Грудень 23, 2021

Літературно-мистецька різдвяна виставка «Ангел постукав у віконце…»

«Ангел постукав у віконце…»
01 Афіша Ангели 2021
Рядком із дитячої молитви до Святого Ангела ми назвали літературно-мистецьку різдвяну виставку. Основою виставки є книги з фондової колекції. Це і дослідження: Михайла Максимовича, Олекси Воропая, Василя Скуратівського. Це і добірка кращих художніх творів про різдвяні свята письменників: Богдана Лепкого, Олени Пчілки, Віри Вовк, Івана Малковича, Олександра Гавроша, Миколи Мартинюка, Зої Ружин, Лариси Недін та ін..
Святий Миколай особливо піклується про діток і вважається їх опікуном, захисником та благодійником. Він стільки радості їм приносить! Його зображення на виставці – народна ікона на склі знаного художника Олександра Ковальчука.
Ангел у християнській релігії – посередник між Богом і людиною, духовна істота. Він охоронець і наставник людини і спільноти. На виставці він зображений на художніх полотнах Тетяни Колечко та Лариси Дем’янишиної – «звіщає радість людям».
«Ангел-охоронець воїнів» – герой основної композиції. Він подарований музею до Дня Незалежності України майстринею з Португалії (м. Монтіжу) – Оленою Лузяніною.
Особлива увага глядача прикута до Ангелів у авторських та сувенірних зображеннях із колекції Леоніда Соколова – голови правління ради Благодійної організації «БФ «Серце до серця»». Леонід Соколов продовжує традицію благодійництва і меценатства засновника Колегії Павла Галагана – Григорія Галагана.
Урочистий настрій виставці створюють надзвичайної краси і вишуканості рушники сестер Махонюк із Волині. Це дійсно – крила Ангелів.
Виставка різдвяна, а тому не можна її уявити без народного живопису. Традиційно тут розміщено роботи художника з Полтавщини Михайла Онацька.
Цікавість до української мистецької народної традиції викликають роботи з соломки мисткині Кравчук М.В.: дідух, Берегиня, місяць і зорі, коники.
Виставка експонуватиметься впродовж грудня 2021 – січня 2022 року.
IMG_8953 IMG_8948 IMG_8947 IMG_8945