Лютий 15, 2020

Анонс музейних заходів та виставок з 17 по 23 лютого 2020 року

Заходи

18 лютого о 16:00 в Київському літературно-меморіальному музеї-квартирі Миколи Бажана відбудеться вечір «Світло й тіні Георгія Якутовича», присвячений 90-річчю визначного книжкового графіка й художника кіно.
«…В культурі серед цілої генерації попадаються поодинокі імена, які неначе овиднюють свій час, стають, як тепер кажуть, культовими художниками, візитівкою культури. Як на мене, таким художником-графіком другої половини ХХ століття став Георгій Якутович» (Роман Корогодський). Ми відсвяткуємо день народження Метра у колі його шанувальників і сучасників. Разом із кінознавцем Сергієм Тримбачем поговоримо про фільми, які сьогодні дивимося очима Якутовича. З художником Олександром Губарєвим — про книжки, прикрашені й увиразнені візуальними образами майстра. Перед початком заходу запрошуємо оглянути виставку робіт Георгія Якутовича: ілюстрації до повісті «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського, збірки «Карби» Марка Черемшини, творів Василя Стефаника та «Слова о полку Ігоревім».
Чекаємо на вас за адресою: вул. Терещенківська, 5, кв. 5 (3-й поверх).
Вхід за музейним квитком

18.02.2020_Якутович_новый размер

22 лютого о 16:00 в Національному музеї літератури України відбудеться відкриття фотовиставки присвяченій 40-річчю народного фотоклубу “Ікар”.

Фотовтставка Ікар_новый размер

 

Виставки

Експонуються:

 

  • літературно-мистецька виставка «Чарівник дитячих душ» з нагоди 90-річчя від дня народження класика сучасної української дитячої літератури Всеволода Нестайка. Свої перші оповідання для дітей він почав друкувати в журналах «Барвінок» та «Піонерія». Перша книжка «Шурка і Шурко» побачила світ у 1956 році. Всеволод Зіновійович працював у редакціях журналів «Дніпро», «Барвінок», у видавництві «Молодь». З 1956 по 1987 рік завідував редакцією у видавництві «Веселка». На початку 90-х років XX століття загальний тираж книжок Всеволода Нестайка сягнув позначки – три мільйони примірників! А трилогія «Тореадори з Васюківки», яка видавалася 32 рази, у тому числі й за кордоном, взагалі була внесена до Особливого Почесного списку Г. Х. Андерсена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури! Перу письменника належать понад 30 книжок оповідань, казок, повістей і п’єc, а його твори перекладено 20-ма мовами. Найвідоміші з них – «В Країні Сонячних Зайчиків», «Супутник ЛІРА-3», «Космо-Натка», «Робінзон Кукурузо», «Тореадори з Васюківки», «Одиниця з обманом», «Незвичайні пригоди в лісовій школі», «Загадка старого клоуна», «П’ятірка з хвостиком», «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків», «Слідство триває», «Таємничий голос за спиною», «Неймовірні детективи» та інші. За творами Всеволода Нестайка неодноразово знімалися фільми, що завоювали міжнародні нагороди. Телефільм «Тореадори з Васюківки» одержав на міжнародному фестивалі в Мюнхені Гран-прі (1968), на Міжнародному фестивалі в Алегзандрії (Австралія) – головну премію (1969). Кінофільм «Одиниця з обманом» премійовано на Всесоюзному кінофестивалі у Києві (1984) та відзначено спеціальним призом на кінофестивалі у Габрово (Болгарія, 1985). На виставці представлено матеріали з фондів музею: книги, журнали, світлини та ілюстрації до творів Всеволода Нестайка художників Анатолія Василенка, Ольги Воронкової, Олени Чичик, Світлани Рудікової, Тетяни Юрченко, Валерія Харченка, Євгенії Житник, Юлії Радіч-Демідьонок та інших.

Афіша Нестайко 02.2020._новый размер

 

  • літературно-мистецька виставка «Маляткові дива» з нагоди ювілею журналу «Малятко». Перший номер журналу вийшов у світ 13 січня 1960 року. Відтоді журнал щомісяця потішає українську дітвору на своїх сторінках вишуканим словом та розкішними малюнками. Тут друкуються казки, вiршi, пiзнавальнi оповiдки, загадки, саморобнi іграшки, проводяться конкурси серед читачів. І хоча перші читачі журналу вже поставали бабусями-дідусями, та і нині коло «Маляткових» друзів все шириться. За цей час для «Малятка» писали Оксана Іваненко, Микола Вінграновський, Павло Глазовий, Олесь Гончар, Петро Панч, Євген Гуцало, Борис Харчук, Марія Познанська, Грицько Бойко, Платон Воронько, Андрій М’ястківський, Василь Чухліб, Наталя Забіла та ін. Нині «Малятковими» друзями є Дмитро Павличко, Наталка Поклад, Тамара Коломієць, Зірка Мензатюк, Анатолій Камінчук, Анатолій Григорук, Леся Мовчун та багато інших. На ювілейній виставці представлено роботи більше десятка художників, котрі нині малюють для «Малятка»: Катерини Штанко, Володимира Штанка, Катерини Шалварової, Наталії Кохаль, Наталі Алексенко, Вікторії Дунаєвої, Якима Левича, Ольги Сови, Наталії Анікіної, Марії Закревської, Олесі Варкач, а також роботи художників попередніх років: Лідії Голембовської, Віктора Кавуна, Людмили Загорної, Людмили Задорожної, Людмили Мітченко, Валентини Серцової, Лариси Пуханової, Валерія Горбачова, Галини Бабенко, Олени Коркіщенко, Віри Морозової та інших. Відвідувачі завдяки ілюстраціям можуть самостійно мандрувати  сторінками журналу, відгадуючи загадки, згадуючи народні казки, розгадуючи кросворди, а найменшенькі – пробуючи «прочитати самостійно» та погуляти лабіринтами. Захопливими для малечі, як завжди, будуть інтерактивні куточки, зокрема: «пальчиковий театр» та виготовлення саморобок. Літературний ряд виставки представляють раритетні видання: номери журналів 1966, 1976, 1981, 1985, 1981 та інших років; «Збірка творів для дітей дошкільного віку» (1992); «Збірка коміксів про бешкетних мишенят» (1994). Для своїх маленьких друзів «Малятко» підготувало підбірку журналів за 2019 рік.
    Виставка триватиме впродовж січня-лютого поточного року.

