Вересень 19, 2018

Відкриття виставки «Рідна земля»

17 вересня в Національному музеї літератури відбулось відкриття виставки «Рідна земля», присвяченої осіннім святам: Дню знань та Дню вчителя.

IMG_3075_новый размер IMG_3020_новый размер

В експозиції представлені роботи випускників Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова кафедри образотворчого мистецтв. Кафедра заснована 28 квітня 2005 р. і є лідером в науково-методичному забезпеченні інноваційних методик навчання образотворчого мистецтва в системі неперервної освіти на різних її рівнях в Україні. Її фундатором по праву вважається професор М.А. Кириченко – відомий український художник-графік, засновник вітчизняної наукової школи методики навчання образотворчого мистецтва, автор навчальних посібників для ВНЗ. Нині кафедрою завідує доктор педагогічних наук, професор Шевнюк Олена Леонідівна.

Художня освіта в стінах педагогічного університету значно розширює можливості фахівця мистецького профілю завдяки вивченню спеціальних дисциплін – психології, педагогіки, різноманітних методик навчання образотворчого мистецтва та арт-терапії.

IMG_3031_новый размер IMG_3047_новый размер

На сучасному етапі розвитку кафедри українські та іноземні студенти отримують освіту у класі живопису (керівники член Спілки художників України В.І. Труш – учень В. Зарецького, і старший викладач В.М. Гармата, асистент – О.С. Сова), у класі малюнку (керівник член Спілки дизайнерів України Л.І. Цебенко), у класі скульптури і художньої кераміки (керівник відомий український скульптор-монументаліст доцент О.С. Красноголовець), у класі декоративно-прикладного мистецтва (керівник член Спілки художників України доцент Л.В. Плазовська, асистент – І.П. Соломко), у класі композиції (керівники старший викладач К.С. Шалварова, викладач В.І. Карпенко), у класі графіки (керівник заслужений діяч культури доцент НАОМА І. М. Кириченко), у класі комп’ютерної графіки (керівник Р.Я. Власюк).

Творчі досягнення викладачів і студентів кафедри презентуються через активну виставкову діяльність: щорічно проводяться виставки дипломних робіт випускників кафедри, освітні виставки та виставки творчих робіт студентів.

10 робіт студентів та випускників кафедри образотворчого мистецтва привертають до себе увагу не тільки технікою виконання, але й незвичайною красою природи та архітектури, яку вловив і увіковічнив художник. Серед авторів: П. Бенігор, Н. Бойко, В. Гершкул, Грабенко, Н. Дмитренко, Д. Йовик, Ю. Лісковська, А. Нечипоренко, Г. Оксанич.

Виставка триватиме впродовж вересня-жовтня 2018 року.