Вересень 27, 2018

Анонс музейних заходів з 28 вересня по 03 жовтня 2018 року

01 жовтня о 13:30 Національний музей літератури України традиційно запрошує на музичний захід приурочений до Міжнародного дня музики (у рамках програми «Слово і образ» (Література. Мистецтво. Музика)). Як завжди, у світ музики нам допоможуть поринути учні Київської дитячої школи мистецтв №2 імені Михайла Вериківського, які є лауреатами міських, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, активними учасниками у концертах дитячої філармонії міста, програмах телебачення та гастрольній діяльності як по Україні, так за кордоном (Франція, Німеччина, Туреччина, Індія, Ізраїль, Фінляндія, Греція, Словаччина, Польща, Італія та інші країни).

02 жовтня об 11:00 відбудеться творча зустріч із відомою дитячою письменницею, членом Національної спілки письменників України, головою творчого об’єднання дитячих письменників Марією Морозенко «Життя мене по-різному навчало…». Письменниця має багато творчих відзнак, серед них, віршована казка «Про незвичайні пригоди хлопчика Чока…» (видавництво «Преса України») відзначена золотою нагородою 3-ої Всеукраїнської виставки-ярмарку «Буквиця», лауреат конкурсу «Рукомесло» в номінації «Твори для дітей», етюд «Вони і лелеки» увійшов у сотню найкращих українських новел конкурсу «Сила малого», рукопис повісті «Великий характерник Іван Сірко» здобув перемогу в конкурсі «Українська сила»; ювілейна медаль «90-річчя карного розшуку України», грамоти численних пісенних фестивалів та міжнародних конкурсів. Лауреат премії імені Лесі Українки.

03 жовтня о 17:00 відбудеться урочистий захід з нагоди 85-річчя відомого вченого-мовознавця, літературознавця, громадського діяча, просвітянина Івана Ющука. Він автор понад тридцяти підручників і посібників з української мови для вищих навчальних закладів і середньої школи, близько тисячі наукових статей та перекладів з сербської, хорватської, чеської, словенської, македонської, верхньолужицької мов.
Іван Ющук – професор, заслужений діяч наук і техніки України, відмінник освіти України, член НСГТУ, лауреат премій Бориса Грінченка, Івана Огієнка, Дмитра Нитченка.
У заході візьмуть участь політики, науковці, громадські діячі та мистецькі колективи.

Експонуються:

• виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, М.Вовчка, О.Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні, друкарською машинкою Л. Кисельова…

005 Раритет S

• виставка народного мистецтва  с. Вільшанка Крижопільського району Вінницької області. Виставка відбувається в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької  акції «Мистецтво одного села». Відвідувачі познайомляться з багаторічною історією та традиціями ще одного самобутнього українського села, мешканці якого зберегли безмежну любов до рідного краю. На виставці представлені традиційні рушники заслуженого працівника культури України Вікторії Кубаль, картини Валентина Тишецького, члена Національної спілки художників України, різьба по дереву  Володимира Танцюри і Олександра Кобця, соломоплетіння Володимира  Прищепко,  ляльки-мотанки Ганни Лагуни, писанки-шкрябанки  Ольги Вовк та ін.

Musteztvo_odnogo_sela_2018_ȳëüøàíêà

• виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої Академії Мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» з мистецької серії «Літературна еліта України», в яку увійшли портрети сучасних визначних літераторів.
    Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрету. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії).
    На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S

• виставка «Малювала Олена Яблонська» (до 100-річчя художниці). Виставка графіки Олени Яблонської – це не лише спроба належним чином відзначити 100-річчя від народження видатної художниці. Тут глядач матиме можливість зазирнути до прихованого світу майстерні, поспостерігати за бурхливим і сповненим емоцій творчим пошуком. Олена Нилівна Яблонська – Заслужена художниця України, живописець, графік, автор ілюстрацій до дитячих книг.

002 Афіша Яблонська_новый размер

• виставка видавництва «Розумна дитина» «До шкільного портфелика…».  На ній представлено абетки, казки, пригоди та різні історії – все, що допоможе навчатися в сучасній школі. Маленькі читачі матимуть можливість відправитися у мандри з героям, гортаючи сторінки унікальних книжок, ілюстрованих знаними художниками: Євгенією Гапчинською, Іваном Кравцем, Михайлом Александровим, Арсеном Джанік`яном та іншими.

007 Афіша Розумна дитина

• виставка «Рідна земля», на якій представлені  роботи випускників кафедри образотворчого мистецтва педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова. Відвідувачі  зможуть насолодитися не просто буденною красою природи чи архітектури, а побачити її оком художника.

002 виставка Рідна земля_новый размер