Грудень 6, 2018

Анонс музейних заходів з 07 по 13 грудня 2018 року

Заходи

07 грудня о 16:00 відбудеться літературний вечір «Флояра Мольфара», присвячений 80-річчю від дня народження видатного українського поета, політв’язня, Шевченківського лауреата Тараса Мельничука та презентація книги спогадів про Князя Роси. Тарас Мельничук – людина блискучого й потужного таланту, один із неповторних, самобутніх українських поетів, який плідно розвивав свій власний творчий стиль, гідно представляв своє покоління в літературному процесі. До участі запрошені: Микола Жулинський, Іван Малкович, Василь Герасим’юк, Григорій Штонь, Павло Мовчан, Василь Шкляр, Василь Клічак та інші майстри слова. Ведучиі вечора: Євген Баран, Мирослав Лазарук.

 07.12,2018 Презент Мельничук

11 грудня о 17:00 відомий скрипаль Кирило Стеценко презентує свій авторський проект в рамках серії “Ексклюзиви”, присвячений творчості Йоганна Себастьяна Баха, Георга Фрідріха Генделя та Доменіко Скарлатті. Концерт має назву «Barocco Geniuses Millennium».  Партнерами Кирила Стеценка на сцені будуть блискучі українські музиканти, лауреати міжнародних конкурсів Олена Жукова (клавесин) і Ігор Пацовський (віола да гамба, віолончель). У програмі – барокова музика – сонати для скрипки та бассо-контінуо (клавішні та віолончель).

Афіша Стеценко для FB fin.

 

11 грудня о 18:30 Український інститут національної пам’яті презентує книгу про жінок на війні “Дівчата зрізають коси”. Книга містить спогади 25 жінок-військових, які брали участь в АТО у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 рр. як стрілки, кулеметниці, медики, мінометниці, снайперки тощо. У спогадах йдеться про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих мешканців, воєнний побут, а також роздуми про становище жінки в українському війську в різні періоди війни. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій. Ці історії було записано з листопада 2017 до липня 2018 року воєнною кореспонденткою Євгенією Подобною.

 Обкладинка_дівчата зрізають коси3

12 грудня об 11:00 у рамках виставки книг та ілюстрацій «З книжкової полиці» книги Оксани Кротюк» відбудеться зустріч письменниці із юними читачами.

12 грудня о 12:30 у рамках проекту «Музей в освітній системі координат» відбудеться зустріч дитячої письменниці Оксани Кротюк з київськими педагогами.

 

12 грудня о 16:00 до Дня Святого Миколая відбудеться благодійний аукціон Крилатий Єдиноріг, на якому будуть представлені картини художника Володимира Куца та творчі роботи соціально незахищених дітей, вихованців реабілітаційних центрів та інтернатів. Діти зі складними життєвими обставинами під керівництвом видатного українського художника Владимира Куца створять напередодні різдвяних свят творчі шедеври на полотні фарбами, щоб небайдужі українці прийшли та оцінили їх мистецькі досягнення і придбали на згадку про силу милосердя їх щирі картини, кошти з яких підуть на лікування онкохворих дітей.

афиша а2

 

13 грудня о 17:00 буде презентовано поетичну збірку Валерія Гужви «Талісман». Валерій Гужва – чоловік шляхетного крою і в житті і в поезії, який ще й уміє розгледіти свій талісман. Його поетика динамічна, філософська і лірично-притягальна, а тематика творів – актуальна і близька сучасному читачеві. А це, вочевидь, і є ключ до успіху. До збірки увійшли найсвіжіші вірші про святу і грішну душу, про любов і ненависть, про життя і скін ­– така партитура нової книжки. До участі запрошені: Юрій Щербак, Павло Мовчан, Теодозія Зарівна, Петро Засенко, Любов Голота. Ведучий: Михайло Слабошпицький.

