Липень 8, 2020

«Таємниці книжкової полиці»

У рамках літературно-мистецького проєкту «З книжкової полиці» представлено книги Лесі Ворониної, відомої дитячої письменниці, перекладачки, журналістки, члена Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників.

Виставку відкрито до ювілею письменниці.

Експозиція презентує найповніше книжкове зібрання творів ювілярки: від найпершої книжки – дитячого детектива «Суперагент 000» – до серії книг про Таємні Товариства, які юний читач зустрічав цьогоріч.

Виставку організовано в партнерстві з видавництвом «Знання».

Як каже письменниця, її читач – розумний, веселий, дотепний, трішки сором’язливий і допитливий. А пише вона як для малечі, так і для підлітків.

Скажімо, цікава казкова історія про крихітного слоника на ім’я Ґудзик, де за мить можна перенестися зі спекотного літа у зиму, врятувати від лихих заманюк доброго оленя Мартина, відчути чари Вогняної Квітки, перемогти хитрого чаклуна Вітасика-Лякасика і разом зі своїми друзям потрапити на фантастичний Карнавал Чудодіїв, зацікавить молодших школярів. Не залишаться байдужими вони і до «Пригод голубого папуги», «Знайомого сніговика» та «Хлюся…».

А підліткам авторка розкаже про «засіб від переляку №9», про «балансування на краю прірви», про «екстрим на горі Підстава» та про «пастку для синьомордів» у пригодницько-фантастично-детективних історіях про Таємні Товариства: Боягузів, Близнюків, Ботанів, Брехунів та Блазнів.

Виставка особлива ще й тим, що містить багато таємниць. Крім згаданих Таємних Товариств, ще – «Таємниця Чорного озера», «Таємниця Пурпурової планети», «Таємниця золотого кенгуру» та «Таємниця смарагдового дракона». І тільки авторка знає про Планету Смугастих Равликів, Країну Нямликів та про «Сни Ганса Християна».

Її твори перекладають та видають за кордоном, вони очолюють книжкові рейтинги та звучать по радіо. Книги Лесі Ворониної нагороджені багатьма відзнаками. Авторка – лауреат Всеукраїнської акції «Книжка року», Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п’єс «Коронація слова», Міжнародного літературного конкурсу «Дитячий Портал», конкурсу «Книжка року BBC» та ін.

Мистецькою окрасою виставки є ілюстрації до книг письменниці – оригінали робіт художників Катерини та Володимира Штанків, а також кумедні слоники та інші герої книг Лесі Ворониної на морських камінцях, розписані Володимиром Штанком.

Найбільше письменниця мріє про те, щоб з нашого життя зникло хамство і жорстокість, щоб люди жили за законом: не роби іншим того, що не хочеш, щоб зробили тобі. Про це пише в своїх книгах, це – її життєве кредо.