Листопад 19, 2021

«Слово в обороні України». До Дня гідності і Свободи.

У Національному музеї літератури України  на літературно-мистецькій акціі, присвяченій Дню Гідності і Свободи були представлені матеріали із фондів нашого музею: книги від Дмитра Павличка, Ліни Костенко, Оксани Забужко, Володимира Шовкошитного… до молодих поетів-учасників кривавих подій; а також фотоматеріали, рукописи поезій, написаних на Майдані, гасла, картини художників, зокрема Марини Соченко, Юрія Журавля, каски, дерев’яні щити, гільзи, гумові кулі та інша атрибутика оборонців Свободи.

001

Попередні революції – Революція на граніті, Помаранчева революція підживлювали те, з чого почався  Майдан. Слово Тараса Шевченка надихало і окрилювало патріотів. Тарас Шевченко став героєм революції, очоливши сотню натхненників, в якій були Леся Українка, Іван Франко, Василь Симоненко, Василь Стус, Ліна Костенко і плеяда нинішніх митців, які стали невіддільною частиною майданівських подій.

На літературно-мистецькій акції виступили знані письменники, науковці, волонтери, громадські діячі, учасники Революції Гідності: поетеса, радіоведуча, громадська діячка, волонтерка Злата-Зоряна Паламарчук; письменник, перекладач, ветеран афганської війни, бард В’ячеслав Купрієнко. А також науковці музею:   Юлія Шевель, Олена Круківська, Тамара Сидоренко. Участь у цій  акції взяли військовослужбовці Національної гвардії України.

002 003 009

Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей, утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності українців.

Актуальне і нині слово Тараса Шевченка як потужна енергія, що здатна консолідувати суспільство:

«Борітеся – поборете,

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!»

Вашій увазі представляємо відео із заходу: https://youtu.be/3_Q3nNBXgQg