Червень 24, 2021

«Книжкові чари Катерини і Володимира Штанків»

Справжнім подарунком нашим відвідувачам для літнього відпочинку стане родинна літературно-мистецька виставка «Книжкові чари Катерини і Володимира Штанків», приурочена ювілеям митців, що припали на квітень та липень поточного року.

Афіша Штанки 2021

Родина Штанків є яскравою ілюстрацією того, як багато може робити одна родина для культурного розквіту рідної країни.

Олексій Штанко (1950-2000) – відомий художник-графік, заслужений художник України, свою творчість присвятив українській історії.

Катерина та Володимир Штанки нині є одними з найвідоміших художників-ілюстраторів, яких знають не тільки в Україні.

002

Катерина Штанко двічі була номінована на найпрестижнішу міжнародну премію в галузі дитячої книги (Меморіальна премія імені Астрід Ліндгрен), за плечима – чимало поважних відзнак за книжкову графіку. У творчій біографії художниці – співпраця з багатьма українськими видавництвами, нині вона активно ілюструє книги «А-ба-ба-га-ла-ма-ги» та «Видавництва Старого Лева». Найулюбленішою технікою художниці є акварель, еколайн та графітний олівець.

Шанувальники творчості Катерини Штанко мають змогу побачити і її перші мистецькі досягнення: дипломну роботу – ілюстрації до твору Олександра Гріна «Та, що біжить по хвилях» (1979).

001

У спадок від батьків передалася професія художника і сину – Володимиру Штанку, який досяг своїх творчих висот у книжковій графіці: видання «Вечори на хуторі біля Диканьки» з його ілюстраціями 2012 року відзначило міжнародне журі ​літературної премії імені Г.Х.Андерсена​, а сам художник потрапив до «Почесного списку Андерсена​» 2012 року. У техніці художника переважають акварелі, ecoline (рідка акварель), олівець, гуаш, акрилові фарби. Володимир Штанко нині активно співпрацює з видавництвами «НК – Богдан», «Видавництво Старого Лева», «Знання».

На виставці представлено близько ста мистецьких робіт, серед них: художні образи українського фольклору, ілюстрації до книг української класики: Миколи Гоголя, Тараса Шевченка, Олеся Гончара, зарубіжних авторів: Редьярда Кіплінга, Едварда Ліра, Льюїса Керрола, а також наших сучасників.

Усім книголюбам пропонуємо до перегляду більше півсотні книг, проілюстрованих знаними майстрами пензля.

Виставка триватиме впродовж червня-серпня.

Охочих зустрітися з художниками на презентації виставки, яка відбудеться в найближчий час, просимо слідкувати за анонсами подій на фейсбучній сторінці музею.