Листопад 7, 2018

У Літературному музеї відкрилась унікальна художня виставка

«Збережем народне надбання» – під такою назвою у Національному музеї літератури України відкрилась художня виставка, яка складається з картин, що знаходяться у приватних колекціях киян. Ініціатором виставки виступила ВГО «Спілка християнських письменників України» на чолі з письменником, художником, священиком Костянтином Шаповаловим.

IMG_1829 IMG_1833

На виставці представлено 90 робіт як сучасних українських художників, так і художників радянського періоду. Серед класиків роботи Народного художника УРСР Петра Столяренка, Народних художників України Віктора Бабенцова та Василя Габди, Заслуженого художника УРСР Володимира Сидорука, членів Спілки художників СРСР Матвія Когана-Шаца та Віктора Севастьянова. Сучасний український живопис представлений роботами члена Національної спілки художників України Сергія Шаповалова, подружжя, очільників Спілки християнських письменників України, членів Професійної міжнародної спілки художників Костянтина та Світлани Шаповалових та молодого талановитого художника з Івано-Франківщини Любомира Мартинюка.

IMG_1846 IMG_1856

На відкритті виставки було дуже багато друзів, постійних відвідувачів художніх виставок та колекціонерів, які дали можливість широкому загалу побачити придбані ними картини.
Серед гостей був Максим Георгійович Рильський, онук видатного українського письменника Максима Рильського, Лариса Котлякова, заступник голови Громадської Ради при Міністерстві культури України, представники платформи «Люди допомагають людям». На виставку завітали представники київських бібліотек і шкіл.
Мета виставки – ознайомити киян та гостей міста із живописними творами українських художників, що стали справжнім народним надбанням і можуть бути окрасою кожної оселі, а також надихатимуть і збагачуватимуть душу її господарів.

IMG_1903

Унікальність виставки полягає ще й в тому, що більшість картин, які представлені на виставці – це колекційні роботи, які були придбані киянами на благодійному аукціоні живопису «Київський арт-вернісаж», виручені кошти з якого були надані  сім’ям загиблих воїнів АТО та дітям-сиротам.
Багата мозаїка творів митців надає людям радість і виховує ідеали добра і високого мистецького смаку. Тож запрошуємо всіх відвідати цю чудову виставку.

Виставка працює з 2 до 17 листопада 2018 р.

IMG_1837 IMG_1840 IMG_1857 IMG_1868 IMG_1869 IMG_1888 IMG_1883 IMG_1893 IMG_1913 IMG_1916 IMG_1926 IMG_1929

про художників виставки «Збережем народне надбання»

Віктор Севастьянов (1923 – 1993) - живописець, пейзажист, футболіст київського «Динамо» (1947-1953 р.р.), член Спілки художників СРСР. Живописом захопився ще в підлітковому віці. Це захоплення поєднувалося з іншою пристрастю – футболом. Найбільшу любов і популярність художнику принесли пейзажі, в яких відображається його тонке розуміння живої природи та естетичне сприйняття навколишнього світу.

Матвій Коган-Шац (1911 – 1989) - радянський, український художник-живописець, член Спілки художників СРСР (1946). Жив та працював у Києві, творив переважно в пейзажному напрямі, без слідів індустріальної та аграрної діяльності людини, за що його постійно критикували і, навіть, завели на нього справу.

Петро Столяренко (1925 – 2018) – радянський та український художник; Заслужений художник УРСР (1972), Народний художник УРСР (1985). Народився і працював у Керчі. Малював судна, рибальські човни, людей, які його оточували і, найголовніше, море. Створював також сюжетні картини, присвячені морю та рибалкам, подіям війни та історико-революційні. У творчому доробку майстра є також ціла низка прекрасних ліричних пейзажів.

Василь Габда (1925 – 2003) -  представник третьої хвилі класичного закарпатського малярства ХХ ст. Народний художник України. Учень А. Ерделі, Ф.Манайла, Й.Бокшая. Творець розкішних натюрмортів і камерних пейзажів. Габда — художник пленеру. Його тематика — гірські пейзажі, сільські хати, мотиви лісу, дерева й струмки. Відомий як художник весни.

Віктор Бабенцов (1921 – 2012) - український живописець, Заслужений діяч мистецтв УРСР (1977), Народний художник України (2004), член Національної спілки художників України (1956). Працював в галузі тематичного живопису, портрета та пейзажу. Малював Крим, Прибалтику, дніпровські, азовські, каспійські береги, французькі, італійські, іспанські міста.

Володимир Сидорук (1925 – 1997) – український живописець, пейзажист, жанрист. Заслужений художник УРСР (1985). Працював переважно в галузі станкового живопису. Сидорук не був просто списувачем природи, він шукав у ній натхнення і яскравих образів. Своє бачення природи він висловлював за допомогою декоративного, насиченого і водночас витонченого живопису.

Сергій Шаповалов (1943) сучасний український художник, член Національної спілки художників України (1989), Заслужений художник України (2008). Яскравий представник української живописної школи.

Любомир Мартинюк (1980) – сучасний український художник. Закінчив Львівську національну академію мистецтв (2004). Працює в Києві. Його майстерня – Київський ботанічний сад, бо квіти – його пристрасть, але малює він їх переважно в авангардному стилі.

Костянтин та Світлана Шаповалови (1960, 1962) – подружжя, сучасні українські художники, члени Професійної міжнародної спілки художників, письменники, громадські діячі, священнослужителі. Пишуть переважно пейзажі. Справжній герой їх картин – світ природи, в гармонії з яким живе людина. Істотна риса творчої манери художників: поєднання сміливих енергійних, фактурних мазків з плавними спокійними ритмами та вмінням передати ледве відчутні нюанси і тонкощі природних «настроїв».