Січень 3, 2019

Анонс музейних заходів з 05 по 10 січня 2019 року

05 січня о 14:00 у рамках «Клубу вихідного дня» Національний музей літератури України запрошує послухати Різдвяні віншування та народні пісні від фольклорно-етнографічого ансамблю “Вербиченька” з села Пристроми, Переяслав-Хмельницького району (художній керівник Ольга Мірошниченко).

05.01,2019 КВД Вербиченька

10 січня о 17:00 відбудеться творчий вечір письменника Івана Андрусяка з нагоди ювілею – 50-річчя. Іван Андрусяк – поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладач. Критика вважає його одним із чільних поетів покоління «дев’ятдесятників».  Член Національної спілки письменників України і АУП. У листопаді 2011 р. став членом українського центру ПЕН-клубу. З 2007 по квітень 2014 рр. працював літературним редактором видавництва «Грані-Т». З травня 2014 р. – головний редактор видавництва «Фонтан казок».

48926256_2118117361577974_1992976820911210496_o

• виставка ”У передчутті свята. Новорічно-різдвяні свята у петриківському та самчиківському розписах”. На виставці представлені роботи майстрів: Ольги Машевської, Олени Іващенко, Юлії Рожкової, Яни Власенко-Бернацької, Ангеліни Пан, Вікторії Радочиної, Анастасії Кілессо. Також у виставці беруть участь вихованці  Арт студіі “Мальовничий коктейль” під керівництвом Ольги Машевської (Сабіна Машевська, Карина Машевська, Катерина Голуб, Марія Семеног). Виставка працює по 10 січня 2019р.

Шаблон для Анонсів увелич (слайдер)В передчутті

• виставка картин «Зима кольорова», на якій можна побачити, як  дітки відчувають українську зиму. Кожна робота несе теплу енергетику, яка дає змогу відчути себе в безтурботному дитинстві, це неймовірне відчуття. Як сказав Пабло Пікассо: “Я можу малювати, як Рафаель, але мені знадобиться все життя, щоб навчитися малювати як дитина.”.

IMG-affebaf1a4c20ddaee4c2dd7b8021f37-V

• різдвяна виставка «Ангели, знижайтеся!». У традиційній культурі минулого ми вбачаємо велику частину національної спадщини, яку необхідно знати і розуміти. Ідею різдвяної виставки «Ангели, знижайтеся!» нам запропонував давній друг музею Леонід Соколов, голова правління громадської організації «БФ «Серце до серця» та член наглядової Ради музею. Для здійснення замріяного запропонував свою колекцію порцелянових ангеликів, які збирав впродовж тривалого часу, як в Україні, так і за її межами. Народне образотворче мистецтво – це суттєва частина нашої естетичної спадщини – роботи художника з Полтавщини Михайла Онацька переносять відвідувача у різдвяні дні давньої України. Книжковий ряд: праці про Різдво українських дослідників М.Максимовича, С.Килимника, О.Воропая, М.Чембержі, О Вербинець та В.Манько.  На виставці представлено новорічно-різдвяні сучасні видання провідних українських видавництв: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Веселка», «Розумна дитина», «Видавництво Старого Лева» та інші. Виставка експонуватиметься впродовж січня 2019 року.

Ангели (слайдер)

• літературно-мистецька виставка «Всевидяще око України» до 180-річчя від дня народження видатного українського письменника Івана Нечуя-Левицького. На виставці представлені прижиттєві видання І.Нечуя-Левицького, понад десятки рукописів – «Отрутка» (1896), «Світ зав’язали» (1886), «Чорні хмари» (1886), «Українська декаденщина», «Пояснення до словника» (1916), листи до Панаса Мирного, Ореста Левицького, Михайла Лободовського, і також особисті речі письменника. Виставка побудована за матеріалами фондів НМЛУ та рукописного відділу Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України. Відвідувачі матимуть змогу доторкнутись до тайни творчості класика української літератури, відчути ту атмосферу, в якій жив і працював Іван Нечуй-Левицький.

Афіша 180-р. Нечуя-Левицького

• книжкова виставка «Видавництву «Криниця» – 20 років».
    Видавництво за 20 років свого існування видало 154 книги різного спрямування. Це – художня, науково-популярна, довідкова література, навчальні посібники, словники, книги для дітей, книги з історії і теорії мистецтва, історії України, альбоми та ін. На виставці представлені ілюстровані альбоми-каталоги «На спомин рідного краю. Україна у старій листівці», «Мистецькі роди України. Кричевські і українська художня культура. Василь Кричевський» В.В.Рубана-Кравченко, «Шевченківська листівка як пам’ятка історії та культури, 1890-1940 рр.» В.М.Яцюка та інші. Відвідувачі познайомляться із знаковими виданнями «Криниці» – В.Сосюра «Всім серцем любіть Україну…», твори А.Малишка, П.Воронька, В.Базилевського, Д.Луценка, повісті Б.Жолдака «Музичні війни, або Талан Віктора Гуцала», книги «Переяславський скарб Михайла Сікорського» М.Махінчука та «Іду за Сковородою» В.Стадниченка. Також представлені наступні видання: «Антологія українських поетів ХІХ-ХХст. «Книга про матір», «Розповіді про батька Ю.Стефаника», «Пісенний вінок. Українські народні пісні», книги для дітей Т.Майданович «Калиновий птах: Пісні і поезії з нотами», дитячі твори українською та англійською мовами «Театр вдома» та казки серії «Мої найперші книжечки» ілюстровані К.Лавро та багато інших книг видавництва.

Афіша в-во Криниця

• виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої академії мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» із мистецької серії «Літературна еліта України», у яку ввійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S