Лютий 17, 2021

Відкриття виставки «Нас єднає рідна мова»

У Національному музеї літератури України 16 лютого відбулось відкриття виставки «Нас єднає рідна мова» до Міжнародного дня рідної мови.
Рідною вважають мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, пере¬казах і передавав від роду до роду. «Без усякої іншої науки ще можна обійтися, без знання рідної мови обійтися не можна», – писав Олександр Олесь.
На виставці «Нас єднає рідна мова» представлені унікальні матеріали із фондової колекції музею: «Енеїда» 1809 року Івана Котляревського, прижиттєві видання Тараса Шевченка, «Русалка Дністровая» 1837 року, підручники і словники ХХ століття, видані в Україні та за її межами, праці відомих мовознавців, а також навчальні посібники мовами національних меншин України. Репрезентовано рідкісні видання словників доби українізації 20-х років ХХ століття. Окремий комплекс становить мовознавство «шістдесятників» – примірник самвидаву соціолінгвістичного дослідження Івана Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація».
На виставці виступили Сорока Галина Олексіївна, генеральний директор Національного музею літератури України, Конончук Тетяна Іванівна, науковець, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри української філології та суспільних наук, професор Академії адвокатури України, Свердлова Алла Миколаївна, вчитель-методист української мови та літератури Спеціалізованої школи із поглибленим вивченням німецької мови № 53 та її вихованці, які натхненно прочитали вірші про рідну мову.

IMG_7709 IMG_7712 IMG_7716 IMG_7732 IMG_7741 IMG_7746 IMG_7752 IMG_7758 IMG_7762 IMG_7767 IMG_7770 IMG_7773 IMG_7778 IMG_7783 IMG_7794