Листопад 22, 2019

Анонс музейних заходів та виставок з 25 по 30 листопада 2019 року

Заходи

26 листопада о 10:00 відбудеться наукова конференція «Микола Лукаш і його спадщина в контексті української та європейської культур».  Конференція організовується спільно з Інститутом літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України до 100-річчя від дня народження корифея українського художнього перекладу, поліглота і науковця Миколи Лукаша. У конференції братимуть участь провідні українські літературознавці, перекладачі, письменники. Серед них Микола Жулинський, Людмила Тарнашинська, Максим Стріха, Анатолій Ткаченко, Олександр Скопненко, Тетяна Цимбалюк-Скопненко, Михайло Слабошпицький. До участі у конференції запрошено багаторічного головного редактора журналу «Всесвіт» Олега Микитенка, науковців Центрального державного архіву-музею  літератури і мистецтва України Ігоря Резніка та Інституту рукопису Національної бібліотеки України  імені В.І. Вернадського Людмилу Петрушко, музейних співробітників Києва та Кролевця.

 

27 листопада о 12:00 відбудеться літературно-мистецький захід “… не слово то, не вірші – то моє серце в тобі тріпоче” до 30-х роковин перепоховання Василя Стуса, Юрія Литвина та Олекси Тихого. Спогади, вірші, фрагменти фільму “Просвітлої дороги свічка чорна”. Участь беруть : поет, кінорежисер, автор фільму “Просвітлої дороги свічка чорна”, учасник перепоховання Станіслав Чернілевський та актриса Центру Леся Курбас Галина Стефанова.

27.11.2019 Афіша_новый размер

 

27 листопада о 17:00 в рамках спільного проєкту Національної спілки письменників України та Національного музею літератури України «НОВА ДОБА: поезія з фідбеком» відбудеться сольник Богдани Гайворонської – поетки, музикантки, співачки, журналістки і мисткині, що вправно плете вишукані прикраси з бісеру! Три роки Богдана віддавала свій час, знання  роботі з молодими авторами і митцями на посаді секретаря по роботі з молоддю в Національній спілці письменників України, створила “Творчий Ковчег”, де виступали всі охочі. Пані Богдана створила літературно-освітній проєкт “Майстри слова”, гостями якого були письменники.

 

28 листопада о 15:00 вечір камерної вокальної та фортепіанної музики у виконанні народного артиста України Леоніда Сандуленка (баритон), заслуженої діячки естрадного мистецтва України Ірини Шестеренко (фортепіано) та заслуженої артистки естрадного мистецтва України Інни Андріяш (сопрано).

Камерна музика 28.11.19._новый размер

 

28 листопада о 17:00 відбудеться презентація книги підсумків і пророцтв Юрія Щербака «Україна в епоху війномиру». Нова книжка – це спроба уявити Україну ХХІ століття у загальній картині фантастичних соціальних і науково-технологічних змін, що підстерігають людство. Ця книга – знак тривоги і надії. Тривоги – бо надто серйозними є загрози, особливо з боку Росії в час, коли Україна потребує єдності. І надії, бо ще залишається шанс врятувати Україну від капітуляції та розпаду. Запрошені до участі: Дмитро Павличко, Богдан Горинь, Павло Мовчан, Вадим Скуратівський, Василь Шевчук, Максим Стріха, Олександр Скіпальський. Ведучий: Михайло Слабошпицький.

Sherbak_Obklad_новый размер

 

30 листопада о 16:00 відбудеться творча зустріч з письменниками Сашком Обрієм та Олександром Сушком. Олександр Кучеренко (справжнє прізвище Сашка Обрія) – поет, член Національної спілки письменників України, лауреат Всеукраїнської премії ім. Василя Симоненка, неодноразовий учасник та переможець різних літературно-мистецьких подій, автор трьох поетичних збірок: “Абетка юності”, “І.ДЕ.Я”, “БУСОЛ”. У Національному музеї літератури України молодий поет презентує свою збірку під назвою “БУСОЛ” (абревіатура від “бережу український світ од лиха”, а також синонім слова “лелека”). Олександр Сушко – поет, член Асоціації діячів естрадного мистецтва України, автор трьох поетичних збірок: “Квіти юності”, “Монологи”, “Вітражі”, готується до друку книжка прози. На вечорі презентуватиме збірку “Вітражі”.

