Грудень 27, 2019

Анонс музейних заходів та виставок з 30 грудня 2019 року по 05 січня 2020 року

Заходи

 

04 січня о 14:00 у рамках Клубу вихідного дня відбудеться святковий концерт «Небо і Земля торжествують». Програму підготував Народний аматорський хор «Вишневий дзвін», лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів та фестивалів м.Вишневе Києво-Святошинського району. Художній керівник і диригент хору Олександр Крижанівський.

 04.01,2020 КВД Вишневий дзвін_новый размер

 

Виставки

Експонуються:

  • виставка “Сміх і сльози Остапа Вишні” до 130-річчя від дня народження письменника. Сама назва виставки презентує її концепцію – трагічну творчість і долю письменника-сатирика й гумориста, блискучий апогей якої припадає на 20-ті та самісінький початок 30-х років ХХ ст. Виставка «Сміх і сльози Остапа Вишні» містить надзвичайно багато цінних експонатів – видання письменника 1920-х, і 1940-х років, його рукописи й машинописи з правками, оригінальні фотографії та особисті речі. Серед них – круглий столик, елегантна різьблена поличка, настільна лампа, вази з його помешкання, різнорідне письмове приладдя, папка письменника, його окуляри, ліхтарик «жучок», рибальське й мисливське знаряддя, безцінна чашечка, яку, за музейною легендою, він (фантастика!) зберіг у таборах.  Досить презентабельно виглядає й мистецька частина експонатів. Насамперед це два прижиттєві портрети Остапа Вишні – дуже вдале пастельне зображення письменника роботи Зиновія Толкачова (1948) та не менш виразний графічний ескіз І.Семенова (1953). Вдало доповнюють мистецький ряд експозиції й уже пізніші ілюстрації до «Мисливських усмішок» художника Ю.Северина.

Виставка О.Вишня 2019_новый размер

 

  • виставка «КАМЕРТОН УКРАЇНСЬКОГО ВСЕСВІТУ» – до 100-річчя  Миколи Лукаша. Виставка представляє творчий доробок Миколи Лукаша в унікальних матеріалах, які зберігаються у фондах музею. Микола Лукаш (19.12.1919 р., м. Кролевець (Сумщина) – 29.08.1988 р., Київ) – поліглот, ерудит, поет, лексикограф, «лицар спокійної гідності» (Є.Сверстюк), «геній побіч нас» (Вал.Шевчук). Глибокий знавець двох десятків мов, ерудований тлумач світової літератури, феноменально лінгвістично обдарований Микола Лукаш не має рівних собі й досі. 50-60-і роки ХХ століття – це потужне входження Миколи Лукаша в простір української культури. На виставці ці роки представлені в перших п’яти вітринах – від «Фауста» Й.-В.Гете, Р.Бернса  (М.Лукаш та В.Мисик), Г.Гейне (колективний переклад) до М.де Сервантеса «Премудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі». Окрема сторінка доробку майстра – переклади М.Лукаша для маленьких українців – з італійської Дж. Родарі, з болгарської – Е.Пелина. Особливе місце відведено унікальним матеріалам: рукописам, автографам, світлинам, меморіальним речам, оригінальній творчості самого перекладача, першовиданням окремих книг, поетичних збірок та посмертної збірки перекладених М.Лукашем творів 35 авторів з 11 мов світу.

25.11.2019 Камертон укр. всесвіту_новый размер

 

  • літературно-мистецька виставка «І прийшла святая днина…», яка є частиною щорічного мініфестивалю сучасного мистецтва народних майстрів різдвяно-новорічного циклу. Вишиті ікони й рушники – обов’язковий елемент інтер’єру української оселі, а у святкові різдвяні дні особливо ошатні. Урочисту атмосферу виставки творять роботи сестер Галини та Світлани Махонюк – 30 вишитих рушників, що цьогоріч поповнили музейну колекцію. Відомо, що сестри Галина та Світлана Махонюк, члени Спілки майстрів народного мистецтва України, родом із села Омеляни, що на Рівненщині. Хоч тяжка хвороба прикувала їх до інвалідного візка й позбавила можливості пересуватися, та не зламала їхньої волі та сили духу. Українською вишивкою дівчата захопилися в Бориславській загальноосвітній санаторній школі-інтернат. Вони завжди вишивали разом (кожна зі свого кінця рушника), вигадували візерунки, малювали ескізи. У творчому доробку вишивальниць понад 300 полотен у найрізноманітніших техніках: хрестиком, гладдю, вирізуванням, виколюванням, занизуванням, штапівкою. На виставці також представлено 13 вишитих бісером ікон львівської народної майстрині Оксани Іваночко, які авторка надала для експонування в музеї. Оксана Іваночко – член Національної спілки майстрів народного мистецтва країни, активна учасниця міжнародних та всеукраїнських художніх виставок. Неодноразово експонувалися в Національному музеї літератури України. Її роботи зберігаються в багатьох музеях України і за її межами, зокрема в Музеї Ватикану. Львівська майстриня є однією з послідовниць творчості священника-вишивальника Дмитра Блажейовського. Виставка триватиме по 20 січня 2020.

