Січень 2, 2019

«Ангели, знижайтеся!»

У традиційній культурі минулого ми вбачаємо велику частину національної спадщини, яку необхідно знати і розуміти.

Ідею різдвяної виставки «Ангели, знижайтеся!» нам запропонував давній друг музею Леонід Соколов, голова правління громадської організації «БФ «Серце до серця» та член наглядової Ради музею. Для здійснення замріяного запропонував свою колекцію порцелянових ангеликів, які збирав впродовж тривалого часу, як в Україні, так і за її межами.

IMG_0003_new

По центру зали – традиційна різдвяна композиція: на давньому тканому рушнику – ікони Богородиці та Ісуса Христа вишиті бісером знаною львівською вишивальницею Оксаною Іваночко. Поруч – народна ікона Святого Миколая, виконана незабутнім відомим художником Олександром Ковальчуком, подарована для музейної колекції. Експонується робота Наталії Кучер «Ісус Христос» (2018 р.). Тут же – святковий стіл із традиційними різдвяними стравами:  хлібом, печивом, кутею, узваром…

IMG_0005_new

Експозиція поруч втілює історію народження Ісуса Христа: розпис по шовку із зображенням Ангела, що сповіщає про цю подію, створений художницею з м. Южне Ларисою Дем’янишин; під ним – традиційна вертепна галаганівська скринька, старанно виготовлена і подарована музею (Галаганівськму дому) вихованцями студії образотворчого мистецтва «Бджілки» Центру дитячої творчості «Шевченківець» (педагог Леся Лебідь).

IMG_0001_new

Народне образотворче мистецтво – це суттєва частина нашої естетичної спадщини – роботи художника з Полтавщини Михайла Онацька переносять відвідувача у різдвяні дні давньої України.

Книжковий ряд: праці про Різдво українських дослідників М. Максимовича, С. Килимника, О. Воропая, М. Чембержі, О. Вербинець та В. Манько.

Про Різдво писали знані українські письменники: Б. Лепкий, Б.-І. Антонович, Г. Кирпа, В. Вовк та інші.

IMG_0006_new

На виставці представлено новорічно-різдвяні сучасні видання провідних українських видавництв: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Веселка», «Розумна дитина», «Видавництво Старого Лева» та інші.

Виставка експонуватиметься впродовж січня 2019 року.