Вересень 28, 2021

Національний музей літератури України спільно з ініціативною групою учителів та випускників середньої школи №92 запрошують на урочисту академію з нагоди 150-річчя Колегії Павла Ґалаґана, яка відбудеться в п’ятницю, 1 жовтня 2021 року о 17:00 в приміщенні Музею за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 11 (ст. метро «Театральна»).

Урочиста академія_новый размер

1 (13) жовтня 1871 року в історичному приміщенні, де зараз знаходиться Національний музей літератури України, відкрилася приватна чоловіча гімназія, заснована меценатом Григорієм Ґалаґаному у пам’ять про свого померлого сина Павла. За пів століття випускниками одного з найкращих приватних закладів Києва стали сотні видатних учених, письменників, художників і громадських діячів, серед яких академіки А.Кримський та В.Липський; поети М.Драй-Хмара, П.Филипович та багато інших відомих особистостей. За радянських часів у цьому будинку знаходилась середня школа №92 імені Івана Франка, яку закінчили багато визначних діячів української науки, освіти і культури нашого часу.
З вітальним словом до учасників зібрання звернеться Генеральний директор Національного музею літератури Г.О.Сорока, виступить директор СШ №92 в 1966-1976 рр. Ю.І.Мальований. До виступів запрошені: академік НАН України С.В.Комісаренко, доктор історичних наук С.І.Білокінь, дослідниця історії колегії, кандидат історичних наук, М.Смольніцька, заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №92 імені Івана Франка, вчитель української мови та літератури Т.О.Шкандевич, вчитель математики Л.Б.Мірецька, випускники школи.
Програмою заходу передбачено літературно-мистецькі виступи, зокрема народного артиста України бандуриста Р.Д.Гриньківа, акторки Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса Галини Стефанової.
Передбачено транслювання зустрічі в он-лайн режимі, оскільки в рамках ковідних обмежень кількість присутніх фіксована.
Просимо всіх, хто бажає бути присутнім на заході 1 жовтня, повідомити члена оргкомітету Ярослава Войтка листом на електронну адресу: yarovoitko@gmail.comФ