Дитячі журнали

«МАЛЮК КОТЯ» розрахований на дітей до 9 років й покликаний допомагати малечі з перших років життя пізнавати навколишній світ з позитивного боку, а також добре розважитись із користю для себе. Редакція використовує сучасний підхід до розвитку дитини, поєднуючи корисні завдання з розвагами, завдяки чому дитина непомітно для себе тренується читати і  писати, засвоює основи англійської мови та природознавства, математики й логіки, розвиває пам’ять та дрібну моторику рук. У журналі читач зустріне цікаві казки й вірші сучасних авторів, а також народні казки, розвиваючі ігри, кросворди, розмальовки, лабіринти, ребуси, зробить саморобки, зможе приготувати оригінальні страви за рецептами від Коті, дізнається багато цікавих фактів з життя тварин, птахів, комах, рослин, природних явищ, казкових героїв та міфічних створінь, тощо. Також ознайомиться з народними українськими традиціями, навчиться з повагою ставитись до навколишнього середовища, берегти й цінувати природу природу.

Маленьке біле кошеня на ім’я Котя допоможе маленьким читачам поринути у цікавий і захопливий світ знань. Котя стане вірним другом та провідником у навколишньому світі.

У журналі ви зустрінете рубрики:  «Ерудит», «А чи знаєте ви?», «Розумні літери», «Кросворд від Коті», «Веселі цифри», «Для спостережливих» та багато інших цікавинок.

 01 Котя 01а IMG_3180 01б IMG_3181

_________________________________________________

«Веселочка» — всеукраїнський журнал для дітей, заснований у 2002 Державним комітетом інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України та видавництвом «Веселка». Виходить раз на 2 місяці українською мовою, розповсюджується в Україні та за її межами. Видання знайомить з новими книжками видавництва «Веселка», письменниками, художниками, спортсменами, дітьми, які своїми талантами славлять у світі рідну Україну; друкує дитячі художні твори та листи, пізнавальні матеріали з історії України, про красу і багатство рідної землі, її славних людей; відроджує забуті сторінки народно життя, веде рубрики для цікавих і веселих.

 02 Веселочка 02а IMG_3185

 

______________________________________________________

«Барвінок» – щомісячний літературно-художній і загальноосвітній журнал для дітей молодшого та середнього шкільного віку, який виходив до 2019 р. Найстарше українське дитяче періодичне видання, перші його номери вийшли ще на початку 1928 року, щоправда, під назвою «Жовтеня».  Сукупний наклад за більш як 86 років видання перевищив 315 мільйонів примірників!

На 32 сторінках журналу розміщувалися різноманітні рубрики, серед яких «Хто? Що? Як? Де? Коли? й Чому?», «Календарик Нагадайлик», «Ми любимо читати!», «Наш скарб – рідна мова», «Балакучий Мотя», «Секретні файли про тебе», «Торбинка дядечка Запитайлика», «Книга золотих казок» та інші. Безперечною перевагою журналу були авторські рубрики, які вели дитяча письменниця Леся Мовчун, авторка і ведуча Національної радіокомпанії України Наталя Ступакова, дитячий письменник Володимир Верховень. Із усього сучасного розмаїття художніх творів для дітей «Барвінок» досить тривалий час друкував оповідки Галини Малик про вуйка Йойа. Іще один розворот було відведено для казок народів світу.

Малювали для «Барвінка» Наталя Анікіна, Катерина Шалварова.

Головним героєм журналу був хлопчик Барвінок – постійно вітав із днем народження своїх передплатників, був Президентом Барвінкової республіки та вів власну фан-зону для читачів.

 03 Барвінок

03а IMG_3178

 ______________________________________________________

«Маля́тко» – щомісячний дитячий журнал, що видається з 1960 року. Персонажами першого випуску були Котигорошко, Заєць та Сірий вовк. Головна тема — польоти до зірок.

Для журналу писали такі відомі особистості як Оксана Іваненко, Микола Вінграновський, Олесь Гончар, Петро Панч, Євген Гуцало, Борис Харчук, Марія Познанська, Грицько Бойко, Платон Воронько, Андрій М’ястківський, Василь Чухліб, Наталя Забіла. Спеціально на замовлення «Малятка» писав вірші Дмитро Павличко.

Близько 20 років тому була заснована премія імені Наталі Забіли. Щороку до Дня захисту дітей вона вручається найкращому письменнику і найкращому художнику, які публікувалися в «Малятку». Головні герої – Малятко та його подружка Калинка, запрошують у різнобарвний дитячий світ та знайомлять із сучасними авторами.

У журналі друкуються твори Наталки Поклад, Зірки Мензатюк, Валентини Бондаренко, Олени Полянської, Лесі Мовчун, Ліни Костенко, Анатолія Камінчука, Анатолія Григорука, Лесі Кічури, Тамари Коломієць…

«Малятко» пропонує загадки, розфарбовки, пісеньки з нотами, сценарії дитячих свят, кулінарні рецепти, конкурси: «Мої бабуся і дідусь», «Добра справа», «Чарівні пальчики», «Ми — маленькі українці». Традиційні рубрики: «Прочитай сам» і «Саморобка».

Наразі тираж «Малятка» становить близько 30 000 примірників.

Журнал знаходиться на самофінансуванні за рахунок передплати. Фінансової підтримки від держави не отримує. Не зважаючи на відсутність матеріальної підтримки, кілька років поспіль редакція дарує передплати бібліотекам та дошкільним закладам, а також влаштовує найрізноманітніші акції й конкурси. Безкоштовно отримують журнал дитячі будинки — одна з традицій «Малятка».

04 Малятко 04а IMG_3174

 

______________________________________________________

«Соняшник» — дитячий журнал, що видавався з 1991 року щомісячно, інколи виходив двомісячник. У журналі друкувалися цікаві головоломки для дітей, завдання з англійської мови, вірші українських поетів, дитячі оповідання, комікси, інтерв’ю із сучасними українськими письменниками, художниками, поетами та ін.

З 2007 року журнал припинив виходити. Останніми головними редакторами видання були письменниці та журналістки Леся Воронина та Тетяна Щербаченко.

 05 Соняшник 05а IMG_3190

 

______________________________________________________

«Крилаті» (англ. The Winged Ones) — український дитячо-юнацький журнал, проект Спілки української молоді. Виходить з 1963 року у Нью-Йорку, США, зусиллями Світової Управи СУМ та за сприяння Української Видавничої Спілки. Але початки «Крилатих» сягають ще в 1949 рік, коли в Канаді розпочалося видання журналу для молоді «На Варті». Із 1952 року це видання обєднується з журналом «Крила».

Наприкінці 1990-х років «Крилаті» переїжджає до України, а з кінця 2007 року «Крилаті» був зареєстрований як пригодницький журнал і стає всеукраїнським виданням для українських дітей.

Двомісячник має на меті не лише розважати та навчати, але і формувати із маленького громадянина української держави великого патріота й державотворця, допомогти у вихованні юного українця — європейського, обізнаного та творчого, самодостатнього, гордого тим, що він є частинкою великої української нації.

Журнал розрахований на дітей від 6 до 10 років. Гарне художнє оформлення та дизайн не залишать малечу байдужою. А велика кількість інтерактивних завдань полегшить читання та запам’ятовування корисної інформації.

 06 Крилаті 06а IMG_3195

______________________________________________________

«Веселка» — дитячий часопис, який видається у Пряшеві, (Словаччика) Союзом русинів-українців. Виходить з 1951 року 10 разів на рік. Головний редактор — Іван Яцканин.

07 Веселка 07а IMG_3187