Афіша ікони-рушники 19-20_новый размер

 

  • виставка творчих робіт вихованців Центру творчості дітей та юнацтва «Шевченківець» під назвою «Зима чарівниця». На виставці представлені чудові дитячі малюнки у різних мистецьких техніках, присвячені зимовим святам, розвагам та дитячим захопленням. Всі творчі роботи приємно вражають неповторністю, самобутністю, художньою уявою, вмінням поєднати народні традиції та сучасні напрямки мистецтва. Цю чудову святкову експозицію підготували вихованці та педагоги лабораторії образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва та народних ремесел Центру творчості дітей та юнацтва «Шевченківець» Шевченківського району міста Києва, зокрема: Народний художній колектив «Студія образотворчого мистецтва «Бджілка»» (педагоги: Вержбицька Ірина Володимирівна, Зельдес Володимир Маркович, Лебідь Леся Юріївна, Лельчук Дмитро Михайлович, Якушева Людмила Володимирівна); гурток «Петриківський розпис» (педагог Богусевич Наталія Олександрівна); гурток «Образотворче мистецтво» (педагог Грінкевич Валентина Миколаївна).
    Виставка триватиме по 20.01.2020 р.

Zima_charivnitsya_2020 (1)_новый размер

 

  • виставка робіт учнів образотворчого відділу Державного спеціалізованого мистецького навчального закладу Київської дитячої школи мистецтв № 2 ім. М.І.Вериківського «Українське Різдво – сучасне і народне», яка приурочена до Різдвяних свят та новорічних традицій в Україні. Різдво… Найулюбленіше свято з дитинства. Всі ми, і дорослі, і діти, любимо і чекаємо цих святкових днів. Днів, коли засяє перша Різдвяна зірка і під українські колядки ми задумуємо бажання на весь наступний рік. Виставка дитячих робіт пронизана і насичена теплотою і любов’ю юних художників до українських традицій і звичаїв, нашої української спадщини, казок і легенд. Тут можна побачити і українських колядників, і засніжений Андріївський узвіз, і Янголів, що сповіщають про народження Христа, і різдвяні гуляння молоді, які так неповторно змалював Микола Гоголь у повісті «Ніч перед Різдвом». Підготовка до створення виставкових робіт тривала 3 місяці. Викладачі відділу розповідали про українські різдвяні традиції, показували листівки та картини Різдвяних свят XVII – XIX сторіччя, намагались створити певний емоційний настрій під час уроків, на яких учні створювали свої роботи.

Виставка триватиме по 10.01.2020 р.

Afisha christmass 2020аа_новый размер

 

  • художня виставка “Зачаровані сади”, яка проводиться в рамках культурно-мистецького проєкту Коло Катерини, що проводиться Дирекцією художніх виставок вже третій рік поспіль і задуманий як щорічний міні-фестиваль сучасного мистецтва. Виставка репрезентує гурт надзвичайно яскравих творчих особистостей. Поряд з неабияким інтересом до експерименту, новітніх форм і змістів, сучасних мистецьких контекстів, це мистецтво глибоко пов`язане із світовими та національними художніми традиціями. Окрім того, учасниці цього проєкту уособлюють той тип сучасної жінки-художниці, яка високо цінує рівень вербального та візуального висловлювання, його інтелектуальну складову. Невипадково цей виставковий проєкт пов`язаний із Святою Катериною, яка у західній традиції вважається символом жіночої інтелектуальності, покровителькою освіти і навчання, художньої творчості. Учасниці культурно-мистецького проєкту: Анна Духовична, Ганна Лук’яненко, Ірина Єремеєва, Катерина Косьяненко, Катерина Свіргуненко, Марія Скочок, Ніна Бондаренко, Олександра Лук’яненко, Олена Токачова, Ольга Ворона, Тамара Гержан, Юлія Скрипка.

2019_A1afisha _Katerunu_prew_новый размер