Червень 3, 2022

Міжнародний день захисту дітей в Музеї

1 червня по всьому світу відзначають свято малечі – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги. Зазвичай, в Музеї літератури цей день святкують у великому колі гостей, з піснями і танцями, під акомпанемент дитячого сміху та гомону. Сьогодні, у нас всіх інша буденність – прийшла війна. Святкова програма змінилась, але залишився дитячий сміх під музейним дахом.
00001 001 002
Цьогоріч Міжнародний день захисту дітей в Національному музеї літератури України відзначали літературно-мистецькою акцією «Дитинства край затьмарила війна». Всі бажаючі змогли приєднатися до цієї зустрічі онлайн. Діти з усієї України, з-за кордону долучалися до нас, щоб побачити та поговорити з улюбленими письменниками. Гостями музею були: лауреати премії імені Лесі Українки Зірка Мензатюк та Анатолій Качан, лауреатка премії імені Наталі Забіли Оксана Кротюк, журналіст і драматург Олександр Гаврош ; завідуюча кафедрою Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Людмила Меленець . Особливою гостею зустрічі стала директорка Миколаївська Обласна Дитяча Бібліотека імені В.О. Лягіна Тетяна Жайворонок разом із своїм колективом, які приєдналися до нас з прифронтового Миколаєва. Ці хоробрі жінки продовжують нині працювати під звуки сирен та обстрілів… заради дітей.
004 003
Відомі дитячі письменники, казкарі, культурні діячі та педагоги дарували дітям позитивні емоції та підтримували теплим, рідним словом. Із захопленням діти слухали зворушливі вірші Василя Стуса, які він писав під час ув’язнення до свого сина, у виконанні відомої акторки Галини Стефанової Веретельник Стефанова.
Своєрідним острівцем чудес для дітей та доторком до дитинства для дорослих стала літературно-мистецька виставка «І мого дитинства світ…» з улюблених книг відомих українських авторів та ілюстрації до них, дитячих малюнків на тему «Малюємо мир» та вражаючої та колекції порцелянових ляльок журналіста, громадського діяча та волонтера Леоніда Соколова Леонід Соколов .
006 008 009
Закликаємо усіх і кожного, зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України!
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати цю унікальну виставку!
Пропонуємо вашій увазі відео з літературно-мистецької акції «Дитинства край затьмарила війна» за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=q8fyLdlnlD8…
005 007 010 011 012 013 014 015 016 017 018 019 020 021 022 IMG_2397 IMG_2398