Грудень 23, 2021

Виставка “Золотий фонд” з колекції Дирекції художніх виставок

Національний музей літератури України та Дирекція художніх виставок України презентують виставку “Золотий фонд” з колекції Дирекції. Наприкінці такого складного для України і світу року, сповненого тривог та драматичних подій, ця виставка звучить яскравим життєствердним акордом.
001_ нов
У 2021 році мистецька спільнота відзначає цілу низку ювілейних дат, пов’язаних з видатними особистостями, які увійшли в історію українського образотворчого мистецтва. Ідеться про Сергія Шишка, Миколу Глущенка, Василя Касіяна, Йосипа Бокшая, Андрія Коцку, Антона Кашшая , Юрія Герца, Федора Манайло, Ернеста Контратовича, Сергія Подерев’янського, Леоніда Чичкана, Віктора Бабенцова, Ядвигу Мациєвську і Миколу Гроха.
Також цього року святкують поважний ювілей живі класики Володимир Микита та Олександр Дубовик, кожен з яких визначив важливі тенденції в розвитку української образотворчості.
На виставці представлені твори справжніх корифеїв, які у своїй творчості відтворили час, епоху, її кращі духовні прагнення та надії. Вони визначили важливі тенденції як формальних пошуків, так і розвитку українського мистецтва загалом.
Починаючи з другої половини 1990-х, коли розпочав формуватися український арт-ринок, твори цих митців встановлювали цінові рекорди на українських аукціонах. Також їх імена можна було зустріти на закордонних аукціонах.
Представлені на виставці автори – справжні майстри живопису та графіки, які визначили їх професійний рівень, що високо цінується у світі. В той самий час вони втілили різноманіття та своєрідність регіональних художніх шкіл. Це мистецтво досі лишається “найвищим пілотажем” майстерності для нових генерацій художників, та справжнім естетичним і духовним скарбом для прийдешніх поколінь. Отже посилання на “золотий резерв України”, який у скрутні часи є гарантією стабільності держави, що прослідковується у назві виставки, є не лише гучною метафорою.
002_ нов 003_ нов 004_ нов 005_ нов 006_ нов