Листопад 5, 2021

«Українські ляльки мандрують світом»

Національний музей літератури України запрошує на пересувну Міжнародну мистецьку виставку «Українські ляльки мандрують світом». Експозиція сформована на основі колекції майстринь діаспори «Ляльки в костюмах країн Європи» та об’єднує Європу і Україну за допомогою ляльки. Майстрині з виготовлення традиційної народної ляльки-мотанки знайомлять з жіночим костюмом різних країн. Упродовж двох місяців натхнено працювали в Франції, Португалії, Німеччині, Норвегії, Україні, Бразилії. Виставка налічує 70 авторських ляльок у народному строї країн Європи, серед яких: Австрія, Ісландія, Греція, Естонія, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія. Українська культура мандрує світом!

001_новый размер

15 учасниць проєкту є членами Національної спілки Народних майстрів України. Запрошуємо до музею не лише помилуватися ляльками, а й замислитися над тим, яку безцінну спадщину передали нам предки, який внесок України до світової культури.

Керує, мотивує і надихає Тетяна Золочевська з міста Бремена, Німеччина, з німецько-української спілки “KOLOS”.

Партнерами виставки у Києві є товариство зв’язків з українцями за межами України «Україна-світ» – голова секретаріату Алла Кендзера. Валерія Левківська – членкиня секретаріату товариства “Україна-Світ”, очільниця етномайстерні Валерії Левківської. Валентина Телеуця – кандидат філологічних наук, доцент, експерт з нематеріальної культурної спадщини. 

Виставка діятиме до 20 листопада 2021 року.

Вхід на виставку дозволяється лише за наявності негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години, або «зеленого» COVID-сертифіката, або документа про одужання.

002_новый размер 003_новый размер 004_новый размер 005_новый размер 006_новый размер