Жовтень 22, 2018

Анна Ярославна Мальована стрічка

До вашої уваги серія картин-ескізів до графічного роману про життя київської княжни Анни, доньки Ярослава Мудрого, королеви Франції.
Про Анну Ярославну багато написано істориками і белетристами. Учасники цього мистецького проекту, орієнтуючись на відомі джерела, переказали факти із життя княжни своєрідною мовою коміксу (comics, bande dessinee, graphic novel), який розвинений на Заході і менш поширений в Україні. Попри асоціації з чимось комедійним, цей комікс є не легковажною, а навпаки, виваженою грою з історичним змістом. У жанрі коміксу вже створено графічно-текстуальні перекази Біблії, історії завоювань часів вікінгів, хрестових походів, середньовічних епосів.
Жанрово – це текстуально-візуальний мікс історії та міфу, події якого відбуваються в Україні та Франції. Технічно – збірка з 14-ти картин, виконаних в одному форматі чотирнадцятьма сучасними українськими художниками з Києва, Полтави, Волині, які, перейнявшись долею землячки-українки з далекого минулого, реконструювали головні події життя Анни в новому форматі. Над літературною частиною проекту люб’язно погодилась працювати відома українська письменниця і перекладачка Дзвінка Матіяш.
Маємо надію, що цей проект зацікавить українських видавців дитячої літератури, який стане основою для видання справжнього графічного роману про життя і пригоди Анни Ярославни.
Автори-учасники проекту:
Автор тексту: Дзвінка Матіяш.
Каліграфія: Світлана Міхно.
Художники: Ксенія Ларелі, Оксана Шалімова, Наіна Зайцева (11 років), Тетяна Залотухіна, Ольга Адам, Ольга Гальчинська, Мирина Ляшенко-Тарасовець, Юлія Янішевська, Ольга Машевська, Ольга Денисенко, Софія Резніченко, Анастасія Тараненко, Тетяна Токарева-Асмолкова.
Ідея та координація проекту: Ольга Паньків.

жовтень – листопад 2018 року