Жовтень 10, 2018

Анонс музейних заходів з 11 по 17 жовтня 2018 року

11 жовтня о 17:00 відбудеться презентація нової мемуарної книжки Дмитра Павличка «Спогади. Том 4». Галерея мемуарних портретів знакових людей часу від Василя Стуса, В’ячеслава Чорновола і Богдана Гориня до Микити Шумила, Олександра Білаша та інших відомих постатей складає своєрідну літературно-політичну карту духовного світу Дмитра Павличка. Тут – інтерв’ю, щоденникові записи автора, зроблені у Відні 1958 р. та під час поїздки на Кубу 1960 р., політичні виступи і заяви, зокрема, про українсько-польські відносини, необхідність оборони української мови як фундаменту нації, відхід України від кремлівського впливу та належне пошанування будівничих української державності Івана Мазепи та Івана Франка. Ця книжка – це драматичний образ України ХХ й початку ХХІ століття.
До участі запрошені: Богдан Горинь, Юрій Щербак, Павло Мовчан, Микола Жулинський, Павло Гриценко, Іван Заєць, Любов Голота. Ведучий: Михайло Слабошпицький.

001 пАВЛИЧКО РЕКЛАМА_4_том_А-3-а_JPEG_новый размер

16 жовтня о 16:00 Відбудеться ювілейний вечір-концерт Софії Майданської – поета, прозаїка, драматурга, публіциста, перекладача, лауреата літературних премій.
Софія Майданська – музиколог, публіцист, дослідник фольклору, драматург та режисер-постановник літературно-мистецьких вистав, автор численних  сценаріїв літературно-мистецьких дійств, зокрема Першого фестивалю української сучасної пісні «Червона рута-‘89», поетичного фестивалю «Золотий гомін», автор лібрето ораторії «Святий Дніпро» тощо.
На вечорі звучатимуть твори Софії Майданської у виконанні Г.Стефанової, В.Довжика, Н.Пелех,  А.Носової, В.Чайковської, Н.Коломієць, І.Тараненка, Р.Гриньківа. А також присутніх очікує музичний подарунок від Любові Лазар (піаніно) і Тараса Столяра (бандура). У вечорі братимуть участь Д.Павличко, М.Слабошпицький та багато інших.

002 софія майданська_А3_новый размер

Експонуються:

• виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, М.Вовчка, О.Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні, друкарською машинкою Л. Кисельова…

005 Раритет S

• виставка народного мистецтва  с. Вільшанка Крижопільського району Вінницької області. Виставка відбувається в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької  акції «Мистецтво одного села». Відвідувачі познайомляться з багаторічною історією та традиціями ще одного самобутнього українського села, мешканці якого зберегли безмежну любов до рідного краю. На виставці представлені традиційні рушники заслуженого працівника культури України Вікторії Кубаль, картини Валентина Тишецького, члена Національної спілки художників України, різьба по дереву  Володимира Танцюри і Олександра Кобця, соломоплетіння Володимира  Прищепко,  ляльки-мотанки Ганни Лагуни, писанки-шкрябанки  Ольги Вовк та ін.

Мистецтво одного села S

• виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої Академії Мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» з мистецької серії «Літературна еліта України», в яку увійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрету. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S