Афіша Малятко 01.20._новый размер

 

  • виставка «МІФИ В ЛЕВКАСІ» підготована учнями художнього відділення Дитячої школи мистецтв №5 Оболонського району міста Києва. Левкас – найзагадковіша техніка декоративного мистецтва. Левкасом (ґрунтом) протягом сторіч вкривали дошки під писання ікон. Ця техніка продовжує своє життя і у творах сучасної молоді. Лейтмотив виставки – міфи народів світу. Майже в кожного народу від прадавніх часів зберігаються перекази, де дійсне, історичне переплітається з вигаданим, де діють не лише люди, а й казкові істоти, витвори народної фантазії. Власні філософські роздуми про добро і зло юні художники презентують мовою левкасу з використанням  алегоричних, міфічних, фантазійних сюжетів та образів. У своїх творчих дослідженнях автори звертаються до міфів нашої рідної землі: про русалоньок, мавок, козаків, про купальські та великодні дива. У полі їхнього зору – міфи про створення світу, міф про мойр – богинь долі та про лабіринт Мінотавра, міфи про Артеміду, Париса, Орфея та Еврідіку, загадкові східні міфи… В експозиції представлено 35 робіт. Їхні автори – учні старших класів,  серед яких є лауреати міжнародних та всеукраїнських мистецьких  конкурсів, Всесвітнього конкурсу в Японії, стипендіати Київського міського голови. На рахунку художнього відділення школи багато успішних виставок та артпроєктів і в Україні, і за її межами: у Національному музеї літератури України та Національному музеї Тараса Шевченка, Національному заповіднику Софія Київська, Українському домі та Центрі сучасного українського мистецтва, Конституційному суді та Бібліотеці ім. В.Вернадського. Нам випала честь представляти  Україну в США, Франції, Німеччині, Польщі, Болгарії, Японії. Високий рівень підготовки учнів – результат натхненної, самовідданої праці їхніх творчих наставників  та викладачів: Юлії Підкурганної (Скрипки) – члена НСХУ, Марії Одненко-Цигульової, Олександри Діденко – члена НСХУ та  керівника художнього відділення, заступника директора Дитячої школи мистецтв №5 Галини Андреєвої.

afisha 2_новый размер

 

  • виставка творчих робіт вихованців Центру творчості дітей та юнацтва «Шевченківець» під назвою «Зима чарівниця». На виставці представлені чудові дитячі малюнки у різних мистецьких техніках, присвячені зимовим святам, розвагам та дитячим захопленням. Всі творчі роботи приємно вражають неповторністю, самобутністю, художньою уявою, вмінням поєднати народні традиції та сучасні напрямки мистецтва. Цю чудову святкову експозицію підготували вихованці та педагоги лабораторії образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва та народних ремесел Центру творчості дітей та юнацтва «Шевченківець» Шевченківського району міста Києва, зокрема: Народний художній колектив «Студія образотворчого мистецтва «Бджілка»» (педагоги: Вержбицька Ірина Володимирівна, Зельдес Володимир Маркович, Лебідь Леся Юріївна, Лельчук Дмитро Михайлович, Якушева Людмила Володимирівна); гурток «Петриківський розпис» (педагог Богусевич Наталія Олександрівна); гурток «Образотворче мистецтво» (педагог Грінкевич Валентина Миколаївна).
    Виставка триватиме по 20.01.2020 р.

Zima_charivnitsya_2020 (1)_новый размер

 

  • художня виставка “Три погляди, яка проводиться в рамках культурно-мистецького проєкту Мистецькі родини, що проводиться Дирекцією художніх виставок України, на якій представлено роботи представниць чудової київської династії: Марію Скочок, Олександру і Ганну Лук`яненко. Іх об`єднують не тільки теплі родинні стосунки, але й спільні цінності, головна з яких полягає у глибинному зв`язку з європейськими та національними художніми традиціями. Але, безумовно, кожна з художниць має свої творчі уподобання та власний погляд на мистецтво та історію.  

2019_A1afisha _Tru_poglyadu_prew_новый размер