Січень 16, 2022

Виставка «Осяяння: проникнувши у макрокосмос слів»

14 січня у Національному музеї літератури України вшановували пам’ять відомого українського публіциста, поета, прозаїка, журналіста – Євгена Гуцала. Цього року видатному письменнику виповнилося б 85 років. До ювілею Євгена Пилиповича в нашому музеї відкрилась виставка «Осяяння: проникнувши у макрокосмос слів». На ній представлено рідкісні світлини письменника, рукописи творів, перші, і вже раритетні, видання його книжок, ілюстрації до його дитячих віршів.
Впродовж всього життя Євген був активним громадським діячем з рішучою громадянською позицією. Для нього, як для шістдесятника, будь-яка справа за яку б він не брався, щонайперше література, – це було служіння! Служіння правді, своєму народу, служіння демократії. Тому його проза як і творчість інших шістдесятників сприймалася не тільки як високохудожнє слово, а також як голос сумління цілої епохи. Саме такі слова письменника, його енергія, думки, громадянська позиція зібрані та представлені світу Лесею Вороніною – письменницею, журналісткою, членом Асоціації українських письменників, вдовою Є. Гуцала.
На відкритті виставки згадували молодість письменника, його творчий шлях, маловідомі факти з біографії. Вибрані твори цитувала для відвідувачів актриса, лауреат премії ім. В. Стуса, – Галина Стефанова. Багато величальних, добрих слів казали про Євгена його друзі, колеги, однодумці та всі, хто його знав. До музейної аудиторії зверталися родина художників Штанків, мовознавець, доктор філологічних наук, професорка Києво-Могилянської академії Лариса Масенко.
Про Євгена Пилиповича говорили усі присутні, адже про його життєвий шлях, талант та любов до України просто неможливо не сказати.
Запрошуємо усіх завітати до Музею літератури та переглянути цю виставку, перечитати твори Євгена Пилиповича, осмислити його переконання та думки.
001 002 003 IMG_0823 IMG_0831 IMG_0852 IMG_0858 IMG_0872 IMG_0879 IMG_0891 IMG_0906 IMG_0911 IMG_0921 IMG_0937 IMG_0942 IMG_0951 IMG_0956 IMG_0970 IMG_0984 IMG_0987 а IMG_0987 IMG_0990 IMG_0994