Грудень 21, 2018

Анонс музейних заходів з 21 по 27 грудня 2018 року

22 грудня о 15:00 у рамках “Родинної суботи” відбудеться захід “Сорочка мамина біла…”. Розмова йтиме про українську вишиту сорочку. Тетяна Срібна та Тетяна Зез, майстрині, котрі вивчають і досліджують дану тему, відкриють таємниці гадцької сорочки та народного орнаменту Ольги Косач, а ще проведуть майстер-клас для всіх охочих до вишивання.

У прграмі:
– презентація календаря-альбому схем “Гадяцька сорочка – 2019″, створено в рамках Проекту “Гадяцька сорочка”;
– презентація книги “Український народний орнамент Ольги Петрівни Косач”;
– демонстраційний майстер-клас з вишивки орнаменту однієї з гадяцьких сорочок з колекції Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав”, а малечі запропонуємо орнаменти Олени Пчілки, які сама етнограф рекомендувала вишивати дітям в своєму часописі для дітей “Молода Україна”.

Афіша Родинна субота 22.12.2018

Експонуються:

• виставка ”В передчутті свята. Новорічно-різдвяні свята у петриківському та самчиківському розписах”. На виставці представлені роботи майстрів: Ольги Машевської, Олени Іващенко, Юлії Рожкової, Яни Власенко-Бернацької, Ангеліни Пан, Вікторії Радочиної, Анастасії Кілессо. Також у виставці беруть участь вихованці  Арт студіі “Мальовничий коктейль” під керівництвом Ольги Машевської (Сабіна Машевська, Карина Машевська, Катерина Голуб, Марія Семеног).

Виставка працює по 10 січня 2019р.

48235370_2099231426807509_5343867828023853056_n

• виставка картин «Зима кольорова», на якій можна побачити, як  дітки відчувають українську зиму. Кожна робота несе теплу енергетику, яка дає змогу відчути себе в безтурботному дитинстві, це неймовірне відчуття. Як сказав Пабло Пікассо: “Я можу малювати, як Рафаель, але мені знадобиться все життя, щоб навчитися малювати як дитина.”

47430917_1403527786465005_9128370955154882560_n

• літературно-мистецька виставка «Всевидяще око України» до 180-річчя від дня народження видатного українського письменника Івана Нечуя-Левицького. На виставці представлені прижиттєві видання І.Нечуя-Левицького, понад десятки рукописів – «Отрутка» (1896), «Світ зав’язали» (1886), «Чорні хмари» (1886), «Українська декаденщина», «Пояснення до словника» (1916), листи до Панаса Мирного, Ореста Левицького, Михайла Лободовського, і також особисті речі письменника. Виставка побудована за матеріалами фондів НМЛУ та рукописного відділу Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України. Відвідувачі матимуть змогу доторкнутись до тайни творчості класика української літератури, відчути ту атмосферу, в якій жив і працював Іван Нечуй-Левицький.

Виставка працює по 22 грудня 2018р.

Афіша 180-р. Нечуя-Левицького

• книжкова виставка «Видавництву «Криниця» – 20 років».
    Видавництво за 20 років свого існування видало 154 книги різного спрямування. Це – художня, науково-популярна, довідкова література, навчальні посібники, словники, книги для дітей, книги з історії і теорії мистецтва, історії України, альбоми та ін. На виставці представлені ілюстровані альбоми-каталоги «На спомин рідного краю. Україна у старій листівці», «Мистецькі роди України. Кричевські і українська художня культура. Василь Кричевський» В.В.Рубана-Кравченко, «Шевченківська листівка як пам’ятка історії та культури, 1890-1940 рр.» В.М.Яцюка та інші. Відвідувачі познайомляться із знаковими виданнями «Криниці» – В.Сосюра «Всім серцем любіть Україну…», твори А.Малишка, П.Воронька, В.Базилевського, Д.Луценка, повісті Б.Жолдака «Музичні війни, або Талан Віктора Гуцала», книги «Переяславський скарб Михайла Сікорського» М.Махінчука та «Іду за Сковородою» В.Стадниченка. Також представлені наступні видання: «Антологія українських поетів ХІХ-ХХст. «Книга про матір», «Розповіді про батька Ю.Стефаника», «Пісенний вінок. Українські народні пісні», книги для дітей Т.Майданович «Калиновий птах: Пісні і поезії з нотами», дитячі твори українською та англійською мовами «Театр вдома» та казки серії «Мої найперші книжечки» ілюстровані К.Лавро та багато інших книг видавництва.
    Виставка працює протягом грудня 2018 року.

Афіша в-во Криниця

• виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої академії мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» із мистецької серії «Літературна еліта України», у яку ввійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S