Грудень 13, 2019

Анонс музейних заходів та виставок з 16 по 22 грудня 2019 року

Заходи

17 грудня о 17:00 Національний музей літератури України запрошує на презентацію книги історичної тематики письменника Вадима Пепи «Віч-на-віч із вічністю». До участі в заході запрошені доктор філологічних наук Михайло Наєнко; голова товариства «Знання» України, доктор філософських наук Василь Кушерець; мовознавець, професор Іван Ющук; народний артист України Вадим Крищенко; академік Анатолій Радзіховський; доктор біологічних наук Богдан Мацелюх; керівник геополітичного центру «Євро-Азія» Михайло Гречка. Натхнення учасникам зустрічі додадуть героїчні пісні у виконанні хору «Просвіта».

 Шаблон ФБ Пепа 17.12.19.

 

18 грудня о 12:30 відбудеться зустріч із  художником, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка Костем Лавром. Кость Лавро  як книжковий графік  відомий оформленням книг видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Розумна дитина» і своєю співпрацею з популярним французьким дитячим журналом «Pomme d’Api». Його книжкові ілюстрації відзначені багатьма нагородами. Відвідувачі спілкуватимуться з улюбленим художником та створюватимуть ілюстрації до літературних творів.

 Шаблон ФБ Лавро 18.12.

 

19 грудня о 12:00    ПЕРЕНЕСЕНО НА НАСТУПНИЙ ТИЖДЕНЬ  у музейній «Літературній резиденції Святого Миколая» відбудеться традиційне вручення премії Національної Спілки письменників України імені Платона Воронька. Це перша у новому часі премія в царині літератури для дітей. Вона присуджується в таких номінаціях: краща поетична книжка для дітей українською мовою та краща прозова книжка для дітей українською мовою. На здобуття премії висуваються авторські книжки для дітей, що вийшли друком упродовж двох попередніх календарних років.

 

19 грудня о 14:30 відбудеться святкове дійство до Дня Святого Миколая за участі вокального дівочого ансамблю «Ангенльорус» КДМШ № 23 (художній керівник Тетяна Стефанишин) та вокального ансамблю «Серпанок» КДШМ № 1 (художній керівник Ольга Мричко). До музею завітає Святий Миколай, який обдарує всіх чемних і слухняних діток. А ще ми разом будемо готуватися до новорічно-різдвяних свят та вивчати колядки і щедрівки. 

 

20 грудня о 17:00 в рамках спільного проєкту Національної спілки письменників України та Національного музею літератури України «НОВА ДОБА: поезія з фідбеком» відбудеться груднева зустріч у форматі поетично-музичної вечірки “Зустрічаємо 2020!”. Приходите, реєструєтесь, а потім читаємо вірші, співаємо пісні, знайомимось, ділимось хорошим за рік, що минає.

79778731_1386065204888933_3096586182495043584_o_новый размер

 

Виставки

Експонуються:

  • виставка “Сміх і сльози Остапа Вишні” до 130-річчя від дня народження письменника. Сама назва виставки презентує її концепцію – трагічну творчість і долю письменника-сатирика й гумориста, блискучий апогей якої припадає на 20-ті та самісінький початок 30-х років ХХ ст. Виставка «Сміх і сльози Остапа Вишні» містить надзвичайно багато цінних експонатів – видання письменника 1920-х, і 1940-х років, його рукописи й машинописи з правками, оригінальні фотографії та особисті речі. Серед них – круглий столик, елегантна різьблена поличка, настільна лампа, вази з його помешкання, різнорідне письмове приладдя, папка письменника, його окуляри, ліхтарик «жучок», рибальське й мисливське знаряддя, безцінна чашечка, яку, за музейною легендою, він (фантастика!) зберіг у таборах.  Досить презентабельно виглядає й мистецька частина експонатів. Насамперед це два прижиттєві портрети Остапа Вишні – дуже вдале пастельне зображення письменника роботи Зиновія Толкачова (1948) та не менш виразний графічний ескіз І.Семенова (1953). Вдало доповнюють мистецький ряд експозиції й уже пізніші ілюстрації до «Мисливських усмішок» художника Ю.Северина.

Виставка О.Вишня 2019_новый размер

 

  • виставка «КАМЕРТОН УКРАЇНСЬКОГО ВСЕСВІТУ» – до 100-річчя  Миколи Лукаша. Виставка представляє творчий доробок Миколи Лукаша в унікальних матеріалах, які зберігаються у фондах музею. Микола Лукаш (19.12.1919 р., м. Кролевець (Сумщина) – 29.08.1988 р., Київ) – поліглот, ерудит, поет, лексикограф, «лицар спокійної гідності» (Є.Сверстюк), «геній побіч нас» (Вал.Шевчук). Глибокий знавець двох десятків мов, ерудований тлумач світової літератури, феноменально лінгвістично обдарований Микола Лукаш не має рівних собі й досі. 50-60-і роки ХХ століття – це потужне входження Миколи Лукаша в простір української культури. На виставці ці роки представлені в перших п’яти вітринах – від «Фауста» Й.-В.Гете, Р.Бернса  (М.Лукаш та В.Мисик), Г.Гейне (колективний переклад) до М.де Сервантеса «Премудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі». Окрема сторінка доробку майстра – переклади М.Лукаша для маленьких українців – з італійської Дж. Родарі, з болгарської – Е.Пелина. Особливе місце відведено унікальним матеріалам: рукописам, автографам, світлинам, меморіальним речам, оригінальній творчості самого перекладача, першовиданням окремих книг, поетичних збірок та посмертної збірки перекладених М.Лукашем творів 35 авторів з 11 мов світу.

25.11.2019 Камертон укр. всесвіту_новый размер

 

  • художня виставка “Зачаровані сади”, яка проводиться в рамках культурно-мистецького проєкту Коло Катерини, що проводиться Дирекцією художніх виставок вже третій рік поспіль і задуманий як щорічний міні-фестиваль сучасного мистецтва. Виставка репрезентує гурт надзвичайно яскравих творчих особистостей. Поряд з неабияким інтересом до експерименту, новітніх форм і змістів, сучасних мистецьких контекстів, це мистецтво глибоко пов`язане із світовими та національними художніми традиціями. Окрім того, учасниці цього проєкту уособлюють той тип сучасної жінки-художниці, яка високо цінує рівень вербального та візуального висловлювання, його інтелектуальну складову. Невипадково цей виставковий проєкт пов`язаний із Святою Катериною, яка у західній традиції вважається символом жіночої інтелектуальності, покровителькою освіти і навчання, художньої творчості. Учасниці культурно-мистецького проєкту: Анна Духовична, Ганна Лук’яненко, Ірина Єремеєва, Катерина Косьяненко, Катерина Свіргуненко, Марія Скочок, Ніна Бондаренко, Олександра Лук’яненко, Олена Токачова, Ольга Ворона, Тамара Гержан, Юлія Скрипка.

2019_A1afisha _Katerunu_prew_новый размер