Жовтень 26, 2021

«Поезія з присмаком кави» із Сергієм Борщевським.

23 жовтня у Національному музеї літератури України відбувся традиційний вечір «Поезія з присмаком кави» з надзвичайно цікавою людиною – поетом перекладачем і дипломатом Сергієм Борщевським.

Афиша Кава Борщевський 2021

Про фахову сутність С. Борщевського як перекладача найкраще говорять його слова із поезії, присвяченої М. Зерову: «Переклад – це духовний опір, це інтелектуальний бунт». Його сповідь перед присутніми базувалася на численних біографічних фактах, які переконували у його інтелектуалізмі, висоті культурних і професійних обширів і, що найбільше симпатизувало аудиторії, непересічності людського я. Слово С. Борщевського було щирим, теплим і відвертим. Саме цього у наш непростий сьогоднішній час потребує людська душа. Тому зустріч із поетом і перекладачем видалася надзвичайно теплою, як і має бути у гостині друзів за чашкою кави.

Сергій Юхимович себе і присутніх назвав тими відвідувачами музею, які перетворилися на його фанатів. З ними він і вирішив поговорити про життя, мови, дипломатію, літературу. Почав із подарунку музею, передаючи його книжковому фонду пам’ятну для себе реліквію – книгу перекладену Ганною Касьяненко.

Надзвичайно зворушливою була розмова про основні етапи його становлення як особистості (навчання в університеті на перекладацькому відділі, літературні гуртки, курси іноземних мов, журнал «Всесвіт», спілку театральних діячів, дипломатичну діяльність), спогади про друзів (В. Жолдака, В. Кордуна, М. Москаленка, М. Мірошниченка).

З особливою увагою присутні слухали вірші Сергія Борщевського, присвячені п’яти Миколам: Гоголю, Хвильовому, Зерову, Лукашу, Мірошниченку. Багато цікавих фактів пан Сергій навів зі своєї перекладацької практики, зокрема про переклад іспаномовного прозаїка Гарсії Маркеса (роман «Осінь патріарха»), про зустріч із ним у Москві, і про те, як він удосконалював своє знання іспанської у хрещатицьких кав’ярнях.

Атмосфера вечора була настільки по-домашньому теплою, що здавалося ніби присутні зібралися поговорити за чашкою кави у вітальні одного зі своїх друзів. Саме таким і є Музей літератури, – домом для відвідувачів. З нетерпінням чекаємо наступного вечора «поезії з присмаком кави» та нових відвідувачів.

IMG_5714 IMG_5744 IMG_5702 IMG_5711 IMG_5718 IMG_5731 IMG_5751 IMG_5752 IMG_5760 IMG_5768 IMG_5773 IMG_5788 IMG_5795 IMG_5800 IMG_5814 IMG_5868