертні костюми вишиті як нитками, так і бісером, яскраві запаски, плахти, розшиті кептарі та ошатні головні убори. Є вишиванки, які виготовлені разом з мамою, є вишиванки для цілої родини… Також будуть представлені вишиті рушники, сорочки, серветки та інше з батьківщини її чоловіка – Полтавщини.

26.10.2019 Афіша Ребрик_новый размер

 

  • виставка народного мистецтва  с. Рогізка Чечельницького району Вінницької області. Виставка відбувається в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької  акції «Мистецтво одного села». Відвідувачі познайомляться з багаторічною історією та традиціями ще одного самобутнього українського села, мешканці якого зберегли безмежну любов до рідного краю. На виставці будуть представлені старовинні вироби декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва: ікони, ткані рушники, скатерки, килими, налавники, доріжки, жіночий одяг, тернові хустки, весільні атрибути (віночки, гільце), твори місцевих майстрів з різних видів народного мистецтва тощо. Щедрість та гостинність рогізківчан відвідувачі відчують, скуштувавши смачні страви місцевої традиційної кухні, приготовлені майстринями села, а також будуть мати можливість помилуватися обрядовими хлібами, які представлять місцеві коровайниці. Незабутній настрій створить народний аматорський фольклорний гурт «Рогізяночка».

Musteztvo_odnogo_sela_2018_ȳëüøàíêà

 

  • виставка «Кримська сюїта» – це Всеукраїнський проект, який стартував цього року за підтримки Міністерства культури України. Ініціаторами та авторами виставки стали відомі київські художники, члени Міжнародної професійної спілки художників, Костянтин та Світлана Шаповалови, які створили колекцію з більше ніж 60 робіт з видами гірського, морського Криму, Ялти, Гурзуфу, Балаклави, Нового Світу. Окрім естетичного та просвітницького, виставка «Кримська сюїта» має й патріотичне значення, бо 2019 рік – це 5 річниця анексії Криму і своїми творами митці нагадують, що Крим – це українська земля!

Ïå÷àòü

 

  • виставка робіт вихованців КДШМ № 2 ім. М.І. Вериківського «Світ Марії Приймаченко очима сучасних дітей». 110 років назад на Поліссі, у тихому селі Болотня, народилась відома на весь світ Марія Приймаченко, лауреатка премії ім. Т.Г.Шевченка, твори якої стали класикою сучасного українського народного живопису. Творчість цієї художниці, фантастичні образи її декоративних композицій, надихають не одне покоління шанувальників її яскравого таланту до вивчення традицій народного мистецтва. Особливо щиро та безпосередньо сприймають живопис Марії Приймаченко діти. Побачивши дивовижно олюднених звірів, риб, птахів або небачених досі тварин, діти із захопленням починають творити на папері свої уявні світи та населяти їх своїми фантастичними образами. Надихаючись живописом Марії Приймаченко, який вона створювала гуашшю на папері, діти звертаються до традиційних матеріалів народного живопису а також застосовують більш сучасні художні матеріали та техніки виконання. Це, наприклад комп’ютерна графіка, живопис акриловими фарбами, або складна техніка «холодний батік», яку дехто сполучає із вільним розписом на сучасних тканинах.

Afisha Primachenko_новый размер