Афіша Сашко Обрій 15.10.19._новый размер

 

Виставки

Експонуються:

  • виставка «Янголи сумують», присвячена 86-ій річниці Голодомору в Україні. Серед експонатів виставки – живописні полотна Валерія Франчука, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка. На виставці також представлено раритетні видання із фондів музею про цю трагічну сторінку нашої історії, створені письменниками у вигнанні: Уласа Самчука, Василя Барки,  Ігоря Качуровського, Докії Гуменної, Богдана Бойчука та ін. Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися з художніми творами  про Голод 1932-1933 років, що були опубліковані в роки незалежності: Анатолія Дімарова, Василя Голобородька, Антоніни Листопад та ін. Окремий комплекс – спогади про голодомор спогади тих, хто пережив це жахіття. «Розголошення Голодомору, – на думку Євгена Сверстюка, – прискорювало падіння імперії зла…».

Афиша Франчук 23.11.19._новый размер

 

  • виставка «Сонячна повінь» художника Олеся Солов’я. Олесь Соловeй – знаний в просторі сучасного українського образотворчого мистецтва митець, який талановито реалізує себе як майстер монументального живопису, творчо продовжуючи мистецькі традиції свого вчителя Миколи Стороженка. Він також самобутній живописець-станковик, який яскраво виявив себе у жанрах історичної картини, портрету та пейзажу. Окрім того, він педагог, який очолює кафедру живопису в Національній Академії образотворчого мистецтва та архітектури, заслужений діяч мистецтв України. Творам митця притаманна глибока відданість кращим духовним традиціям класиків українського колористичного малярства. Цикл живописних полотен «Сонячна повінь», створений художником упродовж  двох років (2018-2019), демонструє  його щиру закоханість у таїну рідної природи, пильним спостерігачем якої він виступає, як філософ та митець.

соловей_пост2_новый размер

 

  • літературно-мистецька виставка «З книжкової полиці: книги Зірки Мензатюк». Це вже четверта виставка у рамках літературно-мистецького проєкту «З книжкової полиці», який має на меті популяризувати сучасну українську літературу для дітей. На виставці представлено книги дитячої письменниці Зірки Мензатюк та ілюстрації до її творів відомих художників Тетяни Семенової, Костя Лавра, Катерини Штанко, Світлани Хміль, Оленки Бугренкової, Грасі Олійко, Корнелії Коляджин. Нашими партнерами стали видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Видавництво Старого Лева», «Букрек» та «Знання». Зірка Мензатюк –  дитяча письменниця-казкарка, журналістка. Авторка понад п’ятнадцяти книжок для дітей та підлітків. Лауреат літературних премій імені Наталі Забіли, імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва, Міжнародного літературного конкурсу в США. Невід’ємним розділом виставки є інтерактивні зони для гри та відпочинку наших маленьких гостей.

Афіша Мензатюк полиця_новый размер

 

  • виставка робіт вихованців КДШМ № 2 ім. М.І. Вериківського «Світ Марії Приймаченко очима сучасних дітей». 110 років назад на Поліссі, у тихому селі Болотня, народилась відома на весь світ Марія Приймаченко, лауреатка премії ім. Т.Г.Шевченка, твори якої стали класикою сучасного українського народного живопису. Творчість цієї художниці, фантастичні образи її декоративних композицій, надихають не одне покоління шанувальників її яскравого таланту до вивчення традицій народного мистецтва. Особливо щиро та безпосередньо сприймають живопис Марії Приймаченко діти. Побачивши дивовижно олюднених звірів, риб, птахів або небачених досі тварин, діти із захопленням починають творити на папері свої уявні світи та населяти їх своїми фантастичними образами. Надихаючись живописом Марії Приймаченко, який вона створювала гуашшю на папері, діти звертаються до традиційних матеріалів народного живопису а також застосовують більш сучасні художні матеріали та техніки виконання. Це, наприклад комп’ютерна графіка, живопис акриловими фарбами, або складна техніка «холодний батік», яку дехто сполучає із вільним розписом на сучасних тканинах.

Afisha Primachenko_новый размер