Червень 19, 2021

Квіти, як і люди, мають душу…

Із живописної скарбниці Музею

Афіша Голос рідного краю_новый размер

Найпоетичнішим святом літа, що тісно пов’язується з природою, є Трійця, або ще, як у народі називають, Зелена неділя.

Стосовно походження свята Трійці існує кілька гіпотез: мовляв, у цей день Бог створив землю і засіяв її зеленню: травами, квітами, деревами (від цього й Зелені свята). За іншими версіями, Христос, в’їжджаючи до Єрусалима віслюком, обрав собі шлях не по килимах, які розіслали багачі, а по галузках, котрими прикрашали його шлях бідняки (звідси й зелене клечання – гілляччя з листям, яким прикрашають домівку).

Наші пращури пов’язували цей час із буйністю і живосиллям природи, у які вони свято вірували. До літньої пори вважаємо доцільним представити нашим шанувальникам свою живописну скарбницю.

20210616_132958_новый размер

«Квіти, як і люди, мають душу…» – говорила Катерина Білокур і творила тоненьким пензлем свій рай на землі. До Вашої уваги пропонуємо твори-послання художниці: «Букет квітів» (1954) та «Квіти» (1952–1954), від яких «…і нині наче струменить світло і ніжна любов» (Н. Позняк). Ці роботи з колекції Миколи Бажана.

Барвистим сонячним світлом освяченої природи віє від роботи Олени Яблонської «Флокси на сонці» (1992).

Яскраві «Червоні іриси» (2011), що зворушують глядача, подарувала Музею художниця Лариса Хіміч зі своєї персональної виставки.

Споконвіку біля українських садиб буяють барвисті квітники. Їхню красу можете споглядати на полотнах художників: Наталії Кучер «Шовковиця Тараса Шевченка», Володимира Масика «Хата Олександра Довженка», Євгена Вжеша «Українська хата», Тетяни Красної «Яблуневий Спас» та Олександра Ольхова «Літо».

20210616_133222_новый размер

Бентежать уяву, пробуджуючи в душі прагнення до чистоти, світла, гармонії з природою, полотна художників: Василя Корчинського «Вранішня молитва», Володимира Гарбуза «Перед дощем» і «Ранок» із серії «Барви рідного краю», Станіслава Хохлова «Сиве каміння Росі», «Жарко», «Ранок», а також Костянтина Шаповалова «Ранок у Криму».

Нашу подорож у квіткове літо продовжують розписи по шовку, які передані Музею ще в роки його заснування: Щербакової Неллі «Трави лугові», Севастьянової Маргарити «Світла пам’ять», Самарської Ганни «Земля моя – мій дім».

Окрасою виставки є робота, подарована художницею з міста Южне – Ларисою Дем’янишин. У зелених тремтливих рефлексіях світла передано вічні людські істини Краси та Любові – «Весняна ніч. Мавка».

20210616_133026_новый размер

Виставка експонуватиметься упродовж червня – липня 2021 року.