«Леся Українка: розширення горизонтів»
Наступного року ми святкуватимемо 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Готуючись до ювілею поетеси, музей розробив дворічну програму «Леся Українка: розширення горизонтів» (на 2020–2021 рр.). У рамках цієї програми цьогоріч відбулося кілька літературно-мистецьких подій.
Стартували ми 19 лютого акцією «Леся в дитячому колі» для найменших читачів, які не тільки натхненно читали Лесині вірші, але підготували малюнки до улюблених поезій і казок. На зустріч завітали учні гімназії №117 імені Лесі Українки під керівництвом Олени Юстенюк (2-А) та Наталії Лунько (2-Б), які запропонували своїм вихованцям самостійно обрати і вивчити ті поезії, що найбільше припадуть до душі.
А вже 25 лютого, на день народження Лесі Українки, в Національному музеї літератури України відбувся літературно-мистецький захід «Пісень, і мрій, і непокірних дум…».
Для учасників акції було важливо зібратися на пошану Лесі Українки в приміщенні, яке пам’ятає кроки її батьків, її друзів – у Колегії Павла Ґалаґана. Студенти Національного авіаційного університету, натхненні словом Лесі Українки, вслухалися в рядки її поезій, здіймалися на крилах, аби поглянути на її історичну минувшину, і на сучасні скорботні та сумні події життя і любові на рідній землі.
«Магічний кристал» текстів Лесі Українки відтворювала актриса Центру Леся Курбаса – Стефанова Галина та науковець музею – Сеннікова Раїса.
Музичну сторінку до текстів Лесі Українки талановито представили солісти ансамблю «Ангельорус» Київської дитячої школи мистецтв № 23. Вони відібрали для композицій поетичні тексти з перших збірок Лесі Українка: «На крилах пісень» і «Думи і мрії».
«Діамантовим вінцем» творчості Лесі Українки називав Максим Рильський «Лісову пісню».
Аріозами цієї драми-феєрії закінчилася літературно-мистецька музейна акція пошанування Лесі Українки.
Запрошуємо всіх на майбутні зустрічі, а ми будемо й надалі готуватися, щоб достойно відзначити ювілей справжньої українки!