Листопад 23, 2018

Презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір»

IMG_4179

21 листопада в Національному музеї літератури України з нагоди Дня Гідності та Свободи відбулась презентація книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір».  Збірник спогадів підготовлений у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія». Проект виник навесні 2014 року. «Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії. Заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликаний збірник. Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Розділи подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. У 2017 році вийшла перша частина випуску, до якого увійшли регіони, починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. Цього року видано другу частину з розділами про решту областей.

IMG_4180 IMG_4188 IMG_4197

Співробітник Українського інституту національної пам’яті, одна із упорядників видання Тетяна Ковтунович розповіла, що ця збірка є значним кроком в переосмислені подій Майдану: “Це видання унікальне, адже охоплює велику географію спогадів….книга містить фотографії, документи та дописи у соціальних мережах з тих подій. Книга читається дуже легко, бо в ній представлені живі розмови з людьми, які на власному досвіді пережили переломні події. Ці історії не менш цікаві, а подекуди драматичніші, ніж події на столичному Майдані. Сподіваємося, що ця книга допоможе не лише розширити географію Революції Гідності, але й глибше зрозуміти те, що відбувалося зимою 2013/14 років.
У презентації книги взяли участь науковці, викладачі, які займалися збором усних свідчень у регіонах та підготовкою збірника. А також оповідачі, чиї спогади увійшли до випуску.

Cвоїми спогадами поділились: працівник Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського Олександр Бондар, учасник АТО з Бердичева Микола Ніколаєв, голова Київської крайової організації Української республіканської партії Олександр Мамалига (Біла Церква), перший заступник голови Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Олег Пустовгар, викладач Вінницького державного педагогічного університету Оксана Пойда, журналіст Сергій Блавацький.

IMG_4201 IMG_4203 IMG_4209 IMG_4212 IMG_4222 IMG_4321 IMG_4330 IMG_4339 IMG_4379 IMG_4438 IMG_4445