Грудень 3, 2018

Творчий вечір Голови НСПУ Михайла Сидоржевського

Минулого тижня в Національному музеї літератури України відбувся творчий вечір голови Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського.

IMG_4881

Поет і публіцист, відомий своєю активною громадською діяльністю, Михайло Сидоржевський вже п’ятий рік (поспіль) очолює Національну спілку письменників України (до речі, 29 листопада його було переобрано очільником спілки на другий строк). Цікава особистість із надзвичайною широтою світогляду, талановитий митець та справжній патріот, Михайло Олексійович починав свій шлях із журналістики, має багатий досвід як кореспондент та  головний редактор періодичних видань, а також прес-секретар, зокрема був референтом ОУН із питань преси. У його творчому доробку, окрім книг поезій та публіцистики, численні публікації в різноманітних виданнях, присвячені різноманітній тематиці у сфері політики, історії, культури, літератури тощо. У 2004 році вийшла книга поезій під назвою «Навпіл між обома світами», а 2011 року Михайлові Сидоржевському було вручено Літературну премію імені Миколи Гоголя.

IMG_4858 IMG_4847

На творчий вечір митця зібралися його прихильники та колеги по цеху, поети, письменники, літературознавці, критика, художники, кінокритики, драматурги, політичні та громадські діячі – Петро Перебийніс, Віктор Мельник, Григорій Штонь, Олександр Хоменко, Василь Соловей, Сергій Тримбач, Марійка Морозенко, Іван Салій, Василь Крутов, Олесь Шевченко, Микола Закусило, Віктор Женченко, Володимир Корнійчук, Борис Пономаренко, Віталій Корж, Анатолій Марчук, Олександр Кавуненко, Тетяна Пишнюк, Володимир Петрук, Станіслав Бондаренко, Світлана Короненко  і багато інших.

IMG_4944

Так, усім відомий поет, журналіст, колишній головний редактор газети «Літературна Україна» Петро Перебийніс, автор передмови до першої поетичної збірки Михайла Олексійовича, згадував: «Його поезія не схожа ні на що інше ані за формою, ані за змістом. Вона – космічна! Вона витала в галактичних просторах і явилася щасливій душі Михайла Сидоржевського. Це вірші про місце людини в цьому світі. Його поезію я читав із таким самим захопленням, як твори Артюра Рембо або Богдана-Ігора Антонича!»

IMG_5089

Український політичний діяч, учасник національно-визвольного руху Олесь Шевченко урочисто вручив ювілярові Почесну медаль Української Гельсінської спілки із присвоєнням звання «Борець за Незалежність України» за високий внесок у духовне і культурне відродження України.

IMG_5169

З вітальним словом виступила Генеральний директор Національного музею літератури України Галина Сорока, котра подякувала Михайлу Олексійовичу за плідну співпрацю з музеєм: «Неможливо уявити будь-який наш музейний захід без участі письменників. Це наші друзі, порадники, колеги. І в цій співпраці велика роль належить очільникові Спілки Михайлу Сидоржевському. Саме від його ставлення, участі в проектах залежить та атмосфера, яка панує в нашій спільній роботі. Наш музей завжди знаходить увагу, розуміння, підтримку і цікаві проекти від очолюваної ним Спілки. Та він і сам особисто подає приклад письменникам, беручи участь в численних літературних заходах нашого музею. Бажаємо Вам нових звершень у професійній діяльності, успішного вирішення всіх складних і відповідальних завдань, які постануть перед Вами у повсякденній роботі. Віримо, що дружні відносини, які існують між Національним музеєм літератури України та Національною спілкою письменників України, поглиблюватимуться заради спільних інтересів, тож на нас чекають нові проекти та цікаві події!»