Листопад 15, 2018

Анонс музейних заходів з 16 по 22 листопада 2018 року

Заходи

16 листопада о 15:00 до 110-ї річниці від дня народження Григорія Кочура, відомого культуролога, поета, перекладача, історика, лауреата премії імені Максима Рильського, Державної премії імені Тараса Шевченка, відбудеться урочисте вручення літературної премії імені Григорія Кочура у галузі художнього перекладу. Літературна премія імені Григорія Кочура — щорічна державна премія України у галузі поетичного художнього перекладу та перекладознавства. Премію присуджують письменникам і перекладознавцям за найкращі переклади українською мовою визначних творів світової поезії та вагомі перекладознавчі праці з українського художнього перекладу. У заході братимуть участь: заступник Міністра культури Юрій Рибачук, заступник Міністра освіти Максим Стріха, голова НСПУ Михайло Сидоржевський, поети, перекладачі Сергій Борщевський, Олександр Пономарів, Дмитро Чередніченко, професор Львівського національного університету імені Івана Франка Наталія Іваничук, доцент кафедри імені Григорія Кочура Тарас Шмігер, директор Літературного музею Григорія Кочура Марія Кочур. Поезії оригінальні та перекладені прозвучать у виконанні лауреата премії імені Стуса, актриси Центру Леся Курбаса Галини Стефанової, класичні твори виконає студентка Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського Ганна Шаповал.

0001 премія кочура_А3

19 листопада о 14:30 до Дня пам’яті жертв голодомору відбудеться відкрита лекція професора Володимира Сергійчука на тему голодоморів в Україні. Запрошуємо істориків, демографів, соціологів та всіх, кому не байдужі ці трагічні сторінки нашої історії. Після виступу усі охочі матимуть змогу поставити питання за темою та долучитися до обговорення.

 images

19 листопада о 16:00 буде презентовано книгу Василя Зими «Сільська любов та інші жахіття». Це вже п’ята книга цього автора. Василь Зима – член Спілки письменників України, лауреат премії імені Олеся Гончара, лауреат премії “Гранослов” і улюбленець багатьох читачів та глядачів по всій Україні. У своїй новій книжці – збірці містичних новел з життя сучасної України – автор запрошує читача до подорожі маленьким самобутнім селом Дахталія. Читач познайомиться з відьмою, яка живе на перехресті доріг, дізнається історію загадкового маляра, довідається, чим скінчиться помста самотньої дівчини через зраду коханого і завітає в гості до баби, що своїм ворожінням намагається захистити село від прадавнього українського лиха.

 45612436_2005989022828170_1147009082691944448_o

20 листопада о 16:30 відбудеться літературно-мистецький захід, присвячений 100-річчю Української революції «Всеукраїнський тур-презентація канадсько-українського видавничого проекту «Запізніле вороття» в Києві». На заході будуть презентовані твори професора Миколи Тимошика «Його бій», «Запізніле вороття», «Українська книга і світ», а також 21-й том недрукованих в Україні творів І.Огнієнка (митрополита Іларіона) «Як Святе Письмо ставало українським»

 

21 листопада о 15:00 відбудеться літературно-мистецький вечір Станіслава Чернілевського «Воскова геометрія слова». У програмі авторське читання поезії з «Чеського зошита», нової збірки «Silent Form», недрукованої лірики. Звучатимуть пісні на слова С. Чернілевського у виконанні барда Вячеслава Купрієнка. Студенти кафедри режисури телебачення читатимуть переклади С.Чернілевського з російської, грузинської, польської лірики. На вечорі зустрінуться його друзі і колеги: Богдан Бенюк, Михайло Слабошпицький, Анатолій Хостікоєв, Світлана Новенко, Світлана Короненко, Софія Майданська та ін.

 21.11.2018 Афіша Воскова геометрія слова (Станіслав Чернілевський)

21 листопада о 15:30 з нагоди Дня Гідності та Свободи відбудеться презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір».  Збірник спогадів підготовлено у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія». Проект виник навесні 2014 року і його метою є збір усних свідчень очевидців та учасників Революції Гідності. У презентації книги візьмуть участь науковці, викладачі, які займалися збором усних свідчень у регіонах та підготовкою збірника. А також оповідачі, чиї спогади увійшли до випуску.

46416854_1157880464366586_2203397830066831360_o_kopiya

Виставки

       Експонуються:

  • виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, Марка Вовчка, Олександра Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні, друкарською машинкою Л. Кисельова.

 005 Раритет S

  • виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої Академії Мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» з мистецької серії «Літературна еліта України», в яку увійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

 Слєпченко S

  • Виставка «Леся Українка: з музейної колекції». Основу виставки становить цикл ілюстрацій художника В’ячеслава Васяновича  «Ні! Я жива! Я буду вічно жити!» до творів Лесі Українки, що були подаровані Національному музею літератури України його дружиною Ларисою Максименко. Виставка має на меті показати раритетні видання, зібрані музеєм за роки Незалежності України. Експозиція презентує прижиттєві видання Лесі Українки, першодруки її творів, рідкісні публікації в журналах та альманахах.

 Афіша л. українка_редагована_новый размер

  • виставка серії картин-ескізів до графічного роману про життя київської княжни Анни, доньки Ярослава Мудрого, королеви Франції «Анна Ярославна. Мальована стрічка». Жанрово – це текстуально-візуальний мікс історії та міфу, події якого відбуваються в Україні та Франції. Технічно – збірка з 14-ти картин, виконаних в одному форматі чотирнадцятьма сучасними українськими художниками з Києва, Полтави, Волині, які, перейнявшись долею землячки-українки з далекого минулого, реконструювали головні події життя Анни в новому форматі. Над літературною частиною проекту люб’язно погодилась працювати відома українська письменниця і перекладачка Дзвінка Матіяш.

 АННА ЯРОСЛАВНА S

  • літературно-мистецька виставкаЗ КНИЖКОВОЇ ПОЛИЦІ: книги Сашка Дерманського. Маленькі книголюби зустрінуть своїх улюблених героїв: вужа Ониська, жабку Одарочку, мишку Еврідіку, хробачка Кузю,принцесу Маляку і багатьох інших. На виставці представлені ілюстрації Любки Франко  («Бигимоти – не медмеді», «День народження привида»), Ростислава Попського («Жменька тепла для мами», «Крамничка тітоньки Мальви» та ін..) та Максима Паленка  («Сто халеп Остапа Квіточки» (з неопублікованого)).  До уваги дітей відеогра за книгою про вужа Ониська, аудіокнижка «Король буків…», запис «Казки дракона Омелька» у виконанні Івана Малковича. Виставка працює по 16 листопада 2018р.

 Дерманський S

  • художня виставка «Збережемо народне надбання», яка складається з картин, що знаходяться у приватних колекціях киян. На виставці представлені роботи як сучасних українських художників, так і художників радянського періоду, які сьогодні користуються неабияким попитом серед колекціонерів у всьому світі. Ініціатором виставки виступила ВГО «Спілка християнських письменників України» на чолі з письменником, художником, священиком Костянтином Шаповаловим.  Мета виставки – викликати у киян та гостей міста інтерес до живопису, зокрема до творів українських художників, справжнього народного надбання. Унікальність виставки полягає ще в тому, що більшість картин, які будуть представлені на виставці – це колекційні роботи, які були придбані киянами на благодійному аукціоні живопису «Київський арт-вернісаж» і кошти від якого були спрямовані сім’ям загиблих воїнів АТО та дітям-сиротам. Виставка працює з 2 по 17 листопада 2018 р.

 Àôèøà - âèñòàâêà êèÿí