Січень 11, 2019

Анонс музейних заходів з 11 по 17 січня 2019 року

16 січня об 11:00 в Національному музеї літератури України відбудеться зустріч шкільних бібліотекарів з Надією Перепадею, письменницею-казкаркою, учасницею аматорського літературного об’єднання «Срібнянські вечори». Надія Перепадя – автор казок «Таємниця старого парку», «Сніговик і літо», «Малюнок на вікні», «Павутинка бабиного літа», які пронизані променями добра, світла, щирості і оптимізму. Саме такі казки треба читати дітям, бо вони вчать мріяти і добиватись здійснення своїх мрій, бути завжди порядними людьми.

Експонуються:

• Виставка ”У передчутті свята. Новорічно-різдвяні свята у петриківському та самчиківському розписах”. На виставці представлені роботи майстрів: Ольги Машевської, Олени Іващенко, Юлії Рожкової, Яни Власенко-Бернацької, Ангеліни Пан, Вікторії Радочиної, Анастасії Кілессо. Також у виставці беруть участь вихованці Арт студіі “Мальовничий коктейль” під керівництвом Ольги Машевської (Сабіна Машевська, Карина Машевська, Катерина Голуб, Марія Семеног). Виставка працює по 20 січня 2019р.

Шаблон для Анонсів увелич (слайдер)В передчутті

• різдвяна виставка «Ангели, знижайтеся!». У традиційній культурі минулого ми вбачаємо велику частину національної спадщини, яку необхідно знати і розуміти. Ідею різдвяної виставки «Ангели, знижайтеся!» нам запропонував давній друг музею Леонід Соколов, голова правління громадської організації «БФ «Серце до серця» та член наглядової Ради музею. Для здійснення замріяного запропонував свою колекцію порцелянових ангеликів, які збирав впродовж тривалого часу, як в Україні, так і за її межами. Народне образотворче мистецтво – це суттєва частина нашої естетичної спадщини – роботи художника з Полтавщини Михайла Онацька переносять відвідувача у різдвяні дні давньої України. Книжковий ряд: праці про Різдво українських дослідників М.Максимовича, С.Килимника, О.Воропая, М.Чембержі, О Вербинець та В.Манько.  На виставці представлено новорічно-різдвяні сучасні видання провідних українських видавництв: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Веселка», «Розумна дитина», «Видавництво Старого Лева» та інші. Виставка експонуватиметься впродовж січня 2019 року.

Ангели (слайдер)

• виставка учнів образотворчого відділу Державного спеціалізованого мистецького навчального закладу Київської дитячої школи мистецтв №2 ім. М.І. Вериківського «Українське Різдво» представлена до Різдвяних свят. Тут можна побачити і українських колядників, і засніжений Андріївський узвіз, і Янголів, що сповіщають про народження Христа, і різдвяні гуляння молоді, які так неповторно змалював Микола Гоголь у повісті «Ніч перед Різдвом». Учні виявили  вправне володіння основними прийомами композиції, досконалий колорит, пружну графічну лінію, декоративні композиції, оригінальними різдвяними дзвониками – такі основні характеристики представлених творів.

02 Афіша Українське Різдво 01.19.

• літературно-мистецька виставка «Всевидяще око України» до 180-річчя від дня народження видатного українського письменника Івана Нечуя-Левицького. На виставці представлені прижиттєві видання І.Нечуя-Левицького, понад десятки рукописів – «Отрутка» (1896), «Світ зав’язали» (1886), «Чорні хмари» (1886), «Українська декаденщина», «Пояснення до словника» (1916), листи до Панаса Мирного, Ореста Левицького, Михайла Лободовського, і також особисті речі письменника. Виставка побудована за матеріалами фондів НМЛУ та рукописного відділу Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України. Відвідувачі матимуть змогу доторкнутись до таїни творчості класика української літератури, відчути ту атмосферу, в якій жив і працював Іван Нечуй-Левицький.

Афіша 180-р. Нечуя-Левицького

• Книжкова виставка «Видавництву «Криниця» – 20 років».
    Видавництво за 20 років свого існування видало 154 книги різного спрямування. Це – художня, науково-популярна, довідкова література, навчальні посібники, словники, книги для дітей, книги з історії і теорії мистецтва, історії України, альбоми та ін. На виставці представлені ілюстровані альбоми-каталоги «На спомин рідного краю. Україна у старій листівці», «Мистецькі роди України. Кричевські і українська художня культура. Василь Кричевський» В.В.Рубана-Кравченко, «Шевченківська листівка як пам’ятка історії та культури, 1890-1940 рр.» В.М.Яцюка та інші. Відвідувачі познайомляться із знаковими виданнями «Криниці» – В.Сосюра «Всім серцем любіть Україну…», твори А.Малишка, П.Воронька, В.Базилевського, Д.Луценка, повісті Б.Жолдака «Музичні війни, або Талан Віктора Гуцала», книги «Переяславський скарб Михайла Сікорського» М.Махінчука та «Іду за Сковородою» В.Стадниченка. Також представлені наступні видання: «Антологія українських поетів ХІХ-ХХст. «Книга про матір», «Розповіді про батька Ю.Стефаника», «Пісенний вінок. Українські народні пісні», книги для дітей Т.Майданович «Калиновий птах: Пісні і поезії з нотами», дитячі твори українською та англійською мовами «Театр вдома» та казки серії «Мої найперші книжечки» ілюстровані К.Лавро та багато інших книг видавництва.

Афіша в-во Криниця

• виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої академії мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» із мистецької серії «Літературна еліта України», у яку ввійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S