Липень 16, 2021

Урочиста онлайн-академія присвячена 100-річчю з дня народження Петра Яцика

15 липня в Національному музеї літератури України спільно із кафедрою історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась урочиста онлайн-академія присвячена 100-річчю з дня народження Петра Яцика – українця з Канади, який «відмовився бути бідним, але не відмовився бути українцем».
001
Петро Яцик – одна з найвідоміших постатей української діаспори. З кінця 50-х років минулого століття років почав спрямовувати значні кошти на реалізацію різноманітних наукових та культурних проектів української діаспори. Він став першим меценатом багатотомної “Енциклопедії українознавства”, що видавалася у повоєнні роки. Найбільш відомим проектом, профінансованим Яциком, стало видання англійською мовою “Історії України-Руси” М.Грушевського. Він – один з фундаторів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), засновник центру досліджень історії України ім. П.Яцика при Альбертському університеті (Канада), Освітньої фундації ім. Петра Яцика, Українського лекторію в Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті, спеціального українського відділу в Інституті ім. Гаррімана при Колумбійському університеті. Коштом мецената видано чимало наукових монографій з історії України, економіки, політології, медицини, етнографії.
20210715_172418
У заході взяли участь: доктор історичних наук, професор, завкафедри історії світового українства КНУ, голова правління Міжнародного культурного центру «Сяйво» в Києві Володимир Сергійчук, генеральний директор НМЛУ Галина Сорока, Надзвичайний і Повноважний Посланник України Станіслав Лазебник, Надзвичайний і Повноважний Посол України Ігор Турянський та студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які в різні роки брали участь у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика.
Знаково, що ця академія відбувалась у приміщенні нашого музею в «Бібліотеці Петра Яцика», яку подарував музею цей визначний український добродійник. А це – сотні унікальних видань: наукових праць, мистецтвознавчої, енциклопедичної, політологічної літератури, яку Петро Яцик збирав упродовж багатьох років, а тепер вона служить людям тут, в Україні.
20210715_174754 20210715_174800 20210715_180138 IMG_6489 004 009 011 012 013 014 016