Листопад 15, 2019

Анонс музейних заходів та виставок з 18 по 24 листопада 2019 року

Заходи

19 листопада о 17:00 в рамках музейної програми «Розгойдані дзвони пам’яті» відбудеться відкрита лекція  про Голодомор в Україні 1932-33 років професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Сергійчука.

56_main_новый размер

19 листопада о 17:00 відбудеться відкриття виставки заслуженого діяча мистецтв України Олеся Соловя «Сонячна повінь». Цикл живописних полотен «Сонячна повінь», створений художником упродовж  двох років (2018-2019), демонструє  його щиру закоханість у невичерпні таємничі принади рідної української природи, пильним спостерігачем якої він виступає, як філософ та митець. Олесь Соловeй – широковідомий в просторі сучасного українського образотворчого мистецтва митець, який талановито реалізує себе як майстер монументального живопису, творчо продовжуючи мистецькі традиції свого вчителя Миколи Стороженка, та самобутній живописець-станковик, котрий яскраво проявив себе у жанрах історичної картини, портрету та пейзажу.

соловей_пост2_новый размер

 

20 листопада о 12:00 відбудеться зустріч з українським музикантом-віртуозом, виконавцем на традиційних духових інструментах, вокалістом, співзасновником гуртів «The Doox», «Kyiv Ethno trio», «BALAMUTY» та «Veseli vujky», учасником гурту стародавньої музики «Хорея Козацька» Максимом Бережнюком. Він віртуозно володіє грою на традиційних духових інструментах України та світу, яких опанував близько 50 видів. Колекція музиканта налічує більше, ніж 100 відомих і рідкісних народних духових інструментів.

Афиша Бережнюк 20.11.19._новый размер

21 листопада о 17:00 в рамках нової музейної програми «Теплі осінні зустрічі» запрошуємо на творчу зустріч із поетесою Юлією Мальованою, яка презентує нам свої «Пряні вірші». А ще ви дізнаєтеся, як Юлії вдалося поєднати професію лікаря-офтальмолога і неймовірного романтика та як народжуються її поетичні рядки. Тож цього осіннього вечора на гостей музею чекає поезія та приємна розмова за філіжанкою кави.

21.11.19 о 17_00_новый размер

 

21 листопада о 17:00 в літературно-меморіальному музеї-квартирі М. Бажана відбудеться літературно-мистецький вечір до 90-річчя виходу поеми Миколи Бажана “Гофманова ніч”. 1928 року у присутності завсідників Будинку літератури імені Блакитного і своїх колег по перу Микола Хвильовий, прочитавши поему Миколи Бажана «Гофманова ніч», «буквально упав до ніг» автора, якому тоді щойно виповнилося 24 роки. А незабаром з’явилося перше число нового альманаху «Літературний ярмарок», де анонсувався вихід «Гофманової ночі» у наступному номері. Так поема побачила світ на початку 1929-го, 90 років тому. До розмови про Гофмана, «Гофманову ніч», а також про експресіонізм як стильову рису поеми й одну із течій європейського мистецтва ХХ століття запрошені: літературознавиця Ярина Цимбал, мистецтвознавець Дмитро Горбачов, театрознавиця Ганна Веселовська, кінознавиця Анна Онуфрієнко. Уривок з поеми прочитає актор Віктор Штефан.
Чекаємо на вас о 17:00 за адресою: вул. Терещенківська, 5, кв. 5 (3-й поверх).

21.11.2019 Афіша Гофман (м. Бажана) (1)_новый размер

 

23 листопада о 14:00 в рамках музейного проекту «Розгойдані дзвони пам’яті» буде відкрито виставку «Янголи сумують», яка присвячена  86-ій річниці Голодомору в Україні. Серед експонатів виставки – живопис, графіка Валерія Франчука, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка. На виставці також представлено раритетні видання із фондів музею про цю трагічну сторінку нашої історії. Це твори Уласа Самчука, Василя Барки,  рукопис поеми «Село» Ігоря Качуровського,  роман-епопея Докії Гуменної «Діти Чумацького шляху» та ін.

Афиша Франчук 23.11.19._новый размер

 

23 листопада о 14:30 відбудеться благодійно-просвітницька мистецька акція до Дня пам‘яті жертв Голодомору «Свічка пам‘яті». Щороку у день поминання невинно убієнних голодом ми збираємо митців та усіх небайдужих, аби ще раз згадати найстрашнішу сторінку української історії, щоб свічка пам’яті ніколи не згасла, щоб у цей день бути разом. Під час акції прозвучать історичні факти, поезія, «Реквієм» українського композитора Євгена Петриченка, який виконає ансамбль «Sed Contra».

