Тиждень дитячої книги, день другий

Другого дня свято дитячої книги в Національному музеї літератури  України завирувало з новою силою – його учасники мовби гортали сторінки яскравих книг: на одній – надзвичайно цікавий і веселий майстер=клас мультиплікатора і режисера Олега Педана, творчості якого присвячена одна з музейних виставок, на другій – ансамбль народної пісні Київської дитячої музичної школи № 23 (керівник –  Валентина Гаркуша) зі своїми мелодійними веснянками, на третій –  дитячий письменник Олександр Дерманський, з яким у дітей відбулася цікава розмова про його творчість та його вірного друга Чудове Чудовисько. До розмови долучилася також головний редактор журналу «Стежина» Галина Гаюр – та хоч би про що говорили цього дня наші шановані гості, однак мова йшла про Книжку, яку творило людство як скарбницю своїх вікових знань, досвіду, своїх мрій, емоцій, всього того, що несе радість відкриттів, розчарувань, людського суму – тобто всього того, з чого складається людське життя.

А допитливість, жвавий дитячий розум допомагає все пізнати, увібрати в себе, бо Книжка – це промінь, що освітлює дорогу в майбутнє. Сьогодні комп’ютери активно витісняють книжку, але вона, навіть видозмінена, житиме вічно, бо  не перестає навчати, бо вона продовжує залишатися нашим добрим другом на все життя.

Цей оптимістичний висновок зробили діти, учасники Тижня, після спілкування з письменницями Мар’яною Савкою та Мариною Рибалко у «Весняній подорожі у зимові сніги», а також Марійкою Морозенко з її таємницями про великого характерника Івана Сірка, якого дитяча аудиторія, виявляється, добре знає.

А вигадливі організатори Тижня ще й допомогли дітворі зв’язатися по скайпу з майстринею слова і пензля Ганною Осадко з Тернополя, щоб побачити ролик про ліплення з пластиліну ілюстрацій до улюблених книжок. Одне слово, за розмаїттям програми і цей день, віриться, залишиться в пам’яті юних гостей нашого музею, тим більше, що керівництво книжкового конкурсу «Коронація слова» та МБФ «Мистецька скарбниця» зробили дітям солодкі подарунки.

Фотохроніка другого дня Тижня дитячої книги

Марина Рибалко, Раїса Сеннікова

Київська музична школа № 23