Січень 25, 2019

Анонс музейних заходів з 26 по 31січня 2019 року

Заходи

26 січня о 14:00 Національний музей літератури України та Міжнародне громадське об’єднання «Волинське братство» запрошують на ювілейний творчий вечір лауреата Всеукраїнських конкурсів Ганни Ярмолюк «Окрилена піснею». У святковому концерті братимуть участь Народний хор Віталія Лисенка та ансамбль «Волиняни».

 01 АНЯ1

29 січня о 16:00 запрошуємо на літературно-мистецький вечір за творами Олександра Олеся «З журбою радість обнялась» до 140-річчя з дня народження видатного українського письменника, поета, драматурга та 2-ї річниці перепоховання його в Україні. Звучатимуть поезії Олександра Олеся у виконанні актриси Центру Леся Курбаса Галини Стефанової, заслуженої діячки мистецтв України, доцента, професора Любові Підлісної, бандуристки Надії Боянівської та композитора Ігоря Якубовського. Вступне слово доктора філологічних наук, професора Ростислава Радишевського.

Афиша Олесь 29.01.19.

 

29 січня о 17:00 відбудеться літературно-мистецький вечір до 80-річчя поетеси та перекладачки Валерії Богуславської «І вічності розкрилюється порух…». Звучатимуть поезії Валерії Богуславської, її переклади з англійської, російської та їдишу у виконанні актриси Центру Леся Курбаса Галини Стефанової та авторському. Василь Білоцерківський співатиме цикл пісень на слова Михайла Лєрмонтова в українському перекладі ювілярки. Всі, хто завітає на наше свято слова, зможуть оглянути виставку творчого доробку Валерії Богуславської – близько 50 книг оригінальної та перекладної поезії. Ведучий: поет, перекладач Сергій Борщевський.

Афіша Богуславська 29.01.19.

 

31 січня об 11:00 відбудеться майстер-клас із петриківського розпису майстрині Анастасії Кілессо, роботи якої представлені на виставці ”У передчутті свята. Новорічно-різдвяні свята у петриківському та самчиківському розписах”. Після майстер-класу буде проведено інтерактивну гру для дітей «В країні сонячних зайчиків» (за мотивами однойменної книги Всеволода Нестайка до 60-річчя твору). Надрукована у 1959 році, повість-казка і до сьогодні захоплює маленьких і дорослих читачів своїм доброзичливим гумором і яскравими пригодами.

 

31 січня о 17:00 відбудеться творчий вечір відомого письменника-документаліста, публіциста, мистецтвознавця і громадсько-політичного діяча Богдана Гориня з нагоди висунення його на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка. Богдан Горинь – скрупульозний і глибокий дослідник творчості Святослава Гординського, Олександра Архипенка, Івана Севери, Софії Караффи-Корбут, Віктора Цимбала та багатьох інших непересічних постатей української культури. Йому судилось пройти табори Мордовії, горнило політичної боротьби національно-визвольного руху, описані у його трилогії «Не тільки про себе». Одначе шлях випробувань і боротьби аж ніяк не применшив його письменницької і дослідницької жаги творити у новаторському жанрі есе-колажу словесні портрети найвидатніших українських митців. До участі запрошені: Дмитро Павличко, Микола Жулинський, Василь Перевальський, Арсен Зінченко, Володимир Петрук, Микола Григорчук, Павло Щириця. Ведучий: Михайло Слабошпицький.

Горинь-Нагородження_А-3 

Виставки

Експонуються:

  • різдвяна виставка «Ангели, знижайтеся!». У традиційній культурі минулого ми вбачаємо велику частину національної спадщини, яку необхідно знати і розуміти. Ідею різдвяної виставки «Ангели, знижайтеся!» нам запропонував давній друг музею Леонід Соколов, голова правління громадської організації «БФ «Серце до серця» та член наглядової Ради музею. Для здійснення замріяного запропонував свою колекцію порцелянових ангеликів, які збирав впродовж тривалого часу, як в Україні, так і за її межами. Народне образотворче мистецтво – це суттєва частина нашої естетичної спадщини – роботи художника з Полтавщини Михайла Онацька переносять відвідувача у різдвяні дні давньої України. Книжковий ряд: праці про Різдво українських дослідників М.Максимовича, С.Килимника, О.Воропая, М.Чембержі, О Вербинець та В.Манько.  На виставці представлено новорічно-різдвяні сучасні видання провідних українських видавництв: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Веселка», «Розумна дитина», «Видавництво Старого Лева» та інші. Виставка експонуватиметься впродовж січня 2019 року.

