Січень 31, 2019

Анонс музейних заходів з 01 по 07 лютого 2019 року

Заходи

 

01 лютого об 11:00 у рамках програми «Музей в системі освітніх координат» відбудеться літературно-мистецька акція до 140-річчя від дня народження Василя Короліва-Старого, письменника, видавця, громадського діяча.  До участі запрошено головного редактора видавництва «Знання» Володимира Розумного, редакторку, менеджера проектів видавництва Тетяну Лахно, заслуженого художника України Костя Лавра, провідного наукового співробітника Національного музею літератури України Павлину Дунай. У програмі – розмова про творчість Василя Короліва-Старого та його вплив на український літературний вибір Наталени Королеви, презентація книг та майстер-клас художника Костя Лавра.

 Афиша Старий 01.02.19._новый размер

02 лютого о 14:00 у рамках «Клубу вихідного дня» Національний музей літератури України запрошує на програму «Мамина молитва», де звучатимуть народні та авторські пісні у виконанні народного аматорського хору “Калиновий цвіт” села Гореничі, Києво-Святошинського району (художній керівник Наталія Мороз).

 02.02,2019 КВД Калиновий цвіт_новый размер

02 лютого о 16:00 відбудеться відкриття виставки живопису талановитої художниці з Донецької області Дар’ї Кузнецової «У пошуках відповідей…». Живопис вивчала в художніх студіях майстрів Донеччини, пізніше Києва. Член народного творчого об’єднання «Вернісаж» (м. Макіївка). Учасник багатьох міських, регіональних і національних виставок. Деякі роботи Д.Кузнецової знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Хорватії та Італії. Ця виставка – спроба художниці поділитись своїми роздумами про те, що є життя, в чому його сенс, у чому призначення людини в цьому світі.

 Афіша Виставка Кузнецової лютий 2019_новый размер

07 лютого о 13:00 у рамках постійно діючої музейної програми «На цій землі нас не здолать!»,  присвяченої  захисникам України, відбудеться зустріч з поетом, письменником, перекладачем та журналістом  Миколою Байдюком. Письменник, який брав участь у бойових діях на Сході України, неодноразово  був гостем Музею літератури. Цього разу він презентуватиме свою книгу «Поет Сліпучого Тембру».

 02.02,201 Зустріч з Байдюком_новый размер

07 лютого о 17:00 Національний музей літератури України запрошує на зустріч із українським поетом, прозаїком, військовиком, членом НСПУ, Головою Української Військової Організації Борисом Гуменюком, на якій буде презентовано його двотомник «100 новел про війну» та «Вірші з війни».

Афіша Гуменюк 07.02.19._новый размер

Виставки

Експонуються:

  • різдвяна виставка «Ангели, знижайтеся!». У традиційній культурі минулого ми вбачаємо велику частину національної спадщини, яку необхідно знати і розуміти. Ідею різдвяної виставки «Ангели, знижайтеся!» нам запропонував давній друг музею Леонід Соколов, голова правління громадської організації «БФ «Серце до серця» та член наглядової Ради музею. Для здійснення замріяного запропонував свою колекцію порцелянових ангеликів, які збирав впродовж тривалого часу, як в Україні, так і за її межами. Народне образотворче мистецтво – це суттєва частина нашої естетичної спадщини – роботи художника з Полтавщини Михайла Онацька переносять відвідувача у різдвяні дні давньої України. Книжковий ряд: праці про Різдво українських дослідників М.Максимовича, С.Килимника, О.Воропая, М.Чембержі, О Вербинець та В.Манько.  На виставці представлено новорічно-різдвяні сучасні видання провідних українських видавництв: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Веселка», «Розумна дитина», «Видавництво Старого Лева» та інші. Виставка експонуватиметься впродовж січня 2019 року.

 Ангели (слайдер)

  • виставка учнів образотворчого відділу Державного спеціалізованого мистецького навчального закладу Київської дитячої школи мистецтв №2 ім. М.І. Вериківського «Українське Різдво» представлена до Різдвяних свят та новорічних традицій на Україні. Тут можна побачити і українських колядників, і засніжений Андріївський узвіз, і Янголів, що сповіщають про народження Христа, і різдвяні гуляння молоді, які так неповторно змалював Микола Гоголь у повісті «Ніч перед Різдвом». Учні виявили  вправне володіння основними прийомами композиції, досконалий колорит, пружну графічну лінію, декоративні композиції, оригінальними різдвяними дзвониками – такі основні характеристики представлених творів.

 Афіша Українське Різдво 01.19.

  • виставка ”У передчутті свята. Новорічно-різдвяні свята у петриківському та самчиківському розписах”. На виставці представлені роботи майстрів: Ольги Машевської, Олени Іващенко, Юлії Рожкової, Яни Власенко-Бернацької, Ангеліни Пан, Вікторії Радочиної, Анастасії Кілессо. Також у виставці беруть участь вихованці Арт студіі “Мальовничий коктейль” під керівництвом Ольги Машевської (Сабіна Машевська, Карина Машевська, Катерина Голуб, Марія Семеног).

 Шаблон для Анонсів увелич (слайдер)В передчутті

  • виставка живопису талановитої художниці з Донецької області Дар’ї Кузнецової «У пошуках відповідей…». Живопис вивчала в художніх студіях майстрів Донеччини, пізніше Києва. Член народного творчого об’єднання «Вернісаж» (м. Макіївка). Учасник багатьох міських, регіональних і національних виставок. Деякі роботи Д.Кузнецової знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Хорватії та Італії. Ця виставка – спроба художниці поділитись своїми роздумами про те, що є життя, в чому його сенс, в чому призначення людини в цьому світі.

 Афіша Виставка Кузнецової лютий 2019_новый размер

  • книжкова виставка «Видавництву «Криниця» – 20 років».
    Видавництво за 20 років свого існування видало 154 книги різного спрямування. Це – художня, науково-популярна, довідкова література, навчальні посібники, словники, книги для дітей, книги з історії і теорії мистецтва, історії України, альбоми та ін. На виставці представлені ілюстровані альбоми-каталоги «На спомин рідного краю. Україна у старій листівці», «Мистецькі роди України. Кричевські і українська художня культура. Василь Кричевський» В.В.Рубана-Кравченко, «Шевченківська листівка як пам’ятка історії та культури, 1890-1940 рр.» В.М.Яцюка та інші. Відвідувачі познайомляться із знаковими виданнями «Криниці» – В.Сосюра «Всім серцем любіть Україну…», твори А.Малишка, П.Воронька, В.Базилевського, Д.Луценка, повісті Б.Жолдака «Музичні війни, або Талан Віктора Гуцала», книги «Переяславський скарб Михайла Сікорського» М.Махінчука та «Іду за Сковородою» В.Стадниченка. Також представлені наступні видання: «Антологія українських поетів ХІХ-ХХст. «Книга про матір», «Розповіді про батька Ю.Стефаника», «Пісенний вінок. Українські народні пісні», книги для дітей Т.Майданович «Калиновий птах: Пісні і поезії з нотами», дитячі твори українською та англійською мовами «Театр вдома» та казки серії «Мої найперші книжечки» ілюстровані Костем Лавром та багато інших книг видавництва.

 Афіша в-во Криниця

  • виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої академії мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» із мистецької серії «Літературна еліта України», у яку ввійшли портрети сучасних визначних літераторів. Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» (мистецтво лінії). На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Слєпченко S