Вересень 20, 2018

Анонс музейних заходів з 21 по 27 вересня 2018 року

21 вересня о 14:30 відбудеться цікава дитяча програма «Піратські літературні забави», яка включає різноманітні конкурси, квести та пошуки скарбів-знань. На шляху в маленьких шукачів пригод будуть непрості випробування, що потребують сили волі, уваги, кмітливості, адже їм доведеться «піднімати» літературний якір, розшифровувати сувій з минулого, розгадувати таємниці книг та багато іншого, аби досягти мети!

21 вересня о 16:00 в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької акції «Мистецтво одного села» пройде відкриття виставки  народного мистецтва  с. Вільшанка Крижопільського району Вінницької області. На виставці  будуть представлені традиційні рушники заслуженого працівника культури України Вікторії Кубаль, картини Валентина Тишецького, члена Національної спілки художників України, різьба по дереву  Володимира Танцюри і Олександра Кобця, соломоплетіння Володимира  Прищепко,  ляльки-мотанки Ганни Лагуни, писанки-шкрябанки  Ольги Вовк та ін.

Musteztvo_odnogo_sela_2018_ȳëüøàíêà

27 вересня об 11:00 відбудеться «Зустріч на виставці» (виставка книг та ілюстрацій видавництва «Розумна дитина» «До шкільного портфелика»). На розмову з видавцями прийдуть київські педагоги. Цікавинками видавничого життя поділиться директор видавництва Ольга Сімонова.

27 вересня о 17:00 відбудеться презентація нової поетичної книжки Миколи Гриценка «Ло́ви / Love» (лірика).
Микола Гриценко –  український журналіст, поет, прозаїк, громадський діяч, член Національних спілок журналістів та письменників України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат літературних премій і конкурсів.
До участі запрошені: Микола Жулинський, Михайло Сидоржевський, Дмитро Дроздовський, Петро Засенко, Михайло Карасьов, Сергій Грабар, Василь Довжик, Павло Щириця.
Ведучий: Михайло Слабошпицький.

Гриценко_РЕКЛАМА-А-3а

Експонуються:

• виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, М.Вовчка, О.Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні, друкарською машинкою Л. Кисельова…

005 Раритет S

• виставка народного мистецтва  с. Вільшанка Крижопільського району Вінницької області. Виставка відбувається в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької  акції «Мистецтво одного села». Відвідувачі познайомляться з багаторічною історією та традиціями ще одного самобутнього українського села, мешканці якого зберегли безмежну любов до рідного краю. На виставці представлені традиційні рушники заслуженого працівника культури України Вікторії Кубаль, картини Валентина Тишецького, члена Національної спілки художників України, різьба по дереву  Володимира Танцюри і Олександра Кобця, соломоплетіння Володимира  Прищепко,  ляльки-мотанки Ганни Лагуни, писанки-шкрябанки  Ольги Вовк та ін.

Musteztvo_odnogo_sela_2018_ȳëüøàíêà

• виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої Академії Мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» з мистецької серії «Літературна еліта України», в яку увійшли портрети сучасних визначних літераторів.
    Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрету. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії).
    На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S

• виставка «Малювала Олена Яблонська» (до 100-річчя художниці). Виставка графіки Олени Яблонської – це не лише спроба належним чином відзначити 100-річчя від народження видатної художниці. Тут глядач матиме можливість зазирнути до прихованого світу майстерні, поспостерігати за бурхливим і сповненим емоцій творчим пошуком. Олена Нилівна Яблонська – Заслужена художниця України, живописець, графік, автор ілюстрацій до дитячих книг.

002 Афіша Яблонська_новый размер

• виставка видавництва «Розумна дитина» «До шкільного портфелика…».  На ній представлено абетки, казки, пригоди та різні історії – все, що допоможе навчатися в сучасній школі. Маленькі читачі матимуть можливість відправитися у мандри з героям, гортаючи сторінки унікальних книжок, ілюстрованих знаними художниками: Євгенією Гапчинською, Іваном Кравцем, Михайлом Александровим, Арсеном Джанік`яном та іншими.

007 Афіша Розумна дитина

• виставка «Рідна земля», на якій представлені  роботи випускників кафедри образотворчого мистецтва педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова. Відвідувачі  зможуть насолодитися не просто буденною красою природи чи архітектури, а побачити її оком художника.

002 виставка Рідна земля_новый размер