Грудень 10, 2018

Культурно-мистецький проект «Коло Катерини»

6 грудня, в переддень свята Дня Святої Катерини,  в Національному музеї літератури України відбулась презентація Культурно-мистецького проекту «Коло Катерини».

A1afisha _Katerunu_2.aiIMG_5676a IMG_5686

Культурно-мистецький проект, який проводить Дирекція художніх виставок другий рік поспіль, задуманий як щорічний міні-фестиваль сучасного мистецтва, що репрезентує гурт  надзвичайно яскравих творчих особистостей. Поряд з неабияким інтересом до експерименту, новітніх форм і змістів, сучасних мистецьких контекстів, це мистецтво глибоко пов`язане з європейськими та національними художніми традиціями. Окрім того, учасниці цього проекту уособлюють  той тип сучасної жінки-художниці, яка високо цінує рівень вербального та візуального висловлювання, його інтелектуальну складову. Невипадково цей виставковий проект пов`язаний із  Святою Катериною, яка у західній традиції вважається символом жіночої інтелектуальності, покровителькою освіти і навчання, і одним з її іконографічних атрибутів є книга. Саме такою ми бачимо Святу Катерину на полотнах Марко Базанті, Карло Дольчі та ін.

Катя, Катерина – таке миле і тепле  за звучанням ім`я,  у безлічі його  національних варіацій – Catherine, Kate,  Katarina, Catalina, Katarzyna,   дуже популярне у різних країнах. Його щасливими «володарками» є художниці: Катерина Косьяненко, Катерина Свіргуненко Катерина Корнійчук, Катерина Двоеглазова.

IMG_5712

IMG_5698

З іншими учасницями: Анною Духовичною, Юлією Скрипкою, Ганною Лук`яненко, Тамарою Гержан, їх єднає безліч важливих речей. Це і коло спілкування та приязних стосунків, співзвучність творчих інтересів; їхня спільна alma mater, Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, де навчалися більшість із них. А що до загалу – це приналежність  до «київської школи»: живописної,  графічної, чи то театрально-декораційного мистецтва,  відштовхнувшись від якої, кожна з художниць прямує своїм, і тільки своїм шляхом.

І безумовно, всіх єднає Київ, його ментальний та духовний простір, що у їхній  творчості, прямо чи опосередковано, набуває сучасних означень.

На виставці також представлені фото – роботи Сергія Рубана та Віталія Сокура.

IMG_5671 IMG_5674 IMG_5676 IMG_5692 IMG_5700 IMG_5705 IMG_5709 IMG_5712IMG_5719 IMG_5727 IMG_5741 IMG_5748 IMG_5752 IMG_5759 IMG_5771 IMG_5782 IMG_5788 IMG_5789 IMG_5793