Грудень 9, 2021

Презентація книги «Такий він у нашій пам’яті»

8 грудня у Національному музеї літератури України відбулася презентація книги «Такий він у нашій пам’яті» (Спогади про Григора Тютюнника) видавництва «Знання» (упорядкування М. Слабошпицького). У актовій залі музею до присутніх зверталися вельмишановні гості: найближчий друг та соратник Григора Тютюнника, поет і перекладач Петро Засенко, письменник Валерій Гужва та редактор Володимир Розумний.
У презентованій книзі подані спогади чисельного кола тих, хто знав Григора Тютюнника, хто ще за його життя вважав його класиком нашої літератури, неперевершеним майстром новели, одним із чільних представників когорти шістдесятників.
Згадуючи друга і побратима, П. Засенко, В. Гужва, В. Розумний у розмові з аудиторією були надзвичайно щирими та сповідально відвертими. Їх спогади базувались на цікавих і багато в чому невідомих загалу фактах: про молодість письменника, його характер, ставлення до оточуючих і своїх героїв, з якими автор зріднився душею. П. Засенко і В. Гужва наголошували на синівській любові Григора Тютюнника до України, до свого роду і народу і особливо – на щирості і зболеності цього почуття.
Присутні були вражені душевним теплом і тим молодечим завзяттям , яке дарували аудиторії сивочолі побратими Г. Тютюнника.
Зустріч у музейній вітальні видалася надзвичайно теплою, що вже стало традицією для музейних зібрань.
IMG_8451 IMG_8475 IMG_8479 IMG_8484 IMG_8488 IMG_8497 IMG_8499 IMG_8501 IMG_8510 IMG_8512 IMG_8513