 Гужва_Талісман-А-3

 

Виставки

       Експонуються:

 • літературно-мистецька виставкаЗ КНИЖКОВОЇ ПОЛИЦІ: книги Оксани Кротюк. На виставці представлено книги дитячої письменниці Оксани Кротюк та ілюстрації відомих художників Костя Лавра, Наталії Анікіної, Олесі Варкач, Богдана Поліщука, Інни Рудої, Вікторії Дунаєвої, Оксани Богомаз. Між книжок та малюнків тут і забави,й іграшки, інтерактиви. На дитячому майданчику створено кілька інтерактивних зон:
  куточок художника, де діти домальовують картини, розпочаті художниками;
  театр тіней, звірів для якого малювала Юлія Поліщук за книгою Оксани Кротюк «В зоопарку» (на виставці представлено артбук «В зоопарку»);
  куточок «Зроби сам», де дітки можуть самостійно виготовити ялинку за віршем авторки «Різдвяні гостинці», а також пташки та родове дерево за книгою «Прилетіла пташечка» (на виставці представлені народні іграшки-пташки (солом’яні, глиняні та ін.) з приватної колекції письменниці;
  гра з мушлями «Що шепоче море…” разом з героями книг Михликом та Ромчиком.
  Виставка працює по 15 грудня 2018р.

002 Афіша Кротюк 

 • літературно-мистецька виставка «Всевидяще око України» до 180-річчя від дня народження видатного українського письменника Івана Нечуя-Левицького. На виставці представлені прижиттєві видання І.Нечуя-Левицького, понад десятки рукописів – «Отрутка» (1896), «Світ зав’язали» (1886), «Чорні хмари» (1886), «Українська декаденщина», «Пояснення до словника» (1916), листи до Панаса Мирного, Ореста Левицького, Михайла Лободовського, і також особисті речі письменника. Виставка побудована за матеріалами фондів НМЛУ та рукописного відділу Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України. Відвідувачі матимуть змогу доторкнутись до тайни творчості класика української літератури, відчути ту атмосферу, в якій жив і працював Іван Нечуй-Левицький.
  Виставка працює по 22 грудня 2018р.

 Афіша 180-р. Нечуя-Левицького

 

 • книжкова виставка «Видавництву «Криниця» – 20 років». Видавництво за 20 років свого існування видало 154 книги різного спрямування. Це – художня, науково-популярна, довідкова література, навчальні посібники, словники, книги для дітей, книги з історії і теорії мистецтва, історії України, альбоми та ін. На виставці представлені ілюстровані альбоми-каталоги «На спомин рідного краю. Україна у старій листівці», «Мистецькі роди України. Кричевські і українська художня культура. Василь Кричевський» В.В.Рубана-Кравченко, «Шевченківська листівка як пам’ятка історії та культури, 1890-1940 рр.» В.М.Яцюка та інші. Відвідувачі познайомляться із знаковими виданнями «Криниці» – В.Сосюра «Всім серцем любіть Україну…», твори А.Малишка, П.Воронька, В.Базилевського, Д.Луценка, повісті Б.Жолдака «Музичні війни, або Талан Віктора Гуцала», книги «Переяславський скарб Михайла Сікорського» М.Махінчука та «Іду за Сковородою» В.Стадниченка. Також представлені наступні видання: «Антологія українських поетів ХІХ-ХХст. «Книга про матір», «Розповіді про батька Ю.Стефаника»,  «Пісенний вінок. Українські народні пісні», книги для дітей Т.Майданович «Калиновий птах: Пісні і поезії з нотами», дитячі твори українською та англійською мовами «Театр вдома» та казки серії «Мої найперші книжечки» ілюстровані К.Лавро та багато інших книг видавництва. Представлені всі 154 видання, що виходили протягом 1998-2018 років.
  Виставка працює протягом грудня 2018 року.

Афіша в-во Криниця2

 • виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої академії мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» із мистецької серії «Літературна еліта України», у яку ввійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

 Слєпченко S

 

 • виставка серії картин-ескізів до графічного роману про життя київської княжни Анни, доньки Ярослава Мудрого, королеви Франції «Анна Ярославна. Мальована стрічка». Жанрово – це текстуально-візуальний мікс історії та міфу, події якого відбуваються в Україні та Франції. Технічно – збірка з 14-ти картин, виконаних в одному форматі чотирнадцятьма сучасними українськими художниками з Києва, Полтави, Волині, які, перейнявшись долею землячки-українки з далекого минулого, реконструювали головні події життя Анни в новому форматі. Над літературною частиною проекту люб’язно погодилась працювати відома українська письменниця і перекладачка Дзвінка Матіяш.

 АННА ЯРОСЛАВНА S