23.11.19._o_новый размер

 

Виставки

Експонуються:

  • виставка «Янголи сумують», яка присвячена  86-ій річниці Голодомору в Україні. Серед експонатів виставки – живопис, графіка Валерія Франчука, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка. На виставці також представлено раритетні видання із фондів музею про цю трагічну сторінку нашої історії. Це твори Уласа Самчука, Василя Барки,  рукопис поеми «Село» Ігоря Качуровського,  роман-епопея Докії Гуменної «Діти Чумацького шляху». Глядачі побачать і художні твори пострадянської літератури про Голод 1932-1933 років: Анатолія Дімарова, Василя Голобородька, «Мор» Олеся Волі (К., 2002), спогади про голодомор, підготовлені до друку членами Асоціації по вивченню голодоморів в Україні, а також спогади тих, хто пережив це жахіття. Кожен експонат –  свідчення тієї великої трагедії, яку пережив український народ у 33-му. «Розголошення Голодомору, – на думку Євгена Сверстюка, – прискорювало падіння імперії зла в основі голосування українця за незалежність 1 грудня 1991 року лежала також пам’ять про Голодомор».

Афиша Франчук 23.11.19._новый размер

 

 

  • виставка «Сонячна повінь» художника Олеся Соловя. Олесь Соловeй – широковідомий в просторі сучасного українського образотворчого мистецтва митець, який талановито реалізує себе як майстер монументального живопису, творчо продовжуючи мистецькі традиції свого вчителя Миколи Стороженка, та самобутній живописець-станковик, котрий яскраво проявив себе у жанрах історичної картини, портрету та пейзажу. Окрім того, – він авторитетний педагог, який очолює кафедру живопису в столичній Національній Академії образотворчого мистецтва та архітектури, доцент, заслужений діяч мистецтв України. Творам митця притаманна глибока відданість кращим духовним традиціям класиків українського колористичного малярства, а також – щира та органічна залюбленість у магнетичну красу та сакральність рідної батьківської землі. Цикл живописних полотен «Сонячна повінь», створений художником упродовж  двох років (2018-2019), демонструє  його щиру закоханість у невичерпні таємничі принади рідної української природи, пильним спостерігачем якої він виступає, як філософ та митець.

соловей_пост2_новый размер

 

 

  • літературно-мистецька виставка «З книжкової полиці: книги Зірки Мензатюк». Це вже четверта виставка у рамках літературно-мистецького проєкту «З книжкової полиці», який має на меті популяризувати сучасну українську літературу для дітей. На виставці представлено книги дитячої письменниці Зірки Мензатюк та ілюстрації до її творів відомих художників Тетяни Семенової, Костя Лавра, Катерини Штанко, Світлани Хміль, Оленки Бугренкової, Грасі Олійко, Корнелії Коляджин. Нашими партнерами стали видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Видавництво Старого Лева», «Букрек» та «Знання». Зірка Мензатюк –  дитяча письменниця-казкарка, журналістка. Авторка понад п’ятнадцяти книжок для дітей та підлітків. Лауреат літературних премій імені Наталі Забіли, імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва, Міжнародного літературного конкурсу в США. Невід’ємним розділом виставки є інтерактивні зони для гри та відпочинку наших маленьких гостей.

Афіша Мензатюк полиця_новый размер

 

 

  • виставка робіт вихованців КДШМ № 2 ім. М.І. Вериківського «Світ Марії Приймаченко очима сучасних дітей». 110 років назад на Поліссі, у тихому селі Болотня, народилась відома на весь світ Марія Приймаченко, лауреатка премії ім. Т.Г.Шевченка, твори якої стали класикою сучасного українського народного живопису. Творчість цієї художниці, фантастичні образи її декоративних композицій, надихають не одне покоління шанувальників її яскравого таланту до вивчення традицій народного мистецтва. Особливо щиро та безпосередньо сприймають живопис Марії Приймаченко діти. Побачивши дивовижно олюднених звірів, риб, птахів або небачених досі тварин, діти із захопленням починають творити на папері свої уявні світи та населяти їх своїми фантастичними образами. Надихаючись живописом Марії Приймаченко, який вона створювала гуашшю на папері, діти звертаються до традиційних матеріалів народного живопису а також застосовують більш сучасні художні матеріали та техніки виконання. Це, наприклад комп’ютерна графіка, живопис акриловими фарбами, або складна техніка «холодний батік», яку дехто сполучає із вільним розписом на сучасних тканинах.

Afisha Primachenko_новый размер