Листопад 30, 2018

Анонс музейних заходів з 01 по 06 грудня 2018 року

01 грудня о 14:00 у рамках «Клубу вихідного дня» відбудеться музична зустріч «Ой, краще було та й дівчиною…» за участі народного гурту «Рідна пісня» (художній керівник – Василь Триліс). У виконанні жіночого вокального тріо Валентини Орел, Катерина Левенко та Оксани Гордієць лунатиме чарівна магія української пісні про жіночу долю – обрядові, побутові пісні та жіночі романси…

002 01.12,2018 КВД Рідна пісня

06 грудня о 16:00 буде презентовано культурно-мистецький проект до Дня Святої Катерини, який проводить Дирекція художніх виставок другий рік поспіль, задуманий як щорічний міні-фестиваль сучасного мистецтва. Із фондів Дирекції художніх виставок України експонуватимуться  твори живопису, графіки та художнього фото відомих сучасних українських митців: Катерини Косьяненко, Анни Духовичної, Катерини Свіргуненко, Юлії Скрипки, Катерини Корнійчук, Ганни Лук`яненко, Катерини Двоеглазової, Тамари Гержан, Сергія Рубана та Віталія Сокура.

A1afisha _Katerunu_2.ai

06 грудня о 17:00 відбудеться презентація роману Василя Іванини «Дорога від Щастя». Після того як поховали передостаннього мешканця Щастя, у колись велелюдному поліському селі залишився єдиний живий абориген, колишній військовий, а потім – учитель Петро Шовкун. За безсонну ніч останній щастівець перевернув у пам’яті сповнене трагізму, страждань і горя своє життя, в яке не ладна повірити навіть найпесимістичніша душа. Хто ж винен у невпинному масовому вимиранні українських сіл – правічної основи життя на цій благодатній землі? Чого так сталося, і де ті призвідці, котрі довели тисячі й тисячі селян до жахливої трагедії? У новому романі письменник Василь Іванина досліджує витоки цієї катастрофи, співзвучної за масштабами і трагедійністю вселенському потопу. До участі запрошені: Василь Шкляр, Павло Мовчан, Максим Рильський, Василь Шевчук, Олександр Мороз, Микола Луків, Леонід Мужук, Микола Махінчук, Дмитро Пономарчук. Ведучий: Михайло Слабошпицький.

ІВАНИНА_РЕКЛАМА-А-3

Експонуються:

• виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої академії мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» із мистецької серії «Літературна еліта України», у яку ввійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S

• літературно-мистецька виставка ”З КНИЖКОВОЇ ПОЛИЦІкниги Оксани Кротюк. На виставці представлено книги дитячої письменниці Оксани Кротюк та ілюстрації відомих художників Костя Лавра, Наталії Анікіної, Олесі Варкач, Богдана Поліщука, Інни Рудої, Вікторії Дунаєвої, Оксани Богомаз. Між книжок та малюнків тут і забави,й іграшки, інтерактиви. На дитячому майданчику створено кілька інтерактивних зон:
    • куточок художника, де діти домальовують картини, розпочаті художниками;
    • театр тіней, звірів для якого малювала Юлія Поліщук за книгою Оксани Кротюк «В зоопарку» (на виставці представлено артбук «В зоопарку»);
    • куточок «Зроби сам», де дітки можуть самостійно виготовити ялинку за віршем авторки «Різдвяні гостинці», а також пташки та родове дерево за книгою «Прилетіла пташечка» (на виставці представлені народні іграшки-пташки (солом’яні, глиняні та ін.) з приватної колекції письменниці;
    • гра з мушлями «Що шепоче море…” разом з героями книг Михликом та Ромчиком.
    Виставка працює по 15 грудня 2018р.

002 Афіша Кротюк

• Виставка «Леся Українка: з музейної колекції». Основу виставки становить цикл ілюстрацій художника В’ячеслава Васяновича  «Ні! Я жива! Я буду вічно жити!» до творів Лесі Українки, що були подаровані Національному музею літератури України його дружиною Ларисою Максименко. Мета – показати раритетні видання, зібрані музеєм за роки Незалежності України, зокрема прижиттєві видання Лесі Українки, першодруки її творів, рідкісні публікації в журналах та альманахах.

Афіша л. українка_редагована_новый размер

• виставка серії картин-ескізів до графічного роману про життя київської княжни Анни, доньки Ярослава Мудрого, королеви Франції «Анна Ярославна. Мальована стрічка». Жанрово – це текстуально-візуальний мікс історії та міфу, події якого відбуваються в Україні та Франції. Технічно – збірка з 14-ти картин, виконаних в одному форматі чотирнадцятьма сучасними українськими художниками з Києва, Полтави, Волині, які, перейнявшись долею землячки-українки з далекого минулого, реконструювали головні події життя Анни в новому форматі. Над літературною частиною проекту люб’язно погодилась працювати відома українська письменниця і перекладачка Дзвінка Матіяш.

АННА ЯРОСЛАВНА S