Ангели (слайдер)

 

  • виставка учнів образотворчого відділу Державного спеціалізованого мистецького навчального закладу Київської дитячої школи мистецтв №2 ім.М.І.Вериківського «Українське Різдво» представлена до Різдвяних свят та новорічних традицій на Україні. Тут можна побачити і українських колядників, і засніжений Андріївський узвіз, і Янголів, що сповіщають про народження Христа, і різдвяні гуляння молоді, які так неповторно змалював Микола Гоголь у повісті «Ніч перед Різдвом». Учні виявили  вправне володіння основними прийомами композиції, досконалий колорит, пружну графічну лінію, декоративні композиції, оригінальними різдвяними дзвониками – такі основні характеристики представлених творів.

02 Афіша Українське Різдво 01.19.

 

  • виставка ”У передчутті свята. Новорічно-різдвяні свята у петриківському та самчиківському розписах”. На виставці представлені роботи майстрів: Ольги Машевської, Олени Іващенко, Юлії Рожкової, Яни Власенко-Бернацької, Ангеліни Пан, Вікторії Радочиної, Анастасії Кілессо. Також у виставці беруть участь вихованці Арт студіі “Мальовничий коктейль” під керівництвом Ольги Машевської (Сабіна Машевська, Карина Машевська, Катерина Голуб, Марія Семеног).

Шаблон для Анонсів увелич (слайдер)В передчутті

 

  • літературно-мистецька виставка «Всевидяще око України» до 180-річчя від дня народження видатного українського письменника Івана Нечуя-Левицького. На виставці представлені прижиттєві видання І.Нечуя-Левицького, понад десятки рукописів – «Отрутка» (1896), «Світ зав’язали» (1886), «Чорні хмари» (1886), «Українська декаденщина», «Пояснення до словника» (1916), листи до Панаса Мирного, Ореста Левицького, Михайла Лободовського, і також особисті речі письменника. Виставка побудована за матеріалами фондів НМЛУ та рукописного відділу Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України. Відвідувачі матимуть змогу доторкнутись до таїни творчості класика української літератури, відчути ту атмосферу, в якій жив і працював Іван Нечуй-Левицький.

Афіша 180-р. Нечуя-Левицького

  • книжкова виставка «Видавництву «Криниця» – 20 років». Видавництво за 20 років свого існування видало 154 книги різного спрямування. Це – художня, науково-популярна, довідкова література, навчальні посібники, словники, книги для дітей, книги з історії і теорії мистецтва, історії України, альбоми та ін. На виставці представлені ілюстровані альбоми-каталоги «На спомин рідного краю. Україна у старій листівці», «Мистецькі роди України. Кричевські і українська художня культура. Василь Кричевський» В.В.Рубана-Кравченко, «Шевченківська листівка як пам’ятка історії та культури, 1890-1940 рр.» В.М.Яцюка та інші. Відвідувачі познайомляться із знаковими виданнями «Криниці» – В.Сосюра «Всім серцем любіть Україну…», твори А.Малишка, П.Воронька, В.Базилевського, Д.Луценка, повісті Б.Жолдака «Музичні війни, або Талан Віктора Гуцала», книги «Переяславський скарб Михайла Сікорського» М.Махінчука та «Іду за Сковородою» В.Стадниченка. Також представлені наступні видання: «Антологія українських поетів ХІХ-ХХст. «Книга про матір», «Розповіді про батька Ю.Стефаника», «Пісенний вінок. Українські народні пісні», книги для дітей Т.Майданович «Калиновий птах: Пісні і поезії з нотами», дитячі твори українською та англійською мовами «Театр вдома» та казки серії «Мої найперші книжечки» ілюстровані К.Лавро та багато інших книг видавництва.

Афіша в-во Криниця

 

  • виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої академії мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» із мистецької серії «Літературна еліта України», у яку ввійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S