Листопад 22, 2018

Анонс музейних заходів з 23 по 29 листопада 2018 року

23 листопада о 11:20 відбудеться зустріч-знайомство львівських школярів з дитячою письменницею Марією Морозенко (скайп-зв’язок із Центральною дитячою бібліотекою міста Львова).

23 листопада о 13:00 відбудеться творча зустріч із відомою дитячою письменницею, членом Національної спілки письменників України, головою творчого об’єднання дитячих письменників Марією Морозенко «Не про сьогоднішні дні, не про завтрашні мову свою поведу…».  Письменниця вестиме  розмову про одну із найяскравіших історичних постатей – княгиню Ольгу та історію написання поеми.

23.11,2018 Зустріч з М. Морозенко

23 листопада о 17:00 буде презентовано роман Євгена Стеблівського «ГЕНЕРАЛ. Пророцтво Юрка Тютюнника». Це продовження саги про звенигородський рід старого Конона в серії «Український бойовик». Перший роман серії «Звенигора. Шабля на комісара» – про російсько-українську війну 1917–1921 рр. Друга книжка «Кіборги. Сага про воїнів» – про війну на Донбасі. Увінчує трилогію роман про великого українця командарма Юрка Тютюнника. Його доля дивовижна. Рідний внучатий племінник самого Тараса Шевченка. Генерал-хорунжий армії УНР. Брав гору над арміями «переможців світу» – Антанти: союзних військ Англії, Франції, Польщі, Сербії, Греції, Росії, Румунії. Тричі засуджений до смертної кари – з яких двічі вислизав із рук убивць, зумівши перевербувати на свій бік усю розстрільну команду… Це захоплива історія про трагічне переплетіння боротьби, кохання і смерті.
Запрошені до участі: письменники – В’ячеслав Брюховецький, Василь Шкляр, Борис Гуменюк, Олексій Озірний, Сергій Цушко, Павло Щириця; вояки – Олександр Скиба (останній командир оборони Донецького аеропорту), Сергій Базарний (офіцер ЗСУ, учасник оборони Савур-Могили); літературна редакторка – Ольга Петренко (координаторка літературного конкурсу «Pro Минуле»).
Ведучий: Михайло Слабошпицький.

Тютюнник_ГЕНЕРАЛ-А-3_JPEG

27 листопада о 17:00 відбудеться ювілейний творчий вечір Голови Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського. Михайло Олексійович – громадський діяч, публіцист, редактор, поет, член Проводу ОУН, лауреат Літературної премії імені Миколи Гоголя. Автор книги поезій «Навпіл між обома світами» (2004), книг публіцистики «Здвиг» (2005), «Туга за свободою» (2007), «Пам’ять нашого роду» (2013) та “Час фарисеїв і героїв” (2015). Автор численних публікацій у різноманітних виданнях на теми культури, політики, літератури, історії.

Експонуються:

• виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої Академії Мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» з мистецької серії «Літературна еліта України», в яку увійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S

• Виставка «Леся Українка: з музейної колекції». Основу виставки становить цикл ілюстрацій художника В’ячеслава Васяновича  «Ні! Я жива! Я буду вічно жити!» до творів Лесі Українки, що були подаровані Національному музею літератури України його дружиною Ларисою Максименко. Виставка має на меті показати раритетні видання, зібрані музеєм за роки Незалежності України. Експозиція презентує прижиттєві видання Лесі Українки, першодруки її творів, рідкісні публікації в журналах та альманахах.

Афіша л. українка_редагована_новый размер

• виставка серії картин-ескізів до графічного роману про життя київської княжни Анни, доньки Ярослава Мудрого, королеви Франції «Анна Ярославна. Мальована стрічка». Жанрово – це текстуально-візуальний мікс історії та міфу, події якого відбуваються в Україні та Франції. Технічно – збірка з 14-ти картин, виконаних в одному форматі чотирнадцятьма сучасними українськими художниками з Києва, Полтави, Волині, які, перейнявшись долею землячки-українки з далекого минулого, реконструювали головні події життя Анни в новому форматі. Над літературною частиною проекту люб’язно погодилась працювати відома українська письменниця і перекладачка Дзвінка Матіяш.

АННА ЯРОСЛАВНА S