Листопад 7, 2018

Анонс музейних заходів з 08 по 15 листопада 2018 року

Заходи

08 листопада о 13:00 до Дня української писемності та мови у музеї відбудуться відкриті літературні читання „В скарбницю любої твоєї мови…“, за участю Тетяни Череп-Пероганич, Олександра Козинця, Юрія Старчевода, Юлії Шевель, Мальви Крижанівської. Всі бажаючі можуть долучитись до свята і почитати свої улюблені твори. Можна декламувати власні тексти, або улюблених авторів.

281_áàíåð_final1 

08 листопада о 15:30 в філіалі Національного музею літератури України в Київському літературно-меморіальному музеї-квартирі М. Бажана відбудеться літературний вечір, присвячений пам’яті Миколі Бажана, та презентація наукової праці професора Наталії Черниш «Нариси з історії української енциклопедичної справи». У виданні досліджено основні етапи становлення і розвитку енциклопедичної справи в Україні, енциклопедичний доробок видатних вчених-українознавців. Наталія Іванівна автор понад 150 публікацій з питань бібліології, українського і світового енциклопедичного книговидання, культури книги, історії вітчизняного друкарства, редакторської та видавничої діяльності видатних українських книгознавців, журналістів, письменників.

 08.11.2018 Афіша до През. кн. Н. Черниш

09 листопада в рамках мистецького проекту сучасних українських художників «Анна Ярославна. Мальована стрічка» відбудеться низка заходів:
15:00  майстер-клас з каліграфії від художниці-каліграфіста Світлани Міхно
16:30 – презентація виставки сучасних українських художників з Києва, Полтави, Волині, які, перейнявшись долею київської княжни Анни, доньки Ярослава Мудрого, королеви Франції, реконструювали головні події життя Анни в новому форматі. В програмі презентації – автентична музика від вихованців 11 ДМШ і БДТ Подільського р-ну м.Києва, показ фільму про створення проекту.

 плакатA3_музей

13 листопада о 16:00 Інститут української мови НАН України, Український культурний фонд та Національний музей літератури України презентують електронну версію робочих матеріалів «Російсько-українського словника» 1924 – 1933 років за редакцією А.Кримського та С.Єфремова. «Архівна лексична картотека» – це матеріали репресованого Словника, зокрема зниклого 4-го тому. Це зібрані з різних джерел українські слова (й російські відповідники), словосполуки, цитати, мовознавчі коментарі. Понад півстоліття цей лексичний знадібок вважали втраченим. Зараз він – в Інституті української мови НАН України. До обговорення запрошені: Н.Г. Гаврилюк, М.В.Тарахан, Є.А.Карпіловська, О.Д.Пономарів, Л.Т.Масенко, О.Д. Кочерга, В.Ф. Старко, О.М.Тищенко, Л.П.Кислюк, Ю.В. Поздрань, Ю.О.Вознюк.

 45209148_244082826466917_9169388781889912832_n

14 листопада о 15:00 в рамках спільного проекту Національної Спілки письменників України, Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України та Національного музею літератури України «Літературні меридіани України» проходитиме круглий стіл «Регіональна ментальність в літературі» під час якого буде проведено зустріч із письменниками Донецької обласної організації НСПУ та знайомство з їх творами.

15 листопада о 17:00 відбудеться вечір пам’яті українського письменника, байкаря, літературного критика, засновника літературного об’єднання селянських Письменників «Плуг» Сергія Пилипенка, та презентація вперше після 1929 року виданої книги його творів «Вибрані оповідання та твори». Сергій Володимирович Пилипенко (1891-1934) – учасник Першої світової війни, другий директор Науково-дослідного інституту літератури Тараса Шевченка у Харкові (1932-1933 р.р.), видавець, громадський діяч, борець за Відродження української культури. Вперше будуть представлені книги родини Пилипенків-Кардиналовських: Сергія Пилипенка, Тетяни Кардиналовської, Асі Гумецької, Міртали Пилипенко. 

45308953_2254012351496133_4894584639357714432_n

 

Виставки

       Експонуються:

  • виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, Марка Вовчка, Олександра Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні, друкарською машинкою Л. Кисельова…

 005 Раритет S

  • виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої Академії Мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» з мистецької серії «Літературна еліта України», в яку увійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

 Слєпченко S

  • Виставка «Леся Українка: з музейної колекції». Основу виставки становить цикл ілюстрацій художника В’ячеслава Васяновича  «Ні! Я жива! Я буду вічно жити!» до творів Лесі Українки, що були подаровані Національному музею літератури України його дружиною Ларисою Максименко. Виставка має на меті показати раритетні видання, зібрані музеєм за роки Незалежності України. Експозиція презентує прижиттєві видання Лесі Українки, першодруки її творів, рідкісні публікації в журналах та альманахах.

 Афіша л. українка_редагована_новый размер

  • виставка серії картин-ескізів до графічного роману про життя київської княжни Анни, доньки Ярослава Мудрого, королеви Франції «Анна Ярославна. Мальована стрічка». Жанрово – це текстуально-візуальний мікс історії та міфу, події якого відбуваються в Україні та Франції. Технічно – збірка з 14-ти картин, виконаних в одному форматі чотирнадцятьма сучасними українськими художниками з Києва, Полтави, Волині, які, перейнявшись долею землячки-українки з далекого минулого, реконструювали головні події життя Анни в новому форматі. Над літературною частиною проекту люб’язно погодилась працювати відома українська письменниця і перекладачка Дзвінка Матіяш.

 АННА ЯРОСЛАВНА S

  • літературно-мистецька виставкаЗ КНИЖКОВОЇ ПОЛИЦІ: книги Сашка Дерманського. Маленькі книголюби зустрінуть своїх улюблених героїв: вужа Ониська, жабку Одарочку, мишку Еврідіку, хробачка Кузю,принцесу Маляку і багатьох інших. На виставці представлені ілюстрації Любки Франко  («Бигимоти – не медмеді», «День народження привида»), Ростислава Попського («Жменька тепла для мами», «Крамничка тітоньки Мальви» та ін..) та Максима Паленка  («Сто халеп Остапа Квіточки» (з неопублікованого)).  До уваги дітей відеогра за книгою про вужа Ониська, аудіокнижка «Король буків…», запис «Казки дракона Омелька» у виконанні Івана Малковича. Виставка працює по 16 листопада 2018р.

 Дерманський

  • художня виставка «Збережемо народне надбання», яка складається з картин, що знаходяться у приватних колекціях киян. На виставці представлені роботи як сучасних українських художників, так і художників радянського періоду, які сьогодні користуються неабияким попитом серед колекціонерів у всьому світі. Ініціатором виставки виступила ВГО «Спілка християнських письменників України» на чолі з письменником, художником, священиком Костянтином Шаповаловим.  Мета виставки – викликати у киян та гостей міста інтерес до живопису, зокрема до творів українських художників, справжнього народного надбання. Унікальність виставки полягає ще в тому, що більшість картин, які будуть представлені на виставці – це колекційні роботи, які були придбані киянами на благодійному аукціоні живопису «Київський арт-вернісаж» і кошти від якого були спрямовані сім’ям загиблих воїнів АТО та дітям-сиротам. Виставка працює з 2 по 17 листопада 2018 р.

 Àôèøà - âèñòàâêà êèÿí