Листопад 17, 2016

У Музеї відбулась презентація виставки флора-мозаїчних об’ємних панно

16 листопада у Музеї відбулося відкриття виставки флора-мозаїчних об’ємних панно «Сичі в гаю перекликались» заслуженого майстра народної творчості України Ольги Літус. Ця подія була приурочена до Дня працівників сільського господарства.

1

На виставці представлені ілюстрації до творів Т. Г. Шевченка: триптихи «Ще треті півні не співали», «Зозуля кувала, Правдоньку казала»; «Думи мої – квіти» та інші панно-ілюстрації. Птахи, квіти, орнаменти, зображені на картинах яскравими кольорами, що підкреслює велич та багатство української природи, яку оспівав Тарас Шевченко.

2

У роботах використано 14 видів рослин, вирощених в Україні, зокрема насіння дерев гінкго-білоби, батьківщиною яких є Китай та Японія. На кожній насінині та кісточці – триколірний розпис. Насіння та кісточки приклеєні до основи під кутом 35-45˚, що створює об’єм. Це унікальна техніка запатентована майстринею. Над створенням одного такого панно мисткиня працює близько місяця. Картини у неї виходять яскраві, сповнені позитивної сонячної енергетики. Роботи Ольгою Літус знані як на Батьківщині, так і за кордоном.

3

На відкритті присутніх вітала генеральний директор музею Галина Сорока, яка зауважила, що ця виставка сповнена різноманіття барв та об’єму, душевної теплоти, а майстриня вміє тонко відчувати красу навколишнього світу.

4

Керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова вручила пані Ользі сертифікат про рекорд з найбільшої кількості картин з насіння гінкго-білоби.

5

На відкритті виставки були присутні також студенти з Національного університету біоресурсів і природокористування, які лишили щирі відгуки:

«В мене не вистачає слів. Я в захваті від Вашого мистецтва, таланту й щирості і любові до життя, до його краси і неповторності. Дуже Вам дякую за прекрасні почуття, які залишаються зі мною після перегляду картин», – коментують перші відвідувачі.

6

«Кожна Ваша робота дарує тепло й любов Вашого невтомного серця, зміцнює надію й віру в перемогу добра», – залишили коментар у книзі відгуків відвідувачка Тетяна Березюк.

7

8