Липень 28, 2022

Відкриття виставки «Україна є! Україна буде!»

27 липня в Національному музеї літератури України відбулося відкриття виставки «Україна є! Україна буде!». Виставка проводиться спільно з Краєзнавчим музеєм Бородянщини, зруйнованого російськими військами. На виставці демонструються фото знищеного музею, а в експозиції виставки – вцілілі експонати, врятовані від знищення. Це українські строї кінця ХІХ початку ХХ століть майстринь Бородянщини, ляльки, весільне вбрання та рушники.
001 IMG_5139 002 IMG_5151
Руйнування, які принесли рашисти в нашу квітучу країну, складно навіть усвідомити. Втрачені життя, зруйновані міста, розлучені сім’ї, згорілі музеї. Всі ці варварські акти залякування та геноциду ще раз показують звірине нутро ворога і відсутність будь-якого морального і духовного начала. Показують його бажання знищити нас як народ, знищити нашу культуру, наш генетичний код.
Бородянка, на превеликий жаль, зазнала нищівних руйнувань і стала відома у світі не за свої краєвиди чи географічне розташування, а за спустошеність і розбомблені вулиці. Не оминули вони й Краєзнавчий музей Бородянщини. Будівля була майже повністю зруйнована. Ті експонати, які вдалося вивезти та врятувати, – це наш скарб. Авторські роботи директора музею Ольги Угнівенко, врятовані дивом, створюють тематичну експозицію «Українське весілля» з гостями-ляльками в національному українському строї усіх регіонів України. Також в експозиції представлений творчий доробок мисткині: художні роботи, прикраси для волосся ручної роботи з фоамірану, ручний розпис скла, сорочки-мальованки у стилі української вишиванки та шалі у техніці холодного батику.
IMG_4855 IMG_4867 IMG_4874
Доречі, колекція ляльок “Весілля” увійшла до Реєстру рекордів України! Ви зможете побачити 39 ляльок ручної роботи в українських строях зразка кінця ХІХ початку ХХ ст.ст., виготовлених з полімерних глин, оздоблених спеціальними фарбами, намистом з бісеру та кольоровими стрічками. Ляльки виготовлені відповідно до описів українських комплексів костюмів книги «Духовний скарб українського народу» авторів Тамари Угнівенко та Ольги Угнівенко, яка виборола Перше місце на Всеукраїнському конкурсі «Краща книга України-2012» в номінації «Моя країна».
Щиро вдячні всім хто був присутнім на відкритті за прекрасну зустріч друзів, прекрасні пісні, щирі посмішки та побажання. Гостями музеї були: Народна артистка України Світлана Мирвода, Голова Секретаріату товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ» Алла Кендзера, директор Краєзнавчого музею Бородянщини Ольга Угнівенко, співавтор та перший упорядник Краєзнавчого музею Бородянщини Тамара Угнівенко, заслужена діячка мистецтв України Алла Мігай, заслужена артистка України, поетеса, режисер Юлія Сак, завідуюча відділом київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Алла Ращенко.
До зустрічі в музеї! Все буде Україна!