Листопад 1, 2018

Анонс музейних заходів з 02 по 07 листопада 2018 року

03 листопада о 14:00 у рамках «Клубу вихідного дня» презентується концертна програма «Священна земля Кобзаря» у виконанні лауреатів Всеукраїнських конкурсів та фестивалів хорового мистецтва Народного хору української народної пісні «Надія» ЦК «Святошин» (художній керівник – Надія Гладишевська). Звучатимуть народні пісні та пісні українських композиторів у хоровій обробці під акомпанемент Анатолія Мазниченка та Анатолія Муржі.

03.11,2018 КВД Надія

05 листопада о 14:30 відбудеться літературно-мистецький захід «О слово рідне!» до Дня української писемності та мови спільно із  студентами Національного авіаційного університету Навчально-наукового гуманітарного інституту. Під час заходу студенти ознайомляться із експозицією Національного музею літератури України, зокрема документами про визначних мовознавців, про складний та тернистий шлях української мови до її визнання та утвердження. Лейтмотивом поетичного марафону будуть  слова Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирають мову». На святі молодь читатиме вірші Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Володимира Сосюри, Василя Стуса, Ліни Костенко.

281_áàíåð_final1

05 листопада о 16:00 відбудеться відкриття художньої виставки «Збережем народне надбання», яка складатиметься з картин, що знаходяться у приватних колекціях киян. На виставці будуть представлені роботи як сучасних українських художників, так і художників радянського періоду, які сьогодні користуються неабияким попитом серед колекціонерів у всьому світі. Ініціатором виставки виступила ВГО «Спілка християнських письменників України» на чолі з письменником, художником, священиком Костянтином Шаповаловим.

Àôèøà - âèñòàâêà êèÿí

Експонуються:

• виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, Марка Вовчка, Олександра Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні, друкарською машинкою Л. Кисельова…

005 Раритет S

• виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої Академії Мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» з мистецької серії «Літературна еліта України», в яку увійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрету. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S

• Виставка «Леся Українка: з музейної колекції». Основу виставки становить цикл ілюстрацій художника В’ячеслава Васяновича  «Ні! Я жива! Я буду вічно жити!» до творів Лесі Українки, що були подаровані Національному музею літератури України його дружиною Ларисою Максименко. Виставка має на меті показати раритетні видання, зібрані музеєм за роки Незалежності України. Експозиція презентує прижиттєві видання Лесі Українки, першодруки її творів, рідкісні публікації в журналах та альманахах.

Афіша л. українка_редагована_новый размер

• виставка серії картин-ескізів до графічного роману про життя київської княжни Анни, доньки Ярослава Мудрого, королеви Франції «Анна Ярославна. Мальована стрічка». Жанрово – це текстуально-візуальний мікс історії та міфу, події якого відбуваються в Україні та Франції. Технічно – збірка з 14-ти картин, виконаних в одному форматі чотирнадцятьма сучасними українськими художниками з Києва, Полтави, Волині, які, перейнявшись долею землячки-українки з далекого минулого, реконструювали головні події життя Анни в новому форматі. Над літературною частиною проекту люб’язно погодилась працювати відома українська письменниця і перекладачка Дзвінка Матіяш.

АННА ЯРОСЛАВНА S

• літературно-мистецька виставкаЗ КНИЖКОВОЇ ПОЛИЦІ: книги Сашка Дерманського. Маленькі книголюби зустрінуть своїх улюблених героїв: вужа Ониська, жабку Одарочку, мишку Еврідіку, хробачка Кузю,принцесу Маляку і багатьох інших. На виставці представлені ілюстрації Любки Франко  («Бигимоти – не медмеді», «День народження привида»), Ростислава Попського («Жменька тепла для мами», «Крамничка тітоньки Мальви» та ін..) та Максима Паленка  («Сто халеп Остапа Квіточки» (з неопублікованого)).  До уваги дітей відеогра за книгою про вужа Ониська, аудіокнижка «Король буків…», запис «Казки дракона Омелька» у виконанні Івана Малковича. Виставка працює по 16 листопада 2018р.

Дерманський

• художня виставка «Збережемо народне надбання», яка складається з картин, що знаходяться у приватних колекціях киян. На виставці представлені роботи як сучасних українських художників, так і художників радянського періоду, які сьогодні користуються неабияким попитом серед колекціонерів у всьому світі. Ініціатором виставки виступила ВГО «Спілка християнських письменників України» на чолі з письменником, художником, священиком Костянтином Шаповаловим.  Мета виставки – викликати у киян та гостей міста інтерес до живопису, зокрема до творів українських художників, справжнього народного надбання. Унікальність виставки полягає ще в тому, що більшість картин, які будуть представлені на виставці – це колекційні роботи, які були придбані киянами на благодійному аукціоні живопису «Київський арт-вернісаж» і кошти від якого були спрямовані сім’ям загиблих воїнів АТО та дітям-сиротам. Виставка працює з 2 по 17 листопада 2018 р.

Àôèøà - âèñòàâêà êèÿí