Грудень 14, 2018

Анонс музейних заходів з 14 по 20 грудня 2018 року

18 грудня о 15:00 відбудеться відкриття виставки “В передчутті свята. Новорічно-різдвяні свята у петриківському та самчиківському розписах”,  яка триватиме з 18.12.18 до 10.01.19. На виставці будуть представлені роботи майстрів: Ольги Машевської, Олени Іващенко, Юлії Рожкової, Яни Власенко-Бернацької, Ангеліни Пан, Вікторії Радочиної, Анастасії Кілессо. Також у виставці візьмуть участь вихованці  Арт студіі “Мальовничий коктейль” під керівництвом Ольги Машевської (Сабіна Машевська, Карина Машевська, Катерина Голуб, Марія Семеног).

48235370_2099231426807509_5343867828023853056_n

18 грудня о 16:00 відбудеться відкриття найчарівнішої зимової виставки картин «Зима кольорова», на якій можна буде побачити, як  дітки відчувають українську зиму. Кожна робота несе теплу енергетику, яка дає змогу відчути себе в безтурботному дитинстві, це неймовірне відчуття. Як сказав Пабло Пікассо: “Я можу малювати, як Рафаель, але мені знадобиться все життя, щоб навчитися малювати як дитина.”

47430917_1403527786465005_9128370955154882560_n

19 грудня о 12:00  у рамках «Літературної резиденції Святого Миколая» відбудеться вручення нової премії Національної Спілки письменників України – премії імені Платона Воронька. Це перша у новому часі премія в царині літератури для дітей. Вона присуджується в таких номінаціях: краща поетична книжка для дітей українською мовою та краща прозова книжка для дітей українською мовою. На здобуття премії висуваються авторські книжки для дітей, що вийшли друком упродовж двох попередніх календарних років.

20 грудня о 13:00 до 240-річчя від дня народження Григорія Квітки-Основ’яненка відбудеться літературно-мистецький вечір «Слава не поляже…». У програмі виступи відомих літературознавців, фольклористів, які осмислюють внесок письменника у розвиток рідної літератури, самобутність його таланту. Звучатимуть уривки з найбільш репертуарної його комедії «Сватання на Гончарівці», сатиричної повісті «Конотопська відьма» у виконанні Василя Довжика. Улюблені уривки з повісті «Маруся» озвучить актриса Галина Стефанова. Для наших сучасників стане відкриттям високохудожня, духовна поезія Г.Квітки-Основ’яненка.

20 грудня о 16:00 видавництво «Ярославів Вал» спільно з Національним музеєм літератури України запрошують на презентацію книжки «Живий Іван Корсак» та церемонію вручення премії імені Євгена Чикаленка Ліги українських меценатів. Це видання – квітка шани відомому романісту Івану Корсаку (1946 – 2017). Саме про нього ця книга спогадів, яка вийшла у серії «Persona Grata». Запрошені до участі: президент Ліги українських меценатів Володимир ЗАГОРІЙ; письменники: Петро КРАЛЮК, Сергій КОЗАК, Сергій ГРАБАР, Сергій ЦУШКО; літературний критик Микола ГРИГОРЧУК; спеціальні гості: Віктор КОРСАК, Микола БЕРНИК. Ведучий: Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ.

48363283_269207883726701_8485460118115188736_n

Експонуються:

• літературно-мистецька виставка «Всевидяще око України» до 180-річчя від дня народження видатного українського письменника Івана Нечуя-Левицького. На виставці представлені прижиттєві видання І.Нечуя-Левицького, понад десятки рукописів – «Отрутка» (1896), «Світ зав’язали» (1886), «Чорні хмари» (1886), «Українська декаденщина», «Пояснення до словника» (1916), листи до Панаса Мирного, Ореста Левицького, Михайла Лободовського, і також особисті речі письменника. Виставка побудована за матеріалами фондів НМЛУ та рукописного відділу Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України. Відвідувачі матимуть змогу доторкнутись до тайни творчості класика української літератури, відчути ту атмосферу, в якій жив і працював Іван Нечуй-Левицький.

Виставка працює по 22 грудня 2018р.

Афіша 180-р. Нечуя-Левицького

• книжкова виставка «Видавництву «Криниця» – 20 років».
    Видавництво за 20 років свого існування видало 154 книги різного спрямування. Це – художня, науково-популярна, довідкова література, навчальні посібники, словники, книги для дітей, книги з історії і теорії мистецтва, історії України, альбоми та ін. На виставці представлені ілюстровані альбоми-каталоги «На спомин рідного краю. Україна у старій листівці», «Мистецькі роди України. Кричевські і українська художня культура. Василь Кричевський» В.В.Рубана-Кравченко, «Шевченківська листівка як пам’ятка історії та культури, 1890-1940 рр.» В.М.Яцюка та інші. Відвідувачі познайомляться із знаковими виданнями «Криниці» – В.Сосюра «Всім серцем любіть Україну…», твори А.Малишка, П.Воронька, В.Базилевського, Д.Луценка, повісті Б.Жолдака «Музичні війни, або Талан Віктора Гуцала», книги «Переяславський скарб Михайла Сікорського» М.Махінчука та «Іду за Сковородою» В.Стадниченка. Також представлені наступні видання: «Антологія українських поетів ХІХ-ХХст. «Книга про матір», «Розповіді про батька Ю.Стефаника», «Пісенний вінок. Українські народні пісні», книги для дітей Т.Майданович «Калиновий птах: Пісні і поезії з нотами», дитячі твори українською та англійською мовами «Театр вдома» та казки серії «Мої найперші книжечки» ілюстровані К.Лавро та багато інших книг видавництва.
    Виставка працює протягом грудня 2018 року.
  • Афіша в-во Криниця

• виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої академії мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» із мистецької серії «Літературна еліта України», у яку ввійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S