Жовтень 4, 2018

Анонс музейних заходів з 05 по 10 жовтня 2018 року

06 жовтня о 14:0 відбудеться чергове засідання Клубу вихідного дня. «Осіння рапсодія» – таку концертну програму підготувала для зустрічі артистка, співачка Надія Боянівська. Звучатимуть українські народні пісні, романси, авторські пісні. Учасники зустрічі оглянуть літературно-мистецькі виставки: «Його величність раритет», «Літературна еліта України» (портрети роботи художника Володимира Слєпченка), «Мистецтво одного села».

002 КВД Боянівська_новый размер

09 жовтня об 11:00 відбудеться творча зустріч вчителів Інституту післядипломної педагогічної освіти імені Бориса Грінченка із поетом, прозаїком, лауреатом літературних премій імені Лесі Українки, імені Миколи Трублаїні та Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого Анатолієм Качаном. Учасниками зустрічі будуть також юні актори народної студії «Мрія» Національної бібліотеки для дітей (керівник Світлана Копйова).

09.10,2018 Зустріч з Качаном_новый размер

10 жовтня о 14:15 напередодні Дня захисника України, Дня Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці відбудеться традиційний літературно-мистецький захід «А ми тую червону калину…». Літературно-мистецьке  свято організовується у рамках постійно діючої музейної програми  «Духовні свята українського народу» спільно із Національним авіаційним університетом. Відвідувачі почують виступ артистки, співачки Надії Боянівської, науковець Галина Болотова розкаже  про історію козацтва, свята Покрови. Окрасою святкового заходу буде виступ студентів НАУ, у виконанні яких прозвучать вірші, пісні на патріотичну тематику (викладач Тетяна Чухліб).

Експонуються:

• виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, М.Вовчка, О.Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні, друкарською машинкою Л. Кисельова…

005 Раритет S

• виставка народного мистецтва  с. Вільшанка Крижопільського району Вінницької області. Виставка відбувається в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької  акції «Мистецтво одного села». Відвідувачі познайомляться з багаторічною історією та традиціями ще одного самобутнього українського села, мешканці якого зберегли безмежну любов до рідного краю. На виставці представлені традиційні рушники заслуженого працівника культури України Вікторії Кубаль, картини Валентина Тишецького, члена Національної спілки художників України, різьба по дереву  Володимира Танцюри і Олександра Кобця, соломоплетіння Володимира  Прищепко,  ляльки-мотанки Ганни Лагуни, писанки-шкрябанки  Ольги Вовк та ін.

Мистецтво одного села S

• виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої Академії Мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» з мистецької серії «Літературна еліта України», в яку увійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрету. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S

• виставка видавництва «Розумна дитина» «До шкільного портфелика…».  На ній представлено абетки, казки, пригоди та різні історії – все, що допоможе навчатися в сучасній школі. Маленькі читачі матимуть можливість відправитися у мандри з героям, гортаючи сторінки унікальних книжок, ілюстрованих знаними художниками: Євгенією Гапчинською, Іваном Кравцем, Михайлом Александровим, Арсеном Джанік`яном та іншими.

007 Афіша Розумна дитина

• виставка «Рідна земля», на якій представлені  роботи випускників кафедри образотворчого мистецтва педагогічного університету              ім. М.П.Драгоманова. Відвідувачі  зможуть насолодитися не просто буденною красою природи чи архітектури, а побачити її оком художника.

003 виставка Рідна земля_новый размер