Грудень 16, 2021

Літературно-мистецький захід «Світи правду, світи віру, любов і надію…»

15 грудня в Національному музеї літератури України відбувся літературно-мистецький захід «Світи правду, світи віру, любов і надію…», присвячений 185-річчю від дня народження Сидора Воробкевича – українського письменника, композитора, православного священика, художника, громадсько-політичного діяча, який вніс величезний вклад у духовно-культурний розвиток України.
Навіть, доволі критичний у своїх судженнях Іван Франко, назвав Сидора Воробкевича «…одним із перших жайворонків нової весни нашого народного відродження», який своєю жертовною працею заклав глибинні основи для високого духовного розвитку українців.
А Осип Маковей у «Загальних замітках про поезії Ізидора Воробкевича» до підготовленого ним видання «Твори Ізидора Воробкевича» писав: «Він може й не соловей між поетами, він, може дійсно лише жайворонок, але жайворонкова пісня така люба, та ще й по такій тяжкій зимі, по такій безпросвітній темноті, в якій жила Буковина за часів С. Воробкевича і Ю. Федьковича».
Багато було у Сидора Воробкевича і таланту, і енергії, і доброї волі, і любові до свого народу, якому він служив йому цілих 40 років. Він належить до тих людей, які доклали максимум зусиль для того, щоб українська мова, українська пісня, фольклор залишалися навіки вписаними в історію країни і розквітали з часом.
У заході берали участь:
- доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури НПУ ім. Михайла Драгоманова Тетяна Бикова;
- наукова співробітниця Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України Ольга Шубравська;
- солістка національної філармонії, заслужена артистка України Тетяна Школьна;
- акторка Галина Стефанова.
001б IMG_8835 IMG_8841 IMG_8849 IMG_8857 IMG_8862 IMG_8866 IMG_8872 IMG_8883 IMG_8903 IMG_8908 IMG_8910 IMG_8914 IMG_8925 